Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
11:38, 25.05.2022
Lokalny samorząd wkrótce ruszy z przebudową największej stacji uzdatniania wody w Naruszewie. W ramach inwestycji wybudowane zostaną również zbiorniki wyrównawcze, w których magazynowana będzie woda w razie jej większego zużycia.
3
08:47, 12.04.2022
Mieszkańcy Januszewa w gminie Naruszewo przez lata jeździli żwirówką z licznymi dołami, która wiosną i jesienią zamieniała się w bajoro. Problemy z poruszaniem się drogą zgłaszane były do urzędu, ale przez brak pieniędzy i wysokie ceny wykonania zadania, gminy nie było stać na wyasfaltowanie blisko dwukilometrowego odcinka, który jest łącznikiem między dwoma drogami powiatowymi.
9
14:50, 21.02.2022
- Pieniądze jakie otrzyma Gmina Naruszewo, na mocy podpisanej dziś umowy, pozwolą na zakup 85 laptopów. Wybuch pandemii i rozpoczęcie zdalnego nauczania ujawniły deficyty do sprzętu komputerowego, jak i do Internetu. Gmina Naruszewo również zdiagnozowała taki problem (...) - mówiła wójt naruszewskiej gminy Beata Pierścińska podczas poniedziałkowego spotkania, którego głównym punktem było podpisaniem umowy o powierzenie grantu pomiędzy Skarbem Państwa, w imieniu którego działa Centrum Projektów Polska Cyfrowa, a Gminą Naruszewo.
11
14:45, 13.02.2022
Ochotnicza Straż Pożarna w Naruszewie zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe na zakup mobilnego agregatu wysokociśnieniowego, do napełniania butli ze sprężonym powietrzem, służącego do ochrony dróg oddechowych strażaków, podczas prowadzonych działań ratowniczych.
2
13:28, 26.01.2022
W marcu 2021 roku, na prośbę mieszkańców wsi Srebrna w gminie Naruszewo, opisywaliśmy sprawę fatalnego stanu tamtejszej gminnej drogi. Dziś Gmina Naruszewo poinformowała, że to ostatnia zima, kiedy przyszło korzystać im z drogi nieutwardzonej.
REKLAMA
1
09:57, 11.01.2022
Mieszkańcy gminy Naruszewo mogą liczyć na dofinansowanie na usunięcie rakotwórczego azbestu ze swoich posesji. Urząd gminy ogłosił nabór wniosków, a do jego złożenia pozostało już tylko kilka dni.
11:26, 17.11.2021
Gmina Naruszewo zajęła drugie miejsce w powiecie płońskim w trwającym od 1 sierpnia do 31 października 2021 r. ogólnopolskim konkursie “Rosnąca Odporność”. Nagroda jaką otrzyma wynosi pół miliona złotych.
1
13:07, 18.09.2021
Jak już informowaliśmy w piątkowym serwisie, woda z wodociągu publicznego w Naruszewie nie nadaje się do picia ze względu na skażenie bakterią E.coli. Gmina już rozpoczęła przekazywanie wody pitnej okolicznym mieszkańcom. - Mamy już kolejne dostawy wody, zarówno butelkowanej, jak i z beczkowozu - mówi nam dziś wójt Beata Pierścińska.
5
16:56, 17.09.2021
W piątek Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płońsku wydał komunikat w sprawie jakości wody w wodociągu publicznym w Naruszewie. W przebadanych próbkach wody wykryto bakterie enterokoki kałowe i bakterie z grupy coli, co oznacza, że woda nie nadaje się do picia i innych celów użytkowych z wyjątkiem spłukiwania toalet!
7
10:38, 09.09.2021
Trwają duże drogowe inwestycje w gminie Naruszewo, które z pewnością poprawią komfort życia okolicznych mieszkańców. Ciężki sprzęt już pracuje na odcinku drogi w Grąbczewie, gdzie był nasz reporter. Kolejne drogi do przebudowy obejmują miejscowości Zaborowo i Łazęki. O tych inwestycjach więcej powiedziałam nam dziś Beata Pierścińska, wójt gminy Naruszewo.
REKLAMA
2
12:37, 10.08.2021
Blisko 20 rodzin, do których w najbliższych tygodniach doprowadzony będzie wodociąg gminny, do tej pory musiało korzystać z własnych studni, które często wysychały. Teraz się to zmieni. W ramach rozpoczętej inwestycji dostęp do bieżącej wody zyskają mieszkańcy czterech miejscowości: Radzymina, Radzyminka, Kryska i Sobanic.
4
16:12, 20.07.2021
Mieszkańcy Zaborowa w gminie Naruszewo mogą już korzystać z nowoczesnej świetlicy. Budynek, którego budowa trwała od 2018 roku, będzie służył do spotkań oraz integracji, a strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej będą mogli w nim parkować swój wóz oraz bezpiecznie przechowywać sprzęt i specjalistyczne ubrania. Pod budowę obiektu Gmina wykupiła teren w sąsiedztwie zburzonej już starej remizy. Obiekt z czterema miejscami parkingowymi jest już ogrodzony.
13:01, 26.04.2021
W ubiegłą sobotę Radzymin w gminie Naruszewo odwiedzili przedstawiciele fundacji „Ludzie są Najważniejsi”. Wolontariusze działający na rzecz fundacji, we współpracy z Jednostką Strzelecką 1006 Płońsk, zaopiekowali się mogiłą Powstańców 1863 roku, gdzie spoczywa 16-letni Edmund Moczarski.
1
14:33, 03.03.2021
W ostatnich dniach zwrócili się do nas z prośbą o interwencję mieszkańcy wsi Srebrna w gminie Naruszewo. Rzecz dotyczy gminnej drogi i jej stanu. - Tak wygląda droga w miejscowości Srebrna. Droga miała być wybudowana, jednak nic się nie dzieje, a wiosną i jesienią to jest już jakaś masakra. Czy moglibyście o tym napisać. Mamy nadzieję, że dzięki temu nasze lokalne władze coś zdziałają - otrzymaliśmy informację tej treści, do której załączono zdjęcia obrazujące lichy stan drogowej nawierzchni. - Gmina Naruszewo planuje realizację tej inwestycji drogowej, inwestycja od 2019 roku widnieje w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Naruszewo. Proces związany z przygotowaniem inwestycji drogowej, nie tylko tej, jest długotrwały. Są to procedury, które Gmina musi pokonać, aby uzyskać wszelkie pozwolenia na realizację drogi. Sołtys wsi Srebrna oraz Radny na bieżąco są informowani o postępach prac. Czas realizacji inwestycji zależy też od zapewnienia środków w budżecie Gminy. Większość inwestycji realizujemy po uzyskaniu funduszy z zewnątrz - odpowiada Beata Pierścińska, wójt naruszewskiej gminy.
2
11:53, 25.01.2021
Gminy przeprowadzają inwentaryzację źródeł ciepła. Konieczność inwentaryzacji wynika z Programu Ochrony Powietrza. Uzyskanie realnych danych pozwoli na ustalenie skali problemu smogu, z jakim musi zmierzyć się dana Gmina. My na ten temat porozmawialiśmy z Beatą Pierścińską, wójt gminy Naruszewo.
REKLAMA
REKLAMA