Zamknij
REKLAMA

Wzrost wzrostowi nierówny [FELIETON IGORA KANTOROWSKIEGO]

08:43, 19.07.2021 | I.K.
Skomentuj Igor Kantowski współpracuje z portalem 'Płońsk w Sieci' [Rysował Marek Zalewski]
REKLAMA

Do tej pory dodatkiem sztandarowym ekipy rządzącej było 500+. Ale obecnie kwota ta została przebita. Posłowie i senatorowie otrzymają od 1 lipca tego roku po 2000 zł miesięcznie więcej na prowadzenie swoich biur. I co warte podkreślenia, w tej sprawie była pełna zgoda polityczna. Jak za czasów PRL-u. Wszyscy jesteśmy na tak. W tym przypadku 2xTAK – Sejm i Senat.

Od jakiegoś czasu ceny wynajmu lokali, w tym na biura także, poszły w dół. Natomiast rzeczywiście wzrosły ceny za energię, wodę, wywóz śmieci, ale czyje to dzieło. Przecież to politycy i samorządowcy, którzy także reprezentują taką czy inną opcję polityczną, zadbali o to, żeby w Polsce koszty utrzymania były tak wysokie jak w Unii. Tyle, że Polakom w dalszym ciągu daleko do zarobków Niemców czy Francuzów.

Politycy to taka specjalna kasta, a właściwie rodzina, w której wprawdzie od czasu do czasu szwagier, szwagrowi skoczy do oczu, ale przecież kruk krukowi oka nie wydłubie. Jednym okiem trudniej byłoby liczyć kasę za diety, dodatki, przejazdy, prowadzenie biur.

O zgodę trudno w różnych kwestiach, ale jeśli chodzi o comiesięczne pobory to buzi, buzi. Zresztą te wojny i wojenki na górze w znacznej mierze są niczym wyreżyserowane spektakle dla narodu.

Wystarczy wspomnieć dzielnego posła Stefana Niesiołowskiego, który dowalał w mediach PiS-owi, kiedy tylko mógł. Po wyjściu z audycji prowadzonej przez Tomasza Lisa, kiedy nie został jeszcze wyłączony dźwięk, zapytał swojego oponenta z PiS-u, czy nie było, aby za mocno. Naród przed telewizorem podziwiał odważnego posła, a on bywało, że po odegraniu roli walczaka, szedł na zakrapiany obiad, z tym którego chciał rzekomo wklepać w fotel.

Owszem, wśród polityków są podziały, ale jak przyjdzie co do czego, czyli zadbać wyłącznie o siebie, to następuje zgoda.

Podział polityczny najbardziej utrwalił się w społeczeństwie polskim. Niektórzy myślą nawet, że jak będą cały czas trwać na posterunku chroniąc swojej opcji politycznej, to dadzą świadectwo oddania i posłuszeństwa.

No cóż - tylko współczuć. Ich ulubieńcy mogą nawet nie znaleźć czasu, aby przyjąć ich w swoich biurach. Mają w planach ciekawsze wizyty. Oczywiście pojawią się tuż przed wyborami. Nawet uścisną dłoń, co któremu wielbicielowi. Rachunki za tę poufałość wystawią później.

A teraz, na wzroście kosztów utrzymania posłowie i senatorowie nie mogą stracić. Musieliby może oszczędzać na prądzie, wodzie, czy pracownikach. A jak na razie w swoim biurze nie da się posadzić za mniejsze pieniądze Ukraińca. Choć kto wie, za jakiś czas?

My zwykli obywatele możemy co najwyżej popatrzeć sobie na reklamy telewizyjne, w których po zażyciu niebieskiej tabletki następuje wzrost. Nie dotyczy on wprawdzie naszego portfela, ale może ucieszyć żonę lub wybrankę. A przecież co tam jakieś 2000 zł. Najważniejsze, żeby w domu był spokój i zadowolenie...

(I.K.)

pisarz, publicysta

Igor Kantorowski

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

PolityczniePolitycznie

7 3

Kasowanie nieprzychylnych komentarzy :) według opłaty reprograficznej pewnie będziemy musieli się składać na tego pisarza, pewnie sam wnosi o jej wdrożenie a pisze o uchwalaniu dodatkowych pieniędzy dla polityków. 09:40, 19.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AdamAdam

6 2

Hipokryzja 09:45, 19.07.2021


W PłońskuW Płońsku

5 1

dnieje... Śmieszni jesteście. 18:06, 19.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jest superJest super

14 0

Mamy najlepszą Starostę i super Burmistrza. To Anioły, które zstąpiły na ziemię. Są tak wspaniali, że na ich widok człowiek mimowolnie kłania się im. Mieszkańcy Płońska powinni być wyjątkowo szczęśliwymi ludźmi z tego powodu. 20:52, 19.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AniołAnioł

12 0

To są ludzie wartościowi i wybitni którzy wznieśli nas na szczyt rozkwitu i wspaniałości. 21:00, 19.07.2021


PanopticumPanopticum

7 2

Zjadałem z lodówki wszystkie śliwki. 20:54, 19.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Janusz z winklaJanusz z winkla

8 2

Felieton może i dobry ale nie przeczytałem do końca bo nie wiem o co się Panu rozchodzi 21:59, 20.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%