Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
11:42, 29.01.2023
W ostatnią sobotę stycznia w Sali Bankietowej ''Lawendowe Ogrody'' wystartował studniówkowy sezon w powiecie płońskim. 70 tegorocznych maturzystów z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku dostojnie odtańczyło poloneza, a potem szampańsko wraz ze swoimi wychowawcami i innymi zaproszonymi gośćmi bawiło się zapominając chociaż na ten jeden wieczór i noc o majowym egzaminie dojrzałości.
5
19:11, 23.01.2023
Idea wyszła od mieszkańców i to właśnie oni będą tworzyć ramówkę Radia Raciąż. Samorząd już nawiązuje współpracę ze stowarzyszeniami działającymi na terenie miasta, uczniami oraz seniorami, którzy chętnie włączają się w lokalne projekty. – Zależy nam, żeby zaktywizować młodzież i nauczycieli - wspólnie będziemy tworzyli content radiowy - mówi Artur Adamski, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Raciążu.
2
10:17, 23.01.2023
Kompleksowa termomodernizacja najstarszej płońskiej podstawówki z numerem jeden praktycznie dobiega już końca. Kiedy więc uczniowie i nauczyciele wrócą do swojej szkoły przy ulicy Wolności?
4
15:39, 16.01.2023
Jak co roku opublikowano ranking „Perspektywy”, w którym ujęto szkoły ponadpodstawowe z terenu naszego powiatu. W głównym rankingu dotyczącym liceów oraz techników znalazły się trzy nasze placówki oświatowe – z Płońska, Raciąża oraz Czerwińska nad Wisłą.
10:30, 12.01.2023
Szanowni Państwo! Z myślą o osobach poszukujących możliwości zdobycia w krótkim czasie kwalifikacji rolniczych proponujemy szybką edukację (rozpoczęcie nauki – luty 2023r.) w Publicznej Szkole Policealnej STO w Raciążu na: KWALIFIKACYJNYM KURSIE ZAWODOWYM OGRODNIK.
REKLAMA
19:25, 06.01.2023
Orszak Trzech Króli po raz pierwszy zorganizowano w pobliskim Sochocinie. Po nabożeństwie w kościele parafialnym, barwny korowód przeszedł sochocińskimi ulicami, aby dotrzeć do celu, przed bramę świątyni i pokłonić się Dzieciątku Jezus. Warto podkreślić, że na trasie przemarszu odegrano scenki walki dobra ze złem, czy też spotkania z Herodem. Zresztą popatrzcie sami jak dużym zainteresowaniem cieszyło się dzisiejsze świąteczne wydarzenie wśród tamtejszych mieszkańców.
15:28, 06.01.2023
W dzisiejsze święto Objawienia Pańskiego w Raciążu już po raz ósmy dzięki współpracy urzędu miejskiego, Parafii pw. św. Wojciecha w Raciążu oraz Miejskiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji zorganizowano tradycyjny Orszak Trzech Króli.
2
14:35, 06.01.2023
Płońszczanie w uliczny orszak wyruszyli już o godzinie 11 spod domu kultury. Na czele pochodu podążali trzej królowie niosący dary, chcący oddać pokłon nowonarodzonemu dzieciątku Jezus. Uczestnicy ulicą Płocką doszli do kościoła Parafii pw. Św. Michała Archanioła, gdzie odbyła się okolicznościowa Msza św. Z kolei w Parafii pw. Maksymiliana Kolbego to od nabożeństwa rozpoczęto celebrowanie uroczystości Objawienia Pańskiego. Po nim i po rozdaniu papierowych koron, wierni przeszli ulicami śpiewając kolędy. - Orszak to wyznanie naszej wiary - mówił ks. proboszcz Zbigniew Sajewski.
12:22, 06.01.2023
Po raz drugi Parafia pw. Św. Urbana w Baboszewie zorganizowała Orszak Trzech Króli, któremu w tym roku przyświeca hasło ''Niechaj prowadzi nas gwiazda!''. Przebrani w pasterzy, aniołów i królów mieszkańcy przemaszerowali ulicami Baboszewa w barwnym korowodzie. Na uczestników orszaku czekał wspólny posiłek. W naszej galerii znajdziecie wiele zdjęć z tego świątecznego wydarzenia.   
1
11:50, 22.12.2022
W tym roku odbyła się kolejna edycja projektu „Paczka na kresy”, organizowanego przez Polską Fundację Narodową. W przygotowywanie paczek świątecznych dla rodaków na Litwie oraz Łotwie włączyli się wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Raciążu oraz Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu, którzy osobiście pojechali do Wilna. Swój wkład w przedsięwzięcie mieli też przedstawiciele władz miejskich z Raciąża.
REKLAMA
18:08, 20.12.2022
39 zestawów komputerowych za blisko 120 tys. zł zostało przekazanych do Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Płońsku i w Jońcu. Zakup komputerów był finansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, podaje powiatowe starostwo.
11:45, 19.12.2022
Występy muzyczne, wspólne kolędowanie, symboliczne dzielenie się chlebem, świąteczna degustacja potraw, warsztaty i animacje świąteczne, a na najmłodszych w swojej chacie czekał Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami oraz słodkimi upominkami, tak w skrócie to co działo się w niedzielne popołudnie i wieczór opisuje MCKSiR w Raciążu, które, to pełne atrakcji wydarzenie dla mieszkańców, organizowało wspólnie z samorządem miejskim. Obejrzyjcie zdjęcia, działo się co niemiara :-)
2
19:36, 18.12.2022
Samorząd Gminy Załuski zaprosił w niedzielę swoich mieszkańców na gminną wigilię. Przez kilka godzin na placu przed urzędem panowała świąteczna atmosfera, zresztą zobaczcie sami jak w Załuskach we wspólnym gronie spędzono ten szczególny dzień.
11
17:31, 18.12.2022
Na miejską wigilię Betlejemskie Światło Pokoju, symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei, które tradycyjnie stanie na wigilijnym stole, przynieśli harcerze i przekazali je władzom Płońska. W przedświąteczną niedzielę na tarasie i dziedzińcu emceku serwowano wigilijne potrawy oraz wspólnie kolędowano.
1
12:04, 16.12.2022
Mija wiek odkąd salezjanie z Czerwińska nad Wisła głoszą Ewangelię, opiekując się jednocześnie bazyliką, w której czczona jest Matka Boża Pocieszenia. W przyszłym roku zgromadzenie będzie świętowało 100-lecie obecności na ziemi czerwińskiej. Wierni i pielgrzymi będą mogli zapoznać się z misją zgromadzenia i bogatą historią parafii.
REKLAMA
REKLAMA