Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
15:31, 18.09.2021
Tym razem nie duża aglomeracja miasta wojewódzkiego, a nasz Płońsk został wybrany jako to miejsce, gdzie spotkali się politycy Platformy Obywatelskiej i zwolennicy tej partii na krajowej konwencji. Przewodniczącego PO Donalda Tuska przywitał chlebem burmistrz Andrzej Pietrasik.
62
11:06, 17.09.2021
''To pierwszy przypadek, że konwencja PO spotyka się poza aglomeracją miasta wojewódzkiego - mówił Polskiej Agencji Prasowej rzecznik PO Jan Grabiec.
25
08:39, 07.09.2021
Niedawno zapadły decyzje o podwyżkach dla najwyższych rangą urzędników państwowych oraz posłów i senatorów. Te projekty przeszły przez parlament, zgodnie jak mało co. W sierpniu posłowie przyjęli również projekt ustawy o podwyżkach dla burmistrzów, prezydentów miast, wójtów, starostów i radnych.
2
08:36, 10.08.2021
Ze Zbigniewem Siemiątkowskim, byłym ministrem Spraw Wewnętrznych w rządzie Włodzimierza Cimoszewicza i Szefem Agencji Wywiadu w rządzie Leszka Millera i za prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego, o dzisiejszej lewicy, podziałach społecznych i Płońsku rozmawia Igor Kantorowski.
5
10:34, 16.07.2021
Jeszcze w maju Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło program nazwany Nowy Polski Ład. Główne założenia to podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł., czy emerytury do 2,5 tys. zł bez podatku. Sfinansowanie wkładu własnego mieszkania do 150 zł. Przeznaczenie 7% PKB na służbę zdrowia i zniesienie limitów do lekarzy. PiS zapowiada także podjęcie działań mających na celu stworzenie pół miliona nowych miejsc pracy. Będzie też bonus za urodzenie dziecka. Już nie tylko 500 +, ale coś w rodzaju dotacji za powiększenie rodziny. O Polski Ład zapytaliśmy samorządowców z naszego terenu.
REKLAMA
29
15:18, 02.07.2021
W piątek około godziny 14 na redakcyjnego maila z biura rady przy ratuszu wpłynęło oświadczenie przewodniczących rady miejskiej , w którym czworo członków prezydium wyraża rozczarowanie postawą swoich powiatowych vis-à-vis. I jedna, i druga strona lokalnego samorządu wyraża chęci do spotkania, które miałoby być poświęcone sytuacji w naszym szpitalu, tyle że trwa ''licytacja" o to, gdzie do tej nasiadówki dojdzie.
18
14:17, 01.06.2021
O Płońsku, Fundacji Odbudowy oraz Bogu i honorze z posłem Nowej Lewicy Arkadiuszem Iwaniakiem rozmawia Igor Kantorowski.
1
09:27, 06.04.2021
Płońscy radni podjęli niejednogłośnie decyzję o zawieszeniu współpracy z ukraińskim Tarnopolem. Było to spowodowane, że tamtejsza rada miejska nadała stadionowi imię Romana Szuchewycza. Dla Ukraińców to bohater, dla nas kat Polaków.
21
18:07, 29.03.2021
O samorządzie, sporcie i naszym mieście z przewodniczącym Rady Miejskiej w Płońsku Henrykiem Zienkiewiczem rozmawia Igor Kantorowski.
5
09:05, 17.03.2021
O podziale Mazowsza na dwa województwa słyszy się coraz głośniej. Sygnały wychodzą od partii rządzącej i jej koalicjantów. Podział miałby polegać na wyłonieniu dwóch województw. To stare z siedzibą władz w Warszawie składałoby się z miejscowości przyległych do stolicy. Czyli tak naprawdę powstałaby swego rodzaju wielka aglomeracja miejska, będąca jednocześnie obszarem województwa. Nowe województwo o znacznie większym obszarze składałoby się z powiatów już istniejących. Władze wojewódzkie miałyby urzędować w Radomiu, który jest największym miastem po Warszawie w obecnym województwie mazowieckim. Taki podział wymusiłby wiele zmian. Najpierw jednak trzeba byłoby przeprowadzić wybory do sejmików. Powstałyby bowiem dwie izby samorządowe. Tym samym wzrosłaby administracja, co wiąże się ze zwiększeniem liczby urzędników, bo oprócz dwóch sejmików powstałyby dwa urzędy wojewódzkie. Inaczej byłyby dzielone fundusze unijne, a tym samym wiązałoby się to z korektami inwestycyjnymi. Po co więc ta zmiana?
REKLAMA
12
08:44, 28.01.2021
Andrzej Pietrasik swą samorządową funkcję burmistrza piastuje już ćwierć wieku. Niewielu jest w Polsce włodarzy, którzy mogą pochwalić się podobnym stażem. Na ostatnie dni stycznia 2021 roku przypada 25-lecie pracy Andrzeja Pietrasika w roli szefa miejskiego ratusza. - Nie czuję się pomnikowym burmistrzem. Lubię swoją pracę. Dla mnie jest to dzień jak co dzień (...) - oceniał w jubileuszowy wtorek. - Jestem wdzięczny i dumny, że mogę być burmistrzem Płońska. Moja praca jest dla mnie nieustającym wyzwaniem, ale też źródłem satysfakcji - dodawał. Z tej okazji Andrzej Pietrasik wypowiedział się również dla Portalu ''Płońsk w Sieci", mówiąc o zmieniającym się na przestrzeni tych wszystkich lat mieście i dziękując swoim współpracownikom oraz płońszczanom.
82
20:45, 21.01.2021
Z pewnością w styczniu nowego roku, chcąc, nie chcąc, tematem numer jeden w naszym miasteczku są szczepionki. Burmistrzowi Pietrasikowi podano poza kolejnością remedium na zarazę, co nie umknęło uwadze opozycji spod znaku Prawa i Sprawiedliwości. Tu prym wiódł radny Marcin Kośmider, który nagłośnił całą sprawę, choć ta, jak było słychać podczas czwartkowych obrad samorządowców, odbiła się niejako rykoszetem, uderzając w niego samego, kiedy na sesyjną tapetę trafił temat pracy Kośmidra w spółce Skarbu Państwa. Nasi wybrańcy nie szczędzili sobie gorzkich słów, urządzali prywatne wycieczki w stronę adwersarzy oraz opowiadali o osobistych doświadczeniach z wątkiem donosicielstwa w tle.
3
19:04, 14.12.2020
W poniedziałek Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar poinformował, że zwrócił się do ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego o zmianę przepisów w kwestii umieszczania znaków identyfikacyjnych na mundurach policjantów działających w pododdziałach zwartych.
24
11:42, 12.12.2020
Nie milkną echa podziału pieniędzy w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W sobotę w płońskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości odbyła się na ten temat konferencja prasowa, m.in. z udziałem posła z okręgu płocko-ciechanowskiego, Macieja Wąsika oraz beneficjentów drugiej transzy środków z Tarczy dla Samorządów.
3
15:51, 08.12.2020
Do 31 grudnia musi być uchwalony budżet Unii Europejskiej na lata 2021 – 2027. Najprawdopodobniej do tego nie dojdzie, bo Polska i Węgry mają zgłosić weto do unijnych ustaleń. Wprawdzie w lipcu premier Mateusz Morawiecki na szczycie Unii zaakceptował budżet, ale po decyzjach Parlamentu Europejskiego, uzależniającego wypłatę środków dla poszczególnych państw od przestrzegania praworządności, nastąpiła radykalna zmiana. Obecnie Polska grozi wetem. Co to oznacza?
REKLAMA