Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
16:19, 24.11.2022
- Dziś na Mazowszu panują warunki zimowe. Służby GDDKiA nie są zaskoczone. Od połowy października każdego roku, jesteśmy przygotowani do okresu zimowego. W obwodach utrzymania magazyny są zapełnione solą drogową - informuje Małgorzata Tarnowska, rzecznik prasowa warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
11:11, 21.11.2022
- Jak Państwo pamiętają jakiś czas temu sam potrzebowałem pomocy i dzięki dobroci serc ludzi dalej żyję, a za otrzymaną pomoc postanowiłem się odwdzięczyć - została założona Fundacja ''Wszyscy Razem'', aby pomagać dalej - przekazuje za naszym pośrednictwem Angelo Radzikowski, którego jeszcze nie tak dawno płońszczanie, i nie tylko płońszczanie, wspierali w walce z mukowiscydozą. Dziś Angelo apeluje o pomoc dla Antosia.
16
16:08, 12.11.2022
Redakcja ''Płońsk w Sieci'' dotarła do pisma Narodowego Funduszu Zdrowia (Mazowiecki Oddział Wojewódzki w Warszawie) do dyrekcji płońskiego szpitala, w którym NFZ żąda wyjaśnień w sprawie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej na terenie Raciąża.
20
19:55, 09.11.2022
Podczas wtorkowej sesji rady miejskiej w Płońsku dyskutowano na temat budowy ulicy Grunwaldzkiej. Inwestycja przeciąga się w czasie, a dodatkowo okazało się, że wykonawca zażądał wyższego wynagrodzenia. Ratusz wolał wybrać kompromis, zamiast iść z firmą na wojnę. W efekcie zyskać mogą płońszczanie.
12:44, 09.11.2022
Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płońsku składają podziękowanie Panu Dyrektorowi Krzysztofowi Bielskiemu za wieloletnią współpracę, zaangażowanie i okazywane wsparcie oraz miłą atmosferę w pracy. Dziękujemy za chwile, które wspólnie przeżyliśmy i życzymy wszystkiego co najlepsze na dalsze lata.
REKLAMA
10:49, 06.11.2022
''Mam na imię Beata, mam 40 lat i do momentu zdiagnozowania choroby byłam szczęśliwą żoną i mamą trojki dzieci. W lutym tego roku zaczęłam odczuwać silny ból brzucha (...) - to pierwsze słowa potrzebującej pomocy płońszczanki, które widnieją w opisie zbiórki na stronie zrzutka.pl.
9
14:12, 04.11.2022
Burmistrz Płońska wystosował dziś komunikat do mieszkańców Płońska, użytkowników źródeł ciepła wykorzystujących węgiel kamienny.
19
13:07, 04.11.2022
W Baboszewie powstanie zbiornik retencyjny, odkryty basen oraz tężnia. - Będzie to pierwsze tego typu miejsce wypoczynku w okolicy. Pomysł wybudowania zbiornika, który będzie nie tylko miejscem rekreacji, ale i rozwiąże problem zalewania terenu, pojawił się już wcześniej, kiedy Gmina zakupiła teren pod jego budowę. Pomysł powrócił w ostatnich miesiącach, wykonaliśmy choćby badania hydrologiczne - mówi Bogdan Pietruszewski, wójt gminy Baboszewo. 
3
14:09, 03.11.2022
Co roku samorząd miejski wykonuje remonty mogił i grobów na cmentarzu parafialnym w Płońsku. Wykorzystuje na ten cel fundusze z budżetu miasta i środki wojewody mazowieckiego. Nie inaczej jest w tym roku.
13
08:28, 03.11.2022
Jak dowiedział się portal ''Płońsk w Sieci'', funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Warszawie włącznie z mazowieckimi organami skarbowymi ujawniły na terenie naszego miasta przy ulicy Mazowieckiej, w jednym z magazynów, skład wyrobów tytoniowych bez akcyzy. Aresztowano 8 osób, w tym mieszkańców Płońska i okolic - podaje prokuratura rejonowa.
REKLAMA
10:09, 29.10.2022
U Szymonka Cieślińskiego, ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku, wykryto ostrą białaczkę limfoblastyczną :-( Potrzebna jest pomoc finansowa dla chłopca, bo leczenie jest kosztowne. Ruszyła zbiórka pieniędzy.
17
19:44, 21.10.2022
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Płońsku jednym z poruszonych tematów był wzrost cen obiadów w miejscowych podstawówkach. Podwyżka o 80% zszokowała część radnych, którzy dopytywali, skąd wzięły się takie kwoty i czy były one konsultowane z rodzicami. Wiceburmistrz przekonywała, że wszystko ma nierozerwalny związek ze sklepową drożyzną.
57
14:38, 21.10.2022
Przebita opona, uszkodzony zderzak - to skutki nieskończonej inwestycji przy ulicy Grunwaldzkiej, o których informujecie naszą redakcje. Problem widzą też sami miejscy radni. Alina Braulińska mówiła na ostatniej sesji m.in.: - Jestem przerażona tym odcinkiem ulicy Grunwaldzkiej. To czysty plac budowy, na którym niewiele się dzieje. Zimą tam będzie tragedia. Trzeba znaleźć jakieś rozwiązanie. 
93
10:35, 19.10.2022
Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego Dariusz Żelasko wyliczył, że o problematycznej sytuacji w Powiatowym Urzędzie Pracy radni debatują od pięciu kolejnych sesji, co daje w sumie około 15 godzin rozmów na ten temat. A do tego dochodzą przecież jeszcze również dyskusje na komisjach. Tak więc temat placówki przy Wolności nie schodzi z sesyjnej tapety, i nie ma co liczyć, że wkrótce z niej zejdzie, bowiem wciąż jeszcze nie ma decyzji, jaki los czeka urzędującą tam dyrektorkę Agnieszkę Nec. Zarząd Powiatu zwraca się do tych radnych, którym temat na szczęście nie jest obojętny, o wskazówki, co mają konkretnie w tym względzie zrobić. Mirosław Opolski podaje wprost rozwiązanie, przedtem nie pozostawiając suchej nitki na szefowej miejscowego urzędu pracy.
10:41, 18.10.2022
Z końcem października ubiegłego roku zlikwidowano w Polsce ostatnie sklepy pod szyldem sieci Tesco, w tym supermarket w Płońsku. Nasz portal dowiedział się, jakie usługi w obiekcie przy Rzemieślniczej 6 będą już wkrótce tam realizowane.  
REKLAMA