Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
17:24, 27.07.2021
Nowy sezon piłkarski za pasem, a więc czas na kolejną edycje Klubowych Mistrzostw Powiatu Płońskiego. Pomysł Krzysztofa Szymańskiego po raz drugi wcieliło w życie Stowarzyszenie 'Graj z Krystianem', na czele którego stoi nasz redaktor sportowy Krystian Jobski. Tegoroczne zmagania zostaną rozegrane na 6 stadionach naszego powiatu.
18
19:11, 26.07.2021
Nowy tydzień rozpoczął się w Płońsku od spotkania lokalnych samorządowców z sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, posłem z naszego regionu, Maciejem Wąsikiem. Podczas konferencji w emceku poinformowano oficjalnie, przy udziale zaproszonych gości, o dofinansowaniu w kwocie ponad 12 mln zł na budowę nowego stadionu miejskiego. - Mam nadzieję, że ten stadion będzie drogą do sukcesu wielu młodych chłopców i dziewcząt z Płońska, że będą tu zostawiali mnóstwo potu, i wreszcie, że będą to przyszli mistrzowie Polski, Europy, czy świata, a być może i mistrzowie olimpijscy - przyznawał poseł Wąsik. Naszemu obozowi politycznemu zarzucano, że finansujemy z programów rządowych tylko tych samorządowców, którzy nam sprzyjają. Trudno powiedzieć, że burmistrz Płońska był faworytem Prawa i Sprawiedliwości. Tu nie ma mowy o przyjaźni, nawet szorstkiej, my jesteśmy w twardej opozycji, natomiast nie jesteśmy w totalnej opozycji, ale tam gdzie możemy, my jako opozycja w samorządzie, pomagamy samorządowcom dla osiągnięcia wspólnego celu - podkreślał w Płońsku polityk.
37
19:05, 23.07.2021
Tak między innymi ocenia wydarzenia z ostatnich godzin burmistrz Płońska, mówiąc o zdobytym dofinansowaniu na budowę miejskiego stadionu, na remont basenu i powstanie nowoczesnego skateparku.
3
11:32, 23.07.2021
Co za tydzień dla lokalnej sfery sportowo-rekreacyjnej! Dopiero co informowaliśmy o 12-milionowym dofinansowaniu dla Płońska na budowę stadionu, a już w piątek dotarły do nas wieści, że pokaźne dotacje wpłyną z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa i Sportu w ramach programu ''Sportowa Polska" na remont pływalni i powstanie skateparku w okolicach ''Manhattanu".
7
20:09, 22.07.2021
Od 29 lat „dzierży” tytuł ostatniego polskiego medalisty olimpijskiego w boksie, swój 10 tytuł mistrza Polski zdobywał w Płońsku pokonując „Diablo” Włodarczyka. O szansach na medale w Tokio, problemach boksu olimpijskiego i o tym, dlaczego młodzi pięściarze wybierają drogę na skróty porozmawialiśmy z Wojciechem Bartnikiem.
REKLAMA
17
18:08, 22.07.2021
Długo naszemu miastu przyszło czekać na tak dobrą informację, która skierowana jest głównie do rodzimych sportowców, miejscowych kibiców, działaczy, ale zainteresuje na pewno wszystkich płońszczan. W czwartek gruchnęła wiadomość, iż Płońsk otrzyma wielomilionowe dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na gruntowną przebudowę miejskiego stadionu.
11:28, 19.07.2021
W zbliżającym się wielkimi korkami sezonie drużynę Wkry Sochocin poprowadzi Mateusz Pałka, wieloletni zawodnik tej drużyny. 29- latek będzie pełnił rolę grającego trenera. W ten sposób stanie się najmłodszym szkoleniowcem drużyn seniorskich w naszym powiecie. Mateusz na co dzień jest nauczycielem wychowanie fizycznego w Zespole Szkół w Czerwińsku i Niepublicznej Szkole Podstawowej w Nowym Radzikowie. Prowadzi również grupy młodzieżowe w Football Academy Płońsk.
8
08:13, 16.07.2021
- Wracam do Płońska. Jest to po części spełnienie marzeń, chociaż miałem to zamiar zrobić grubo po 30-tce. Wydarzyło się teraz, ale nie narzekam - mówi nam Maciej Załęcki, który po 10 latach wraca do grodu nad Płonką. W nadchodzącym sezonie zawodnik będzie występował w Płońskiej Akademii Futbolu.
20:00, 14.07.2021
Po zeszłotygodniowej rywalizacji w Raciążu przyszedł czas na zmagania w Nowym Mieście. W kolejnej grupie wakacyjnego turnieju los skojarzył ze sobą ekipy: Power Team, Instalbud, Mazovię Błomino, Uzurpator Kondrajec oraz Team Glonojeck. Była to już przedostatnia część eliminacji zawodów organizowanych przez Stowarzyszenie Graj z Krystianem.
2
16:49, 07.07.2021
Na piłkarskim obiekcie w Raciążu zainaugurowano Orlikowe Mistrzostwa Powiatu Płońskiego. Jest to kolejna impreza organizowana przez Stowarzyszenie Graj z Krystianem na naszym terenie. Do turnieju zgłosiło się 15 zespołów, które zostały podzielone na trzy grupy eliminacyjne. Eliminacje zostaną jeszcze rozegrane w Nowym Mieście oraz Naruszewie. Najlepsza szóstka stoczy bój o główne trofeum 8 sierpnia ponownie w Raciążu.
REKLAMA
2
17:11, 29.06.2021
Podczas imprezy w Sieradzu Ola Cieszewska zdobyła złoty medal w zawodach rangi mistrzostw Polski, które odbyły się w ramach programu PZLA ''Lekkoatletyka dla Każdego", zwyciężając w kategorii U-14 w konkursie pchnięcia kulą 2-kilogramową z wynikiem 12.37 m.
11:41, 29.06.2021
Na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo. W niedzielę na zaproszenie OSP Nowe Miasto dziesięć ekip strażackich z naszego powiatu - dziewięć ochotniczych i jedna państwowa – stanęło do rywalizacji o puchar prezesa nowomiejskiej jednostki.
8
13:50, 22.06.2021
''Śniadanie z Mistrzami Sportu" to inicjatywa powiatowych władz, która, jak mówią, ma być sygnałem kierowanym do lokalnej społeczności, że warto się ruszać i być aktywnym w każdym wieku. To też okazania do docenienia pełnoletnich mieszkańców powiatu płońskiego, którzy w ubiegłym roku mogli pochwalić się znaczącymi osiągnięciami sportowymi.
2
13:17, 14.06.2021
13 czerwca w Warszawie rozegrano lekkoatletyczne Mistrzostwa Mazowsza U-18 i U-20. Reprezentanci MKS BANK BS Płońsk wywalczyli aż 14 medali. Gratulujemy!
15:37, 11.06.2021
Koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku nie zapominają o zmarłym tragicznie przed ośmioma laty Andrzeju Bujakowskim. Już po raz siódmy zorganizowano turniej upamiętniający wychowawcę wielu sportowców z naszego miasta.
REKLAMA
REKLAMA