Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
25
09:18, 24.11.2022
Na sesji Rady Powiatu Płońskiego radni większością głosów przegłosowali dwie skargi na działania dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku złożone kilka miesięcy temu przez byłego już pracownika PUP-u (panią E.B - jak podaje się). Po wniesieniu poprawek do treści projektów uchwał przez radnego Jacka Ryzińskiego, skargi uznano za zasadne.
56
14:59, 23.11.2022
Dyrektor SPZ ZOZ w Płońsku Lilianna Kraśniewska od 1 grudnia otrzymywać będzie mniejsze wynagrodzenie. To reakcja Zarządu Powiatu Płońskiego na ostatnie zdarzenia związane z pismem Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej w Raciążu.
5
09:18, 23.11.2022
W Płońsku nigdy wcześniej nie było takiego wydarzenia. -  Nazwa przedsięwzięcia ''Pierwsze Płońskie Wyjście Kobiet'' nie wzięła się bez powodu. Najprościej mówiąc, to takie tanie wyjście tematyczne dla głównie jednej grupy odbiorców jakimi są kobiety. Miasto Płońsk tego dnia stało kobietami - mówi nam główna organizatorka wydarzenia Agnieszka Pielat z Koła Gospodyń Wiejskich w Pilichówku. Spotkanie okazało się strzałem w dziesiątkę, o czym świadczy chociażby pełna sala kinowa. 
4
15:20, 21.11.2022
Jak podaje szpital, w poniedziałek rozpoczęły się prace związane z utwardzeniem terenu przy przychodni specjalistycznej SPZ ZOZ w Płońsku.
13
13:47, 17.11.2022
O tym, że Narodowy Fundusz Zdrowia zażądał wyjaśnień od SPZ ZOZ w Płońsku w sprawie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej na terenie Raciąża, informowaliśmy 12 listopada. Pismem, co zrozumiałe, zainteresowali się też samorządowcy, w tym przedstawiciele rady społecznej szpitala, którzy teraz z kolei domagają się wyjaśnień od dyrekcji, występując z wnioskiem do przewodniczącego RSS o zwołanie pozaplanowego spotkania w gremium członków tego organu opiniodawczego naszej placówki medycznej. Konieczność tę argumentują dla portalu PwS Zbigniew Sadowski i Paweł Chrzanowski, którzy są wnioskodawcami w tej sprawie. 
REKLAMA
16
08:06, 15.11.2022
Ubiegłotygodniowa sesja rady miejskiej w Płońsku minęła nie tylko pod znakiem inwestycyjnych zawirowań, ale także szykowanych zmian w podatkach, a konkretnie podwyższenia niektórych z nich. Część propozycji została przez radnych przyjęta, pozostałe odrzucono. Nie wiadomo jednak na jak długo.
16
16:08, 12.11.2022
Redakcja ''Płońsk w Sieci'' dotarła do pisma Narodowego Funduszu Zdrowia (Mazowiecki Oddział Wojewódzki w Warszawie) do dyrekcji płońskiego szpitala, w którym NFZ żąda wyjaśnień w sprawie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej na terenie Raciąża.
16
10:54, 10.11.2022
Samorządy, w tym samorząd Płońska, unieważniają przetargi na zakup energii elektrycznej z powodu ...braku ofert. - Sytuacja jest niespotykana. Pierwszy raz stykam się z tym, żeby nie było oferentów na dostawę energii elektrycznej - mówi nam Andrzej Bogucki, sekretarz Miasta Płońsk. Burmistrz załamuje ręce, a opozycja radzi, aby ''nie uprawiać czarnowidztwa''.
20
19:55, 09.11.2022
Podczas wtorkowej sesji rady miejskiej w Płońsku dyskutowano na temat budowy ulicy Grunwaldzkiej. Inwestycja przeciąga się w czasie, a dodatkowo okazało się, że wykonawca zażądał wyższego wynagrodzenia. Ratusz wolał wybrać kompromis, zamiast iść z firmą na wojnę. W efekcie zyskać mogą płońszczanie.
15:44, 25.10.2022
Do naszej redakcji docierają sygnały o uszczupleniu kadry salowych w płońskim szpitalu, dlatego w tej sprawie skontaktowaliśmy się dzisiaj z Lilianną Kraśniewską, dyrektorem SPZ ZOZ w Płońsku. 
REKLAMA
17
12:56, 25.10.2022
Powiat Płoński poręczył kredyt dla płońskiego szpitala do kwoty realnej dla niego do poręczenia, czyli 8 mln zł plus 6 mln odsetek.
17
19:44, 21.10.2022
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Płońsku jednym z poruszonych tematów był wzrost cen obiadów w miejscowych podstawówkach. Podwyżka o 80% zszokowała część radnych, którzy dopytywali, skąd wzięły się takie kwoty i czy były one konsultowane z rodzicami. Wiceburmistrz przekonywała, że wszystko ma nierozerwalny związek ze sklepową drożyzną.
57
14:38, 21.10.2022
Przebita opona, uszkodzony zderzak - to skutki nieskończonej inwestycji przy ulicy Grunwaldzkiej, o których informujecie naszą redakcje. Problem widzą też sami miejscy radni. Alina Braulińska mówiła na ostatniej sesji m.in.: - Jestem przerażona tym odcinkiem ulicy Grunwaldzkiej. To czysty plac budowy, na którym niewiele się dzieje. Zimą tam będzie tragedia. Trzeba znaleźć jakieś rozwiązanie. 
93
10:35, 19.10.2022
Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego Dariusz Żelasko wyliczył, że o problematycznej sytuacji w Powiatowym Urzędzie Pracy radni debatują od pięciu kolejnych sesji, co daje w sumie około 15 godzin rozmów na ten temat. A do tego dochodzą przecież jeszcze również dyskusje na komisjach. Tak więc temat placówki przy Wolności nie schodzi z sesyjnej tapety, i nie ma co liczyć, że wkrótce z niej zejdzie, bowiem wciąż jeszcze nie ma decyzji, jaki los czeka urzędującą tam dyrektorkę Agnieszkę Nec. Zarząd Powiatu zwraca się do tych radnych, którym temat na szczęście nie jest obojętny, o wskazówki, co mają konkretnie w tym względzie zrobić. Mirosław Opolski podaje wprost rozwiązanie, przedtem nie pozostawiając suchej nitki na szefowej miejscowego urzędu pracy.
7
09:43, 18.10.2022
To już czwarty miesiąc odkąd Nocna Pomoc Lekarska w Raciążu znajduje się w stanie zawieszenia, czyli nie przyjmuje okolicznych pacjentów. Temat był wielokrotnie poruszany przez powiatowych decydentów oraz samą dyrekcję SPZ ZOZ w Płońsku, która mówiła wprost, że bez pomocy samorządów ''reanimacja'' raciąskiego NPL-u nie będzie skuteczna. Głos w tej sprawie na poniedziałkowej sesji zabrał wicestarosta Krzysztof Wrzesiński.
REKLAMA
REKLAMA