Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
3
19:36, 06.07.2022
Jak podaje Urząd Miejski w Płońsku, od 7 lipca (czwartek) w związku z realizacją prac przewidzianych projektem trwającej inwestycji nastąpi czasowe zamknięcie dla ruchu pojazdów części ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od skrzyżowania z ul. dr. J. W. Jędrzejewicza do Placu 15 Sierpnia.
21
09:32, 03.07.2022
Duże zainteresowanie mieszkańców wzbudza inwestycja przy ulicy Wolności z Jędrzejewicza w Płońsku. Efekt końcowy nie umknął uwadze radnych. Krzysztof Tucholski pyta, czym kierowano się, aby przebudować to skrzyżowanie. Burmistrz studzi emocje. - Myślę, że wszyscy za niedługi czas przyzwyczają się i powiedzą, że to dobre rozwiązanie - stwierdza Andrzej Pietrasik. 
14
16:36, 01.07.2022
Podczas ostatniej konferencji prasowej w SPZ ZOZ w Płońsku nasza redakcja zapytała szefostwo szpitala powiatowego o sytuację na płońskim Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Dopytywaliśmy o ilość złożonych przez pacjentów skarg oraz zmiany in plus w ostatnich tygodniach, miesiącach działalności SOR-u, jeżeli takowe są.
11
10:48, 01.07.2022
Radny Benedykt Nowakowski ''wybrał się'' podczas czwartkowej sesji na nasze Rutki. Jak mówi, na prośbę okolicznych mieszkańców wziął pod lupę teren nad płońskim akwenem, gdzie głównie w weekendy trwają zakrapiane alkoholem imprezy. Apeluje o częstsze kontrole policji, czy straży miejskiej.
23
09:05, 01.07.2022
Radna miejska Monika Zimnawoda wyszła oficjalnie z propozycją zakończenia działania mini zoo w Płońsku. - Są co prawda wywieszone kartki, aby mieszkańcy nie dokarmiali zwierząt, ale nie stosują się do tych zaleceń, a potem konie cierpią i bez pomocy mogą umrzeć. Ostatnio na weterynarza czekaliśmy ponad 1,5 godziny - wskazywała radna. Burmistrz Płońska nie krył zdziwienia interpelacją, stwierdził za to, że będzie szedł bardziej w kierunku powiększenia mini zoo w Parku Wolności.
REKLAMA
22
17:23, 30.06.2022
Nocna i Świąteczna Pomoc Lekarska w Raciążu zawiesza działalność na pewno na okres wakacyjny. Trudno w tej sprawie o optymizm, bo musiałby zdarzyć się chyba cud, aby od września tamtejsi mieszkańcy mogli z powrotem korzystać z punktu medycznego przy ul. Błonie. - Podrzucono nam kukułcze jajo, dodatkowy, samorządowy twór, na którego działanie szpital nie ma zwyczajnie pieniędzy - mówił dziś podczas konferencji prasowej dr Bartosz Fiałek, zastępca dyrektora ds. medycznych.
17
18:03, 29.06.2022
W 2019 roku grupa miłośników wędkarstwa postanowiła zająć się zbiornikiem wodnym w Arcelinie, który był najpopularniejszym łowiskiem w całym powiecie. Na spotkaniu ze starostą przedstawiono plan jego zagospodarowania, który miał przypaść do gustu. Współpraca nie trwała jednak długo, a wkrótce akwen przejął Polski Związek Wędkarski i jak relacjonują nasi rozmówcy – na tym się skończyło. A łowisko stało się bezużyteczne.
24
11:56, 29.06.2022
Teren po byłym dworcu PKS przy ulicy Warszawskiej jest już od wielu miesięcy w prywatnych rękach. Główny obiekt dworcowy zburzono, a w planach jest zabudowa usługowo-handlowa. Od początku mówiło się jednak, że funkcja dworca ma zostać w pewnym stopniu zachowana. Tak to wygląda obecnie - poczekalnia i dwie wiaty przystankowe zostały oddane do użytku. 
1
12:57, 28.06.2022
Zgodnie z zapowiedziami synoptyków temperatura w nadchodzących dniach będzie oscylowała w okolicy ponad 30 stopni. Apelujemy szczególnie do osób dorosłych, by nawet na chwilę nie pozostawiali dzieci samych w samochodzie. Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz, osiągając szybko nawet 70 stopni Celsjusza. Podczas robienia zakupów tracimy poczucie upływającego czasu i może się nagle okazać, że podczas tej "krótkiej chwili" wydarzy się tragedia, przestrzega płońska policja. 
174
10:28, 17.06.2022
Wiele kontrowersyjnych tematów wypłynęło na forum publicznym na ostatniej sesji rady powiatu w związku z działalnością Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku pod rządami Agnieszki Nec. Kilku radnych nie pozostawiło suchej nitki na dyrektorce, a podsumowaniem gorącej debaty może być fakt przyjęcia przez radnych wniosku o zbadanie przez Zarząd Powiatu Płońskiego atmosfery pracy w miejscowym PUP-ie oraz powrót do stanowiska zastępcy szefa tej instytucji. - Nie mogę powiedzieć, czy będzie lepiej gdy będzie inaczej, mogę rzec, że musi być inaczej, jeśli ma być dobrze - puentował przewodniczący Dariusz Żelasko.
REKLAMA
7
08:17, 16.06.2022
Ostatnie ulewy i towarzyszące im gradobicie zniszczyły plantacje truskawek, kukurydzy, rzepaku oraz ziemniaków w gminie Załuski i Płońsk. Straty są bardzo duże, a rolnicy czekają na finansowe wsparcie. - Najważniejszą kwestią jest teraz oszacowanie strat u poszczególnych rolników, dlatego niezwłocznie podjęliśmy działania w tym kierunku - twierdzi wójt Kamil Koprowski.
10:28, 15.06.2022
Policjanci z Płońska odnaleźli zaginionego 13-latka. Po powrocie ze szkoły chłopiec wyszedł z domu, by pojeździć na rowerze i nie wrócił na noc. Dzięki skutecznym działaniom płońskich funkcjonariuszy nic mu się nie stało i wrócił do rodziny.
6
16:22, 14.06.2022
Dziś burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik i dyrektor miejscowego szpitala Liliana Kraśniewska podpisali umowę, na podstawie której miasto Płońsk przekaże SPZZOZ w Płońsku 100 tys. zł na zakup respiratora i centrali do kardiomonitora na oddział kardiologiczny oraz narzędzi chirurgicznych do operacji kręgosłupa.
19
18:18, 06.06.2022
Do naszej redakcji napływa wiele sygnałów odnośnie miejsca ze zdjęć, które już od jakiegoś czasu jest remontowane. Powstają tam nowe przejścia dla pieszych, co ma poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Jednak niektórzy płońszczanie ze zdziwieniem i ciekawością patrzą na przebieg tej inwestycji, wyczekując efektu końcowego. My zapytaliśmy w płońskim ratuszu o szczegóły ulicznych robót.
9
08:18, 02.06.2022
Wojewoda Konstanty Radziwiłł przekaże ponad 80 mln zł dla mazowieckich szpitali na zakup lub dofinansowanie sprzętu lub aparatury medycznej oraz finansowanie inwestycji budowlanych. Podmioty lecznicze z regionu ciechanowskiego otrzymają łącznie ponad 7,3 mln zł. Wśród beneficjentów jest też płoński szpital.
REKLAMA