Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
41
15:16, 24.01.2023
Jak dowiedziała się nasza redakcja, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego SPZ ZOZ w Płońsku miał otrzymać dziś wypowiedzenie umowy o pracę. Skontaktowaliśmy się z dr Witoldem Achcińskim, który potwierdził, że miało to miejsce.
31
11:29, 24.01.2023
Tarcia między dyrekcją SPZ ZOZ w Płońsku a członkami Zarządu Powiatu Płońskiego w osobach wicestarosty Wrzesińskiego i radnego Artura Adamskiego są aż nadto widoczne. Robi się nerwowo, co mogliśmy chociażby zaobserwować podczas ostatnich powiatowych obrad. Wraca temat NPL w Raciążu, mowa jest o pogorszeniu się kondycji finansowej rodzimej placówki medycznej, czy wreszcie aktywności w mediach społecznościowych jednego z dyrektorów szpitala, który w ostatnich dniach zakomunikował nawet na fb, że ze swoją funkcją wkrótce się pożegna. Jak dowiedzieliśmy się, do starostwa taka informacja drogą oficjalną nie dotarła. Co więc mogliśmy usłyszeć w sesyjnej sali, o tym przeczytacie w naszym materiale.
12
18:27, 21.01.2023
Gorąca samorządowa dyskusja towarzyszy terenowemu tematowi niewybudowanych chodników i ścieżek rowerowych na wysokości torów kolejowych wzdłuż dwóch płońskich ulic: Płockiej i Młodzieżowej. Jest tam niebezpiecznie praktycznie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego: pieszych, rowerzystów i samych kierowców, wystarczy spojrzeć na dramatyczny stan poboczy. Prezydium miejskiej rady podpisuje się pod projektem stanowiska w tej sprawie, które poddane zostaje głosowaniu, ale w formie nieco zmienionej aniżeli to początkowe. Na sesji zjawiają się starostowie oraz szef PZD, którzy tłumaczą dlaczego infrastruktura drogowa w tym miejscu nie została jeszcze poprawiona. Słyszymy, że ten rok może przynieść wyczekiwaną zmianę, jest szansa, że inwestycja ruszy, choć nie oszukujmy się, bardzo wiele zależy od PKP.    
11:08, 12.01.2023
Informujemy, że osoby zainteresowane zakupem węgla w ramach II tury preferencyjnego zakupu węgla w roku 2023 mogą składać wnioski do dnia 15 lutego 2023 r. - przekazuje Urząd Miejski w Płońsku.
71
16:06, 07.01.2023
Piszecie dziś do nas prosząc o interwencję w sprawie płońskiego SOR-u i bardzo długiego oczekiwania na medyczną pomoc na tymże oddziale.
REKLAMA
14:51, 02.01.2023
Coraz mniej urodzeń, ale i mniej zgonów w porównaniu do 2021 roku - tak w skrócie można byłoby podsumować statystyki za minione 365 dni starego roku, które otrzymaliśmy z Urzędu Stanu Cywilnego w Płońsku.
22
12:38, 29.12.2022
Nie milknie głośny cały czas temat Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej w Raciążu, która decyzją dyrekcji płońskiego szpitala nie jest dostępna dla pacjentów od 1 lipca tego roku. Wnioski radnych w tej sprawie nie napawają niestety optymizmem. 
1
08:55, 23.12.2022
Naszym Czytelnikom, Współpracownikom i Partnerom Biznesowym życzymy pięknych Świąt Bożego Narodzenia. Życzenia ślą Wam również lokalne samorządy, samorządowcy, parlamentarzyści, instytucje i firmy. To wszystko w jednym miejscu, w naszej galerii ze świąteczno-noworocznymi życzeniami i pozdrowieniami :-)
30
15:32, 22.12.2022
Urząd Miejski w Płońsku podaje jak będzie funkcjonowało oświetlenie miejskie od 2 stycznia 2023 roku. - Bardzo dziękujemy za wszystkie sygnały i uwagi – również te krytyczne – dotyczące oświetlenia ulicznego. Uwzględniliśmy komentarze, potrzeby i ogólne funkcjonowanie miasta. Słowem – wszystko to, co pojawiło się w mediach społecznościowych lokalnych portali oraz zostało skierowane do nas bezpośrednio - podaje płoński ratusz.
1
19:11, 21.12.2022
21 grudnia w auli Domu Parafialnego Parafii pw. Św. M. Kolbego w Płońsku odbyła się wigilia podopiecznych TPD Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo i ich rodziców oraz pracowników stowarzyszenia. To świąteczne, sympatyczne spotkanie otworzyła prezes Monika Zimnawoda. Składano sobie życzenia przy opłatku, wspólne kolędowano z członkami Klubu Senior+ i kosztowano wigilijnych potraw. Była też wizyta Św. Mikołaja, który obdarowywał grzeczne dzieci i młodzież (czyli wszystkich) prezentami. Nie zabrakło wzajemnych podziękowań oraz łzy wzruszenia. U nas zdjęcia z tego wydarzenia.
REKLAMA
18
12:11, 14.12.2022
Temat rzeźby gołębia spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców, internautów, naszych czytelników. Komentarzy nie brakuje - jedni chwalą ten pomysł, inni ganią. O idei nazwania ronda u zbiegu ulic Mazowieckiej, Henry'ego Forda i Przemysłowej, a co za tym idzie nowej rzeźbie gołębia, mówi w materiale video Andrzej Pietrasik, burmistrz naszego miasta. 
54
09:15, 13.12.2022
- Zarząd Powiatu Płońskiego w ubiegłym tygodniu jednogłośnie zarekomendował staroście odwołanie Agnieszki Nec z funkcji dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku - mówi nam wicestarosta Krzysztof Wrzesiński. Teraz Elżbieta Wiśniewska, zgodnie z przepisami, zwróciła się do przewodniczącego Powiatowej Rady Rynku Pracy w Płońsku o wydanie opinii w przedmiotowej sprawie. Tak więc po wielomiesięcznej batalii, skargach pracowników na działania dyrekcji, nerwach, publicznej debacie, powiatowe władze podjęły decyzję o pożegnaniu się z obecną dyrekcją.
10:40, 09.12.2022
Powiat Płoński kupił samochód marki Ford Transit Custom z windą do przewozu osób niepełnosprawnych. Wartość samochodu to 197 tys. zł (dofinansowanie w kwocie 105 tys. zł z PFRON i 94 700 tys. zł dotacja celowa z budżetu państwa). Samochód zakupiono na potrzeby Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Płońsku. W piątek przy budynku PŚDS przy ul. Sienkiewicza miało miejsce przekazanie pojazdu.
3
18:05, 06.12.2022
Dzięki kilkutygodniowym pracom udało się przywrócić funkcjonowanie zapór wodnych, które będą nie tylko piętrzyły wodę, ale pozwolą również na kontrolowanie jej stanu poprzez regulację aż trzema zasuwami. Inwestycję przeprowadziło Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, które zarządza rzeką. O modernizacje jazów w Płońsku oraz Strachówku w gminie Płońsk zabiegali od lat wędkarze oraz mieszkańcy, których pola były zalewane.
66
11:47, 06.12.2022
23 listopada napisałem artykuł o obniżeniu pensji dyrektorowi SPZ ZOZ w Płońsku, Liliannie Kraśniewskiej. Podałem fakty i tyle. Zdziwiłem się, kiedy następnego dnia, przed godziną 23, otrzymałem smsa, w którym osoba publiczna sprawująca tak ważną funkcję, jaką jest zarządzanie naszym powiatowym szpitalem, zagroziła mi sądem. W tym materiale, po konsultacji z kancelarią adwokacką, odpowiadam wymienionej.
REKLAMA