Zamknij

Zestresowane społeczeństwo: dlaczego tak wielu z nas odczuwa ciągłe napięcie?

13:11, 23.04.2024 . Aktualizacja: 13:17, 23.04.2024
[fot. zewnętrzne Partnera] [fot. zewnętrzne Partnera]

Problem stresu współcześnie dotyczy niemal każdego człowieka. Nie istnieją ludzie, którzy przenigdy w swoim życiu nie doświadczyli tego – w większości przypadków – negatywnego uczucia. Mimo rozwoju technologicznego oraz większej świadomości na temat mechanizmów, które dyktują pewne zachowania człowieka, stres zyskał miano jednej z epidemii XXI wieku. W naszym kraju ponad połowa pracowników przyznaje, że jest narażona na stres w swojej pracy. Błyskawiczne życie, ciągły pośpiech i natłok informacji dochodzących do człowieka z niemal każdego źródła komunikacji sprawia, że zaczynamy żyć w ciągłym napięciu i zawsze spodziewać się najgorszego. Tymczasem długotrwały stres niesie ze sobą szereg różnego rodzaju dolegliwości, które są w stanie poważnie przełożyć się na nasze zdrowie oraz jakość życia człowieka. Począwszy od problemów jelitowych, przez hormonalne i neurologiczne dolegliwości, stres jest w stanie znacząco uprzykrzyć funkcjonowanie. Jak można prawidłowo sobie z nim radzić?

Metody radzenia sobie ze stresem – sprawdź, która z nich sprawdzi się w Twoim przypadku

Istnieje szereg sposobów na naturalne radzenie sobie ze stresem. Jednym z nich są ćwiczenia rozluźniające, a zwłaszcza rozciągające szyję oraz kręgosłup. Również ćwiczenia oddechowe, oparte o regularną medytację czy wizualizacje (wyobrażanie sobie miejsca, w którym chcielibyśmy się znaleźć i w którym czulibyśmy się komfortowo) cieszą się sporą popularnością i są praktykowane przez szereg osób. Także sport stanowi naprawdę świetny sposób radzenia sobie ze stresem, oddziałując nie tylko na ciało, lecz również na psychikę. W trakcie jego uprawiania, produkuje się endorfiny, przez co człowiek bardziej skupia się na podejmowanym właśnie wysiłku, nie zaś na myśleniu o sytuacji stresowej. Uczucie napięcia najczęściej pojawia się w chwili, gdy jest się przemęczonym, niewyspanym bądź gdy spożywa się nieregularne posiłki, w za bardzo zróżnicowanej ilości. Dobrze jest dążyć do równowagi w ciągu całego swojego dnia, by znaleźć czas zarówno na aktywność, odpoczynek, zdrowy sen oraz spokojnie zjedzony posiłek. Należy tutaj zaznaczyć że dieta nie powinna być byle jaka, a składać się z produktów bogatych w witaminy: B6, B12, C, jakie znajdują się między innymi w rybach i produktach pełnoziarnistych (B6), jajach i serach twarogowych (B12), a także świeżych owocach oraz warzywach. Coraz częściej mówi się także o zbawiennej mocy suplementacji, podchodząc do kwestii zwalczania stresu w sposób holistyczny, jak robią to między innymi praktykanci ajurwedyjscy.

Radzenie sobie ze stresem według Ajurwedy

W naukach ajurwedyjskich, które liczą sobie tysiące lat, zawarto również porady na radzenie sobie ze stresem. Opierają się one głównie na odżywieniu ciała oraz umysłu, a także stopniowym przywracaniu równowagi w ciele człowieka. Ajurweda podchodzi do zdrowia w sposób holistyczny, biorąc pod uwagę nie tylko aspekty fizyczne, lecz również psychiczne i duchowe. Stały stres prowadzi do chronicznego stanu napięcia i ostrych zaburzeń równowagi, mogących przeobrazić się w poważne choroby. Antystresowe, ajurwedyjskie kuracje pomagają w przywróceniu równowagi. To, ile dokładnie czasu potrzeba na dojście do zdrowia zależy przede wszystkim od nasilenia stresu, a także indywidualnych chęci radzenia sobie z nim w naturalny sposób. Wsparciem w całej ścieżce powrotu do równowagi przysłużyć się mogą liczne zioła zamknięte w tabletkach, które znaleźć można między innymi w DEVA Harmony. Na stronie internetowej, devaharmony.com/pl/ziola-na-stres-uspokojenie-nerwow/, zainteresowani mogą poznać ajurwedyjskie mieszanki polecane przez ekspertów ze świata medycyny naturalnej. Oparte na naturalnych składnikach, takich jak Brahmi, Ashwagandha czy Petha, wspierają przywracanie równowagi w organizmie, oddziałując na niego w sposób relaksujący. Oprócz regularnej suplementacji, wszyscy zestresowani muszą pamiętać o tym, aby stopniowo zmieniać swoje przyzwyczajenia oraz sumiennie próbować wielu metod radzenia sobie ze stresem, by w końcu znaleźć tą najlepszą, najbardziej efektywną w ich przypadku.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%