Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
1
09:16, 25.01.2022
Już po raz szósty lokalne środowiska godnie upamiętniły jeden z najbardziej zapominanych zrywów narodowo-wyzwoleńczych w historii Polski. Bieg Powstania Styczniowego tym razem zorganizowano nad nowomiejskim zalewem. Wydarzeniu towarzyszył okolicznościowy festyn z okazji odzyskania praw miejskich przez Nowe Miasto. Imprezie jak zawsze przyświecał cel charytatywny.
09:44, 24.01.2022
Kamil Marciniak wraz z najbliższymi zbiera pieniądze na kosztowne protezy, dzięki którym będzie mógł normalnie żyć i pracować. To właśnie 20-letniemu Kamilowi z Osieka w gminie Czerwińsk zadedykowano niedzielny turniej piłkarski rozegrany w płońskiej hali sportowej, a zorganizowany przez lokalne Stowarzyszenie 'Idziemy na Spacer'.
4
14:58, 16.01.2022
Sobotni wieczór był wyjątkowy dla miłośników boksu z Raciąża i okolic. W hali sportowej na Stadionie Miejskim im. Jerzego Arceusza oficjalnie otwarto sekcję bokserską LKS Błękitni Raciąż. Wydarzenie swoją obecnością uświetnili przedstawiciele różnych pięściarskich pokoleń – Bogdan Gajda oraz Kamil Szeremeta.
11:15, 12.01.2022
Już niebawem, bo 22 stycznia, w Nowym Mieście odbędzie się szósta edycja lokalnego Biegu Powstania Styczniowego, który ma również aspekt charytatywny. Uczestnicy plenerowego wydarzenia ruszą biegiem na pomoc Marcelemu Jaworskiemu, pamiętając o powstańcach. Zaplanowano również festyn z okazji odzyskania praw miejskich przez Nowe Miasto. Już u nas zapowiedź tej imprezy oraz wydarzenia towarzyszącego. 
1
13:52, 09.01.2022
Kiedy w 2013 roku Bieg Zimowego Dziadka dopiero pojawił się w kalendarzu sportowo-rekreacyjnych wydarzeń na naszym terenie, na starcie zameldowało się kilkanaście osób. Z upływem lat bieg zyskiwał kolejnych sympatyków, a dziś w Kucharach Królewskich (gm. Sochocin) liczba uczestników sięgnęła 111! - Biegło się cudownie, pogoda dopisała i dało wyczuć się rodzinny klimat - mówią nam ci, którzy niedzielę postanowili spędzić aktywnie, a co za tym idzie zdrowo.  
REKLAMA
14
14:34, 04.01.2022
Dotarła do nas bardzo smutna informacja. Zmarł Krzysztof Grabowski, postać bardzo dobrze znana w płońskim i powiatowym środowisku sportowym.
15:34, 28.12.2021
Kiedy przypomnę sobie konferencję prasową, na której Zbigniew Boniek przedstawiał Paulo Sousę jako nowego trenera reprezentacji, to mam przed oczami scenę z filmu „Nie ma mocnych”, kiedy Kargul zachwalał Zenka – On fachowiec, z dyplomem… wysoko szkolony…a grzeczny jaki! Ostatecznie na trzy miesiące przed walką o mundial w Katarze obudziliśmy się z ręką w nocniku – bez trenera, w chaosie i z przymusem opracowania planu awaryjnego na już. 
2
13:57, 22.12.2021
Po pewnych perturbacjach i początkowych informacjach, który zmroziły mieszkańców, a mówiły o nieotwieraniu miejskiego, sztucznego lodowiska, dziś pragniemy Wam zakomunikować, że obiekt przy MCSiR przyjmie pierwszych łyżwiarzy zaraz po Świętach Bożego Narodzenia.
3
09:26, 02.12.2021
1 grudnia w starostwie podczas posiedzenia Zarządu Powiatu podpisano umowę dotyczącą wsparcia naszego licealisty Szymona Kaniewskiego i jego startu na Mistrzostwa Europy Juniorów w Szwecji.
19:06, 20.11.2021
O ile piłkarskie zawody dla dorosłych w naruszewskiej hali mają już swoją kilkunastoletnią tradycję, dzisiaj po raz pierwszy na parkiecie oglądaliśmy rywalizację dzieci. Drużyna gospodarzy, która była organizatorem dzisiejszego wydarzenia to najkrócej działająca szkółka piłkarska w naszym powiecie.
REKLAMA
9
09:55, 16.11.2021
Ostatni mecz rundy jesiennej w Karolinowie to było prawdziwe piłkarskie święto. Zawodnicy Korony i sochocińskiej Wkry zadbali o to, aby na boisku nie zabrakło emocji, a kibice obydwu drużyn nieśli dopingiem swoich reprezentantów ku zwycięstwu. Zadbano o meczową oprawę w postaci kolorowych dymów. I kto by przypuszczał, że wyjdzie z tego taki ''dym'', nikomu niepotrzebny zgrzyt. Mundurowi srogo ukarali dwóch młodych mężczyzn. W opinii wielu, niesłusznie.   
11:47, 14.11.2021
W trwającym sezonie rozegrano już kilku meczów derbowych. Jednak to sobotnie spotkanie między Koroną Karolinowo a Wkrą Sochocin zapowiadało się najciekawiej ze wszystkich bezpośrednich potyczek naszych drużyn.
2
12:06, 07.11.2021
Oprócz derbów Manchesteru na Old Trafford ;-) , na sobotę zaplanowano również inne szlagierowe spotkanie. Płońska Akademia Futbolu podejmowała przed własną publicznością Sonę Nowe Miasto. Emocji nie brakowało!
1
11:14, 04.11.2021
„200 tys. zł to spora kwota, dlatego razem z zespołem zdecydowaliśmy się wesprzeć nią dwie organizacje charytatywne - naszym celem było nie tylko bezpośrednie wsparcie finansowe, ale i docenienie działań tych organizacji w kwestii zwiększania świadomości i edukacji” - napisała w poście Iga Świątek. Jej datek trafił na konta Fundacj Słonie na Balkonie oraz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
12:44, 31.10.2021
XI kolejka A Klasy zapowiadała się niezwykle ciekawie. Cztery czołowe drużyny mierzyły się ze sobą w bezpośrednich meczach. Wkra Sochocin bezbramkowo zremisowała ze swoją imienniczką z Radzanowa. GKS Comfort-Therm Gumino w wyjazdowym spotkaniu musiał uznać wyższość Tęczy Ojrzeń przegrywając 0:2. Kolejny nasz reprezentant, Korona Karolinowo podejmowała na własnym obiekcie ULKS Ołdaki, ligowego beniaminka, który bardzo dobrze radzi sobie w trwającym sezonie zajmując miejsce w pierwszej ósemce ligowej stawki.
REKLAMA
REKLAMA