Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
2
12:40, 14.06.2021
Druga połowa XVII wieku to czas potopu szwedzkiego. Najeźdźcy z drugiej strony Bałtyku dali się poznać nie tylko jako ci, którzy zajęli na kilka lat Polskę, ale przede wszystkim jako okrutnicy i niszczyciele. Szwedzi palili całe wioski, grabili miasta, zabijali mieszkańców zajmowanych miejscowości. W samym Płońsku Szwedzi obrócili w popiół ponad sto domów. Nie oszczędzali wiosek leżących na Ziemi Płońskiej.
15:37, 11.06.2021
Koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku nie zapominają o zmarłym tragicznie przed ośmioma laty Andrzeju Bujakowskim. Już po raz siódmy zorganizowano turniej upamiętniający wychowawcę wielu sportowców z naszego miasta.
4
15:02, 10.06.2021
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku poszukują 44-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna kilka dni temu wyszedł z gospodarstwa w miejscowości Radzikowo Scalone w gm. Czerwińsk nad Wisłą, gdzie miał podjąć pracę i do chwili obecnej nie powrócił. Nie nawiązał też kontaktu z pracodawcą, ani bratem.
21
15:23, 07.06.2021
W poniedziałek do naszego miasta trafił elektryczny, a co za tym idzie ekologiczny autobus firmy Aumet Group z Sanoka, który będzie regularnie kursował po płońskich ulicach. Pierwsza komunikacja miejska w Płońsku rusza 1 września br.
19
14:59, 02.06.2021
Jednym z ostatnich akordów obrad miejskich radnych była dyskusja na temat sytuacji zwierząt przebywających w mini zoo w Parku Wolności. Radni przytaczali choćby kwestię utrzymania kucyków. Andrzej Pietrasik tonował nastroje.
REKLAMA
25
08:57, 02.06.2021
Ubiegłotygodniowa sesja Rady Miejskiej w Płońsku upłynęła głównie na dyskusjach dotyczących sytuacji miasta i udzieleniu absolutorium burmistrzowi. Pod koniec obrad poruszona została kwestia działania basenu, a to z kolei doprowadziło do utarczki słownej na linii Marcin Kośmider – Andrzej Pietrasik.
11
15:33, 01.06.2021
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. remontują most kolejowy w Płońsku na linii kolejowej nr 27 Nasielsk – Toruń Wschodni.
16
14:17, 01.06.2021
O Płońsku, Fundacji Odbudowy oraz Bogu i honorze z posłem Nowej Lewicy Arkadiuszem Iwaniakiem rozmawia Igor Kantorowski.
10:38, 01.06.2021
W niedzielę w Naruszewie rozegrano Turniej Piłkarski o Puchar Starosty Płońskiego, organizowany przez Stowarzyszenie 'Graj z Krystianem'. W zmaganiach wzięło udział 10 drużyn, nie zabrakło reprezentantów sąsiadujących powiatów: płockiego, ciechanowskiego, mławskiego i nieco oddalonego przasnyskiego.
35
10:05, 30.05.2021
Atmosfera radosnego święta jakim jest Dzień Matki oraz Dnia Samorządu Terytorialnego nie udzieliła się raczej radnym powiatowym, którzy obradowali w środę, dyskutując przede wszystkim na tematy szpitalne. Na tapecie była oczywiście rezygnacja dyrektora Ozdarskiego z funkcji, ale także dieta pudełkowa i kilka innych kwestii. Iskrzyło szczególnie na linii Krzysztof Wrzesiński – Anna Dumińska-Kierska.
REKLAMA
17:38, 29.05.2021
Mam na imię Kokos i szukam domu – takiego już na stałe. Takiego już na jesień mojego życia...
16:10, 28.05.2021
Budowa hali sportowej z zapleczem szatniowo-sanitarnym przy Szkole Podstawowej w Stróżewie i kampania informacyjna o ochronie powietrza – to projekty na terenie gminy Załuski, których realizacja jest możliwa dzięki wsparciu samorządu Mazowsza w wysokości ponad 4 mln zł. Dziś umowy w tej sprawie podpisał wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz wójt Kamil Koprowski.
4
11:11, 26.05.2021
Nasi seniorzy aktywnie starają się wykorzystać swój wolny czas. Uprawiają sport, spacerują, doglądają działki lub uczęszczają do Domu Seniora. Uczestniczą w różnych zajęciach; plastycznych, muzycznych czy kulinarnych. Stają się słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prezentują na wystawach swoje prace malarskie, co niektórzy wydają tomiki poezji. I to wszystko nie po to, aby oszukać czas, ale żeby go twórczo wypełnić. Pokazać się innym z jak najlepszej strony. Może chcą nadrobić to czego nie zdążyli zrobić pracując zawodowo czy wychowując dzieci.
09:03, 22.05.2021
Ach sierpień! Zbliża się wielkimi krokami. Piękny miesiąc, prawda? Taki magiczny, wyjątkowy. Wydawałoby się, że co roku jest taki, ale nie. To nie prawda. Nie w czasie wojny. Nie w okupowanej Polsce. Nie w okupowanej Warszawie, samym sercu tej pięknej Polski. Gdzie są te piękne chwile? Dzieci powinny kupować teraz kolorowe kredki i inne przybory, szykować się do rozpoczęcia roku szkolnego, a młodzi ludzie powinni przeżywać swoje pierwsze miłości. Powinni cieszyć się życiem, a tymczasem ich droga życia się skończyła. Przyszła po nich śmierć, tak samo jak przyjdzie po wszystkich. Rzecz w tym, że kostucha zabrała ich zdecydowanie za szybko - tymi zdaniami otwiera swoje opowiadanie Marta Szymańska, uczennica VIII klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku, które młoda autorka zatytułowała ''Ten ostatni raz"', ten ostatni raz w powstańczej Warszawie.
72
17:03, 21.05.2021
Władze powiatu płońskiego, w osobach starosty Elżbiety Wiśniewskiej i wicestarosty Krzysztofa Wrzesińskiego, zjawili się dziś w płońskim szpitalu, szpitalu, w którym od kilku już dni dochodzi do poważnych przetasowań personalnych na kierowniczych stołkach. Wszystko to w związku z dramatycznym apelem trzech lekarzy, którzy nagłośnili bulwersujące wydarzenia, jakie toczyły się od miesięcy z naszej placówce medycznej. Co wynika z piątkowego spotkania starostów z kadrą medyczną? Na tę chwilę możemy oprzeć się jedynie na tym, co przeczytaliśmy na facebook'owym profilu starostwa.
REKLAMA