Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
3
12:03, 14.11.2022
W wieku 54 lat zmarła Iwona Milewska, która pracowała w Szkole Podstawowej nr 2 im. J.W. Jędrzejewicza w Płońsku. Była wieloletnim nauczycielem języka rosyjskiego, wychowawcą młodzieży. Zaangażowana było również w działania bibliotekarskie.
08:36, 14.11.2022
Ślubowanie uczniów klas pierwszych mundurowych to podniosła uroczystość, która na stałe wpisała się w kalendarz roku szkolnego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wchodzącego w skład Zespołu Szkół STO w Raciążu.
14
16:28, 11.11.2022
O zjednoczeniu, jedności ponad podziałami, dbaniu o raz daną wolność i o odpowiedzialności za kraj, za małe ojczyzny mówiono pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w Płońsku w świąteczny dzień odzyskania przez Polskę niepodległości. W lokalnych, rocznicowych obchodach wzięło udział wielu płońszczan, frekwencja była najwyższa od lat. Mamy dla Was zdjęcia z tego podniosłego wydarzenia organizowanego przez samorząd miejski.
17
15:01, 07.11.2022
To nie jest zwykły spacer ulicami miasta. Z założenia ma stanowić symboliczny gest, który sięga do tragicznych i niezwykle bolesnych momentów lokalnej historii, kiedy to jesienią 1942 roku płońskich Żydów wypędzono z getta w okolice dworca kolejowego, skąd pociągi zabrały ich do niemieckich obozów śmierci. Od października do grudnia z naszego miasta zniknęła bezpowrotnie połowa ówczesnych mieszkańców. - Niech nasz Marsz Milczenia i nasza cicha w nim obecność będzie głośnym wyrazem sprzeciwu dla holokaustu, prześladowań na tle etnicznym i rasowym oraz politycznej nienawiści - mówił dziś podczas wydarzenia upamiętniającego rocznicę likwidacji getta żydowskiego w Płońsku burmistrz Andrzej Pietrasik.   
4
14:46, 27.10.2022
Pszczelarz Piotr Budziszewski ze Związku Pszczelarzy na Mazowszu i Fundacji na rzecz edukacji przyrodniczej i pszczelarskiej ''Miód i Malina'' zaprezentował dziś młodzieży narzędzia pszczelarskie. Odbyła się również degustacja regionalnych wyrobów, takich jak: miód, pyłek, propolis, czy pierzga połączona z nauką rozpoznawania smaków miodu.
REKLAMA
09:23, 27.10.2022
Dobra wiadomość dla uczniów z gminy Dzierzążnia. Będą oni mieli do dyspozycji nowy, wielofunkcyjny obiekt sportowy.
17
19:44, 21.10.2022
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Płońsku jednym z poruszonych tematów był wzrost cen obiadów w miejscowych podstawówkach. Podwyżka o 80% zszokowała część radnych, którzy dopytywali, skąd wzięły się takie kwoty i czy były one konsultowane z rodzicami. Wiceburmistrz przekonywała, że wszystko ma nierozerwalny związek ze sklepową drożyzną.
22
12:20, 11.10.2022
Nasza redakcja otrzymuje sygnały od rodziców uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku o tym, że w placówce jest zimno. Przypomnijmy, w szkole trwa zakrojony na szeroką skalę remont, a jak dowiedzieliśmy się dzisiaj, młodzież czekają blisko trzy tygodnie nauki on-line.
10:30, 11.10.2022
W ostatnich dniach w gospodarstwie Fundacji Rolniczego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stanisławowie oraz w Gospodarstwie Szkółkarskim w Maliszewku grupa słuchaczy Kwalifikacyjnego kursu zawodowego Ogrodnik z Publicznej Szkoły Policealnej STO w Raciążu realizowała zajęcia praktyczne z przedmiotu Prowadzenie produkcji ogrodniczej.
1
13:32, 07.10.2022
Na początku października odbyło się niezwykłe wydarzenie – zjazd absolwentów pierwszego rocznika Społecznego Liceum Ekonomicznego w Raciążu (rocznik 1998 – 2002), którzy po dwudziestu latach od zdania matury spotkali się z emerytowanymi dyrektorami: Andrzejem Nizielskim i Włodzimierzem Kosiorkiem oraz wychowawczynią – Ewą Trojanowską.
REKLAMA
15:10, 27.09.2022
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Goławinie już korzystają z nowoczesnej sali gimnastycznej. Do tej pory lekcje wychowania fizycznego oraz okolicznościowe akademie odbywały się na szkolnym korytarzu. - Warunki do rozwoju sportowego dzieci w tej szkole praktycznie nie istniały, teraz to się diametralnie zmieniło - mówi nam Marcin Gortat, burmistrz Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą.
3
09:09, 25.09.2022
''Wzniećmy na nowo blask młodości, przeżyjmy wszystko jeszcze raz...'' - te słowa ze strony tytułowej zjazdowego biuletynu doskonale oddają ideę organizowania koleżeńskich spotkań absolwentów gimnazjum i liceum w Płońsku. Jubileuszowy zjazd wychowanków naszego ogólniaka przywołał najlepsze wspomnienia z lat licealnych. - Dawna ''Buda'', dziś ''Płocka''... Historia jej zjazdów liczy 61 lat. Nic więc dziwnego, że nasze spotkania na trwałe wpisały się w historię szkoły, i co warto podkreślić nie tylko szkoły, ale w historię naszego miasta, powiatu i w pewnym stopniu województwa - mówił Andrzej Konstantinow, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego X Zjazdu Absolwentów Gimnazjum i Liceum w Płońsku (23-25 września).
10:52, 22.09.2022
Zakończył się międzynarodowy projekt edukacyjny w Zespole Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście oraz 144 Liceum im. G. Wasienka w Kijowie. Projekt „Moje Nowe- Stare Miasto. Subiektywny polsko-ukraiński przewodnik” był realizowany w dniach 11-18 września i obejmował jedną wymianę młodzieżową w Polsce, w której wzięło udział łącznie 24 uczniów. Do Polski z Kijowa przyjechała autokarem rejsowym grupa 11 uczniów i dwóch nauczycieli z kijowskiego liceum.
14:34, 20.09.2022
- To jest wspaniała wiadomość dla nas na ten nowy rok szkolny. Jeśli chodzi o inwestycję stołówkową i kuchenną, to będziemy mogli rozpocząć teraz wydawanie dwudaniowych obiadów - mówiła nam podczas uroczystego otwarcia nowych pomieszczeń Edyta Jakubowska, dyrektor Zespołu Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście.
20:20, 01.09.2022
83 lata temu hitlerowskie Niemcy bez wypowiedzenia wojny zaatakowały Polskę, rozpoczynając najkrwawszy konflikt w dziejach ludzkości. Na raciąskim cmentarzu parafialnym podczas uroczystej Mszy św. uczczono pamięć tych, którzy stanęli do walki z najeźdźcą, oddając życie za ojczyznę.
REKLAMA
REKLAMA