Zamknij
REKLAMA

5 sierpnia czynny będzie „Mój Rynek”

13.26, 02.08.2022 za info UM w Płońsku

W najbliższy piątek, od godz. 5 rano dla kupców i handlujących będzie czynne nowe targowisko pomiędzy ul. Pułtuską a Targową. Od tego dnia piątkowy handel nie będzie już odbywał się na „dużym targu”.

„Mój Rynek” to funkcjonalne i nowoczesne miejsce, na którym zakupy w komfortowych warunkach będzie można robić przez cały rok. Na kupców 
i handlujących czeka 90 zadaszonych miejsc handlowych, 6 pawilonów i sanitariat. Dzięki oświetleniu sprzedaż będzie mogła odbywać się również po zmroku.

Docelowo targowisko będzie funkcjonowało przez 7 dni w tygodniu. Handel zwierzętami będzie nadal odbywał się w soboty na targowisku Manhattan.

Cennik dla handlujących na małym targowisku nie uległ zmianie. Dla rolników przewidziano niższe opłaty o 25 procent. Podobnie jak przed modernizacją kupcy będą mogli wjechać samochodami na „Mój Rynek” od ulicy Targowej

***
W ramach modernizacji małego targowiska: zadaszono ponad 80% powierzchni handlowej; wybudowano 6 nowych pawilonów handlowych wyposażonych w urządzenia sanitarno-higieniczne; zamontowano nowe stoiska handlowe; wybudowano ogólnodostępny sanitariat; wyznaczono powierzchnię pod sprzedaż produktów rolno-spożywczych, w tym ekologicznych; targowisko jest oświetlone, przyłączone do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej oraz wyposażone w kanalizację deszczową. 

Wartość projektu pn. „Modernizacja małego targowiska przy ul. Pułtuskiej w Płońsku na działce 1576/12” wyniosła ogółem – 2 252 595,00 zł.

Pozyskane dofinansowanie – 1 000 000,00 zł.

(MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%