Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
2
15:29, 25.09.2020
Wydarzenia, które rozegrały się podczas okupacji w Czerwińsku, zadają kłam coraz częściej rozpowszechnianym na świecie stwierdzeniom, że Polacy uczestniczyli w eksterminacji Żydów, wydając ich posłusznie lub dla osiągnięcia korzyści niemieckim okupantom. W Czerwińsku przez kilka lat obowiązywała zmowa milczenia. Mieszkańcy tej niewielkiej miejscowości wiedzieli, że w jednej z rodzin polskich ukrywa się żydowska dziewczynka. I nikt nie doniósł żandarmom. Choć za takie milczenie można było przypłacić życiem.
1
08:52, 25.09.2020
Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Raciążu jest jedną z najnowocześniejszych i najprężniej rozwijających się placówek w powiecie płońskim. Pięć lat temu szkoła przeszła prawdziwą rewolucję, odchodząc od papierowych podręczników na rzecz e-podręczników, które każdy uczeń otrzymywał wraz z tabletem. W tym roku pomysł ten ewoluował.
4
16:19, 22.09.2020
Ale nie martwcie się - nie zamykamy się - przekazuje pół żartem, pół serio dyrekcja placówki z Raciąża. W każdej klasie przygotowane zostały kamerki internetowe, dzięki czemu uczniowie, którzy nie mogą z różnych powodów uczestniczyć w lekcjach w sposób stacjonarny - będą mieli możliwość uczestniczenia zdalnego, widząc co się dzieje na tablicy oraz słysząc nauczyciela.
1
11:21, 21.09.2020
"Na razie tylko bardzo niewielki ułamek, poniżej procenta szkół, przeszło bądź na system całkowicie zdalny, a zdecydowana większość tych szkół, to są szkoły, w których jakaś część uczniów uczy się zdalnie bądź część nauczycieli pracuje zdalnie, a pozostała część szkoły pracuje normalnie" - mówił w poniedziałek Piontkowski na antenie Polskiego Radia Białystok.
14
16:28, 20.09.2020
Na placu zabaw przy ulicy Północnej, zaraz za ''Orlikiem" powstała sporych rozmiarów altana, która już otrzymała nazwę - ''Płońsk się dzieli". To kontynuacja akcji Państwa Rogowskich i radnej Moniki Zimnawoda, którzy dopiero co stworzyli przed domem parafialnym jadłodzielnię. ''Każdy znajdzie tu coś dla siebie" - czytamy, kiedy już do altany wejdziemy. Na regałach są książki, zabawki, planszowe gry, a w szafie dziecięce ciuszki. To dobroczynny aspekt tego projektu, ale można też wygodnie usiąść, skorzystać z cienia i odpocząć, kiedy najmłodsi oddadzą się zabawie.
09:17, 16.09.2020
Dobiegł końca pierwszy etap rekrutacji na studia w Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie. Terminy tegorocznej rekrutacji zostały dostosowane są do terminu ogłoszenia wyników tegorocznych matur. Pomimo ograniczeń związanych z pandemią pierwszy etap rekrutacji wypadł na poziomie lat ubiegłych.
1
16:23, 14.09.2020
Koniec lata zbliża się wielkimi krokami, dlatego w Raciążu postanowiono w sposób szczególny pożegnać tę porę roku. Na placu przy Miejskim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji zorganizowano piknik rodzinny pod hasłem „Festiwal Kolorów”.
4
08:43, 11.09.2020
Trudno sobie wyobrazić, że ktoś z mieszkańców Płońska nie wie, gdzie mieści się jedyne w mieście kino. Ten obiekt wrósł się w płoński krajobraz na stałe. Przez lata wyświetlano w nim filmy i organizowano wszystkie znaczące imprezy w naszym mieście. Bo, sala kinowa w swej istocie pełniła funkcję kino – teatru. Po przebudowie i modernizacji całego obiektu, doczekaliśmy się kina o wysokim standardzie. Jak to jednak było na samym początku?
20:20, 06.09.2020
6 września 1970 roku kardynał Stefan Wyszyński założył na Jej skronie koronę na znak, że jest nie tylko naszą Matką, ale i naszą Królową - mówią salezjanie z jednego z najstarszych i największych w naszej diecezji sanktuariów maryjnych w Czerwińsku nad Wisłą. Równo 50 lat po tym fakcie, w słoneczną niedzielę, w samo południe wierni przeżywali okrągły, zacny jubileusz koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia.
1
19:34, 05.09.2020
Akcja 'Narodowego Czytania 2020" w wydaniu płońskim z ''Balladyną" na ustach i odsłonięcie pamiątkowej tablicy dedykowanej płońszczance Zofii Malickiej, to główne wydarzenia soboty na Poświętnem, przy oficynie sąsiadującej z 'Sienkiewiczówką'.
4
16:23, 01.09.2020
''Ludzkość musi położyć kres wojnie, bo inaczej wojna położy kres ludzkości..." - te słowa Johna F. Kennedy'ego przywołujemy z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej, kiedy świat nadal opętany jest krwawymi konfliktami, wyścigiem zbrojeń i niepamięcią tego, do czego doprowadziły 81 lat temu chore ambicje podporządkowania sobie Europy przez nazistowskie Niemcy. W Płońsku 1 września nie pozostaje zapomniany, a finał uroczystości prowadzi poczty sztandarowe i mieszkańców wprost na parafialny cmentarz, pod groby żołnierzy poległych w obronie naszej ojczyzny.
13
14:51, 27.08.2020
Płońskie MCK otrzymało dofinansowanie z Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Koalicje dla niepodległej” na realizację projektu pn. „Płońsk dla Niepodległej 1920-2020”, którego partnerami są Gmina Miasto Płońsk oraz Jednostka Strzelecka 1006 Płońsk. Jednym z elementów projektu jest wykonanie dwóch murali związanych z upamiętnieniem Bitwy Warszawskiej z 1920 roku.
10:30, 25.08.2020
Dobra wiadomość na nowy rok szkolny dla płońskiej podstawówki z numerem jeden. Placówka przy ulicy Wolności otrzyma zestawy komputerowe, laptopy, tablety, drukarki, urządzenia wielofunkcyjne, projektor multimedialny i pakiet oprogramowania wspierającego zdalną naukę. Wsparciem szkoleniowym objęci zostaną nauczyciele i uczniowie.
2
15:16, 24.08.2020
W poniedziałek minister odwiedził dwie szkoły w woj. podlaskim: II LO w Białymstoku i szkołę podstawową w Płonce Kościelnej w gminie Łapy. Jak poinformował, dyrektorzy obu szkół pozytywnie oceniają wytyczne MEN i GIS dotyczące funkcjonowania szkół w czasie epidemii. "Dyrektorzy wręcz cieszyli się, że ogólnopolskie wytyczne są na tyle elastyczne, że pozwalają im dopasować sposób funkcjonowania szkoły do warunków lokalnych, tych budynków, które mają. (...) W obu szkołach uzyskałem informację, że dyrektorzy porozumieli się z nauczycielami, rodzicami, organami prowadzącymi i na tej podstawie przygotowali wewnętrzne regulaminy pracy szkół" - stwierdził.
2
10:38, 24.08.2020
Było to jedno z niewielu plenerowych wydarzeń tego lata w naszym powiecie. Nieorganizowanie masowych imprez pod chmurką miało być lekarstwem na skuteczną walkę z koronawirusem. Władze Gminy Załuski postanowiły, przy zachowaniu sanitarnych wskazówek, zapewnić jednak sporą dawkę rozrywki spragnionym dobrej zabawy mieszkańcom.
REKLAMA