Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
12:22, 06.01.2023
Po raz drugi Parafia pw. Św. Urbana w Baboszewie zorganizowała Orszak Trzech Króli, któremu w tym roku przyświeca hasło ''Niechaj prowadzi nas gwiazda!''. Przebrani w pasterzy, aniołów i królów mieszkańcy przemaszerowali ulicami Baboszewa w barwnym korowodzie. Na uczestników orszaku czekał wspólny posiłek. W naszej galerii znajdziecie wiele zdjęć z tego świątecznego wydarzenia.   
2
14:28, 22.12.2022
Gmina Baboszewo informuje, że 21 grudnia została zamontowana lampa UV do dezynfekcji wody na ujęciu Stacji Uzdatniania Wody w Cieszkowie Kolonii.
3
14:27, 08.12.2022
Mazowsze zostaje właścicielem budynku starego młyna w Baboszewie. W wyremontowanych i rozbudowanych wnętrzach powstanie m.in. ekspozycja poświęcona ks. Maciejowi Sarbiewskiemu. Nowa placówka kulturalna będzie oddziałem Muzeum Mazowieckiego w Płocku.
13:01, 07.12.2022
Gmina Baboszewo podpisała umowę z wykonawcą, który w najbliższych tygodniach zamontuje urządzenia w każdym domu. Inwestycja ma zapobiec skażeniu wody, jakie miało miejsce pod koniec września, kiedy w wodociągu wykryto bakterie coli i kałowe. - Chcemy się ustrzec na przyszłości dlatego, mimo kosztów jakie musimy ponieść, montujemy te urządzenia - mówi Bogdan Pietruszewski, wójt gminy Baboszewo. 
3
17:52, 12.11.2022
Rocznie druhowie z Baboszewa do zdarzeń ratunkowych dysponowani są setki razy. Mniej wyjazdów przez brak dobrego wozu mieli strażacy z Niedarzyna. Wóz, jaki mieli tamtejsi druhowie był już mocno wysłużony i nie do wszystkich działań mogli oni wyjeżdżać. Teraz to się zmieni.  
REKLAMA
19
13:07, 04.11.2022
W Baboszewie powstanie zbiornik retencyjny, odkryty basen oraz tężnia. - Będzie to pierwsze tego typu miejsce wypoczynku w okolicy. Pomysł wybudowania zbiornika, który będzie nie tylko miejscem rekreacji, ale i rozwiąże problem zalewania terenu, pojawił się już wcześniej, kiedy Gmina zakupiła teren pod jego budowę. Pomysł powrócił w ostatnich miesiącach, wykonaliśmy choćby badania hydrologiczne - mówi Bogdan Pietruszewski, wójt gminy Baboszewo. 
6
12:39, 07.10.2022
Minął tydzień, od kiedy płoński sanepid wydał decyzję o niedopuszczeniu wody do spożycia dla mieszkańców gminy Baboszewo z uwagi na wykrycie bakterii. Dotyczy to blisko 6 tys. mieszkańców! Nie mamy dla nich niestety dobrych informacji - przez kolejne dni ich sytuacja nie zmieni się - bakterie z grupy coli i enterokoków kałowych wciąż są obecne w wodzie, co oznacza konieczność korzystania z wody butelkowanej i tej dostarczanej w cysternach. 
17:21, 01.10.2022
Od 1 do 10 października żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej będą dostarczać wodę zdatną do spożycia do miejscowości gminy Baboszewo oraz gminy Płońsk (część miejscowości Arcelin).
1
13:27, 30.09.2022
W czwartek płoński Sanepid wydał decyzję o niedopuszczeniu wody do spożycia dla mieszkańców gminy Baboszewo z uwagi na wykrycie bakterii. Dotyczy to blisko 6 tys. mieszkańców. Dziś woda dowożona jest beczkowozami. Do sołectw i strażnic dostarczana jest woda w 5-litrowych butlach. Jak dowiedział się nasz reporter, wystąpiono także do wojewody o pomoc Wojsk Obrony Terytorialnej z Ciechanowa, a to świadczy o tym, że sytuacja jest poważna. My na ten temat rozmawialiśmy z Krzysztofem Kruszewskim, kierownikiem Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Baboszewie.
5
17:11, 29.09.2022
Gmina Baboszewo, zgodnie z czwartkową decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, zawiadamia o braku przydatności wody do spożycia przez ludzi z publicznego wodociągu w Cieszkowie Kolonii w związku z wykryciem obecności bakterii.
REKLAMA
5
11:10, 23.04.2022
Pacjenci na pierwsze wizyty lekarskie będą mogli się umawiać już od pierwszych dni maja. Budynek pozyskany w formie darowizny od starostwa powiatowego przez kilkanaście miesięcy był remontowany i rozbudowywany o dodatkowe skrzydło, żeby pomieścić więcej specjalistów, a pacjenci mieli większy komfort.
4
08:19, 29.03.2022
W niedzielę, 27 marca w Rybitwach (gm. Baboszewo), przed godziną 15, zapalił się dom, o czym informował nasz portal. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale budynek wymaga odbudowy dachu i remontu. Pożar zniszczył dach wraz z więźbą, a pomieszczenia mieszkalne uległy zalaniu. Na portalu zrzutka.pl ruszyła akcja zbiórki pieniędzy na wspomniane potrzeby.
2
13:29, 10.03.2022
Dobiegły końca prace budowlano-remontowe ośrodka zdrowia w Baboszewie, do którego już za kilkanaście dni trafią pierwsi pacjenci. W obiekcie będzie też funkcjonował oddział dziennej rehabilitacji płońskiego szpitala, który na czas remontu budynku E SPZ ZOZ w Płońsku musi zostać przeniesiony do innej siedziby. 
3
08:40, 11.01.2022
Gmina Baboszewo pokryje część kosztów za odbiór śmieci od mieszkańców. W ten sposób unikną oni podwyżek za odbiór odpadów segregowanych i zmieszanych, które z każdym rokiem rosną.
4
12:44, 21.12.2021
We wtorek wiceprezes Zarządu Gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych w Baboszewie Antoni Gierkowski wraz z radnym Rady Powiatu Płońskiego Krzysztofem Kruszewskim wyruszyli do placówki Straży Granicznej w Białowieży, aby przekazać paczki świąteczne dla służb mundurowych, którzy pełnią służbę na granicy wschodniej.
REKLAMA
REKLAMA