Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
4
16:19, 22.09.2020
Ale nie martwcie się - nie zamykamy się - przekazuje pół żartem, pół serio dyrekcja placówki z Raciąża. W każdej klasie przygotowane zostały kamerki internetowe, dzięki czemu uczniowie, którzy nie mogą z różnych powodów uczestniczyć w lekcjach w sposób stacjonarny - będą mieli możliwość uczestniczenia zdalnego, widząc co się dzieje na tablicy oraz słysząc nauczyciela.
1
11:21, 21.09.2020
"Na razie tylko bardzo niewielki ułamek, poniżej procenta szkół, przeszło bądź na system całkowicie zdalny, a zdecydowana większość tych szkół, to są szkoły, w których jakaś część uczniów uczy się zdalnie bądź część nauczycieli pracuje zdalnie, a pozostała część szkoły pracuje normalnie" - mówił w poniedziałek Piontkowski na antenie Polskiego Radia Białystok.
09:17, 16.09.2020
Dobiegł końca pierwszy etap rekrutacji na studia w Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie. Terminy tegorocznej rekrutacji zostały dostosowane są do terminu ogłoszenia wyników tegorocznych matur. Pomimo ograniczeń związanych z pandemią pierwszy etap rekrutacji wypadł na poziomie lat ubiegłych.
4
16:23, 01.09.2020
''Ludzkość musi położyć kres wojnie, bo inaczej wojna położy kres ludzkości..." - te słowa Johna F. Kennedy'ego przywołujemy z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej, kiedy świat nadal opętany jest krwawymi konfliktami, wyścigiem zbrojeń i niepamięcią tego, do czego doprowadziły 81 lat temu chore ambicje podporządkowania sobie Europy przez nazistowskie Niemcy. W Płońsku 1 września nie pozostaje zapomniany, a finał uroczystości prowadzi poczty sztandarowe i mieszkańców wprost na parafialny cmentarz, pod groby żołnierzy poległych w obronie naszej ojczyzny.
10:30, 25.08.2020
Dobra wiadomość na nowy rok szkolny dla płońskiej podstawówki z numerem jeden. Placówka przy ulicy Wolności otrzyma zestawy komputerowe, laptopy, tablety, drukarki, urządzenia wielofunkcyjne, projektor multimedialny i pakiet oprogramowania wspierającego zdalną naukę. Wsparciem szkoleniowym objęci zostaną nauczyciele i uczniowie.
2
15:16, 24.08.2020
W poniedziałek minister odwiedził dwie szkoły w woj. podlaskim: II LO w Białymstoku i szkołę podstawową w Płonce Kościelnej w gminie Łapy. Jak poinformował, dyrektorzy obu szkół pozytywnie oceniają wytyczne MEN i GIS dotyczące funkcjonowania szkół w czasie epidemii. "Dyrektorzy wręcz cieszyli się, że ogólnopolskie wytyczne są na tyle elastyczne, że pozwalają im dopasować sposób funkcjonowania szkoły do warunków lokalnych, tych budynków, które mają. (...) W obu szkołach uzyskałem informację, że dyrektorzy porozumieli się z nauczycielami, rodzicami, organami prowadzącymi i na tej podstawie przygotowali wewnętrzne regulaminy pracy szkół" - stwierdził.
09:26, 22.08.2020
Burmistrz Miasta Raciąża Mariusz Godlewski objął patronatem honorowym Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Raciążu. Burmistrz dostrzega i docenia działania szkoły mające na celu rozwijanie postaw społecznych u młodzieży naszej szkoły, krzepienie w nich postaw obywatelskich oraz motywowanie do osiągania sukcesu.
1
15:03, 19.08.2020
Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu od dłuższego czasu jest w czołówce szkół wprowadzających wszelkie innowacje. Mają one przede wszystkim ułatwić pracę uczniom. Za chwilę pojawią się kolejne, a jedna z klas zostanie urządzona w stylu skandynawskim.
10:46, 19.08.2020
Do wtorku uczniowie mieli czas na potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły ponadpodstawowej, do której się zakwalifikowali - musieli złożyć oryginały świadectwa szkolnego i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Listy przyjętych i nieprzyjętych uczniów są ogłaszane przez szkoły w środę, natomiast do czwartku kuratoria oświaty opublikują wykaz szkół, w których pozostały wolne miejsca.
8
19:39, 15.08.2020
- Chciałbym podziękować mieszkańcom Płońska i okolic za to, że pamiętacie o bohaterach, że pamiętacie o marszałku Piłsudskim, jego żołnierzach, legionistach, ochotnikach. Możecie być z siebie dumni. Chwała bohaterom i cześć ich pamięci! - tymi słowami zwracał się w upalną, świąteczną sobotę do uczestników uroczystości pod Pomnikiem Wolności przy Kolejowej Sebastian Milewski, dowódca Jednostki Strzeleckiej 1006 Płońsk.
23
15:13, 12.08.2020
Jak dowiedział się portal 'Płońsk w Sieci', w środę odbył się konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawa II w Płońsku. Przed komisją konkursową zaprezentowała się tylko jedna kandydatka - jest nią Marzanna Szacherska, była już dyrektor Zespołu Szkół nr 1.
10:13, 12.08.2020
Ostatnie miesiące były trudne dla nas wszystkich. Z powodu ogólnoświatowej epidemii świat stanął w miejscu, a wraz z nim także życie społeczne i gospodarka. Szkoły oraz zakłady pracy zostały zamknięte na wiele tygodni, a wielu ludzi straciło źródło zatrudnienia. Obecnie gospodarka zaczyna się powoli regenerować, ale z pewnością nie dla każdego będzie to oznaczało powrót do pracy. Pojawia się jednak alternatywa dla osób znajdujących się w takiej sytuacji – Publiczna Szkoła Policealna w Płońsku, która właśnie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2020/2021. Dzięki ofercie placówki każdy ma szansę nie tylko na zdobycie nowej wiedzy w wielu dziedzinach, ale również na zdobycie nowego zawodu.
3
09:53, 12.08.2020
11 sierpnia tegoroczni maturzyści poznali wyniki egzaminu dojrzałości. Do matury podeszło w powiecie płońskim ze wszystkich szkół 513 abiturientów. Jak im poszło, czy są powody do zadowolenia, czy wręcz przeciwnie, jak wpływ na zdawalność miała trwająca epidemia koronawirusa, o tym Paweł Dychto, naczelnik wydziału oświaty płońskiego starostwa.
20:28, 11.08.2020
Szef MEN wskazał na konferencji prasowej w Warszawie, że doświadczenia pokazały, że "można przesunąć nieco termin egzaminu".
13:22, 07.08.2020
Terminy rekrutacji do Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie dostosowane są do terminu ogłoszenia wyników tegorocznych matur.
REKLAMA