Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
10
12:11, 03.07.2022
Na ostatniej sesji miejscy radni zwiększyli o ponad 200 tys. zł dotację dla Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku na działalność statutową. To nie będą jedyne pieniądze, które popłyną do emceku, już zapowiada burmistrz. Płońszczanie pragną dużych imprez letnich z dobrą muzyką. Pytanie, czy w te wakacje jeszcze na takie zostaną zaproszeni...
23
09:05, 01.07.2022
Radna miejska Monika Zimnawoda wyszła oficjalnie z propozycją zakończenia działania mini zoo w Płońsku. - Są co prawda wywieszone kartki, aby mieszkańcy nie dokarmiali zwierząt, ale nie stosują się do tych zaleceń, a potem konie cierpią i bez pomocy mogą umrzeć. Ostatnio na weterynarza czekaliśmy ponad 1,5 godziny - wskazywała radna. Burmistrz Płońska nie krył zdziwienia interpelacją, stwierdził za to, że będzie szedł bardziej w kierunku powiększenia mini zoo w Parku Wolności.
17
18:03, 29.06.2022
W 2019 roku grupa miłośników wędkarstwa postanowiła zająć się zbiornikiem wodnym w Arcelinie, który był najpopularniejszym łowiskiem w całym powiecie. Na spotkaniu ze starostą przedstawiono plan jego zagospodarowania, który miał przypaść do gustu. Współpraca nie trwała jednak długo, a wkrótce akwen przejął Polski Związek Wędkarski i jak relacjonują nasi rozmówcy – na tym się skończyło. A łowisko stało się bezużyteczne.
24
11:56, 29.06.2022
Teren po byłym dworcu PKS przy ulicy Warszawskiej jest już od wielu miesięcy w prywatnych rękach. Główny obiekt dworcowy zburzono, a w planach jest zabudowa usługowo-handlowa. Od początku mówiło się jednak, że funkcja dworca ma zostać w pewnym stopniu zachowana. Tak to wygląda obecnie - poczekalnia i dwie wiaty przystankowe zostały oddane do użytku. 
1
08:35, 21.06.2022
Miasto i Gmina Nowe Miasto we współpracy z Lokalną Grupą Działania – Przyjazne Mazowsze zrealizowała projekt „Centrum edukacyjno-rekreacyjne pod nazwą Skrzatolandia".
REKLAMA
174
10:28, 17.06.2022
Wiele kontrowersyjnych tematów wypłynęło na forum publicznym na ostatniej sesji rady powiatu w związku z działalnością Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku pod rządami Agnieszki Nec. Kilku radnych nie pozostawiło suchej nitki na dyrektorce, a podsumowaniem gorącej debaty może być fakt przyjęcia przez radnych wniosku o zbadanie przez Zarząd Powiatu Płońskiego atmosfery pracy w miejscowym PUP-ie oraz powrót do stanowiska zastępcy szefa tej instytucji. - Nie mogę powiedzieć, czy będzie lepiej gdy będzie inaczej, mogę rzec, że musi być inaczej, jeśli ma być dobrze - puentował przewodniczący Dariusz Żelasko.
16:38, 16.06.2022
Komplet wiernych na łodziach i innych jednostkach pływających wyruszył dziś na 18-kilometrową trasę, aby adorować w tak niecodzienny sposób Najświętszy Sakrament w dzień Bożego Ciała. Wiślana Procesja Eucharystyczna swój początek miała przy przystani w Smoszewie. Potem zatrzymywano się przy modlitewnych stacjach w Wychódźcu, Secyminie i Czerwińsku, gdzie na płynących oczekiwali na brzegu inni z uczestników czwartkowej, kilkugodzinnej, plenerowej celebry. 
7
08:17, 16.06.2022
Ostatnie ulewy i towarzyszące im gradobicie zniszczyły plantacje truskawek, kukurydzy, rzepaku oraz ziemniaków w gminie Załuski i Płońsk. Straty są bardzo duże, a rolnicy czekają na finansowe wsparcie. - Najważniejszą kwestią jest teraz oszacowanie strat u poszczególnych rolników, dlatego niezwłocznie podjęliśmy działania w tym kierunku - twierdzi wójt Kamil Koprowski.
3
14:49, 09.06.2022
29-letnia kobieta, obywatelka Ukrainy ze statusem uchodźcy, zginęła z rąk nożownika niespełna tydzień temu w Nacpolsku. Prokuratura Rejonowa w Płońsku prowadząca śledztwo w tej wstrząsającej sprawie, zleciła sekcję zwłok. Znane są wyniki badania zmarłej kobiety. Przyczyną śmierci była rana kłuta przechodząca przez lewę ramię do klatki piersiowej i serca, podała Polskiej Agencji Prasowej Ewa Ambroziak, szefowa miejscowej prokuratury. 
9
15:52, 06.06.2022
Od jutra w związku z budową kanalizacji deszczowej zostanie zamknięty odcinek ulicy Grunwaldzkiej od skrzyżowania z ul. Szkolną do ronda przy obwodnicy centralnej, podaje Urząd Miejski w Płońsku.
REKLAMA
1
15:30, 01.06.2022
Na portalu charytatywnym Siepomaga.pl ruszyła zbiórka funduszy dla 15-letniej Wiktorii z Czerwińska, która choruje na nowotwór mózgu i rdzenia kręgowego. Rodzice dziewczynki proszą Was o wsparcie finansowe. Kto może - niech pomoże. Podajmy link do zbiórki.
16
11:57, 30.05.2022
Czy punkt nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej pozostanie w Raciążu? To pytanie przewija się już od dłuższego czasu, a odpowiedzi konkretnej wciąż nie znamy. Dyrekcja SPZ ZOZ w Płońsku twierdzi co prawda, że NPL w północnej części powiatu chciałaby utrzymać, lecz z drugiej strony podaje argument finansowy, który może okazać się kluczowy w tej kwestii. Co na to same władze Raciąża?
14:30, 27.05.2022
Urzędnik samorządowy nie jest tylko urzędnikiem, który przekłada kartki. Prawdziwy urzędnik samorządowy musi również spełniać misję – wychodzić do mieszkańców, inicjować, być aktywnym. I tak jest. Większość pracowników jest bardziej aktywna na zewnątrz, oprócz tej pracy biurowej, którą robi - mówił z okazji piątkowego święta samorządu terytorialnego i pracowników samorządowych Andrzej Pietrasik, burmistrz Płońska.
3
13:24, 27.05.2022
W piątek, ze względu na warunki pogodowe nie w plenerze, a pod dachem MODR oddział Poświętne w Płońsku, odbył się V Piknik Integracyjny Rodzin Zastępczych "Jesteśmy Razem", organizowany z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego przez Powiat Płoński i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płońsku.
4
17:01, 26.05.2022
W godzinach popołudniowych przy bulwarze wiślanym w Czerwińsku strażacy wyciągnęli na brzeg ciało około 40-letniego mężczyzny, dowiaduje się portal Płońsk w Sieci. 
REKLAMA