Zamknij
NA SYGNALE

W grudniu 2023 roku pojedziemy kolejnym odcinkiem S7. Pierwsza umowa na projekt i budowę S7 Płońsk - Czosnów podpisana

13:25, 12.05.2020 Aktualizacja: 14:48, 13.05.2020
Skomentuj Podpisano umowę na odcinek drogi ekspresowej S7 Modlin - Czosnów [Foto: Krzysztof Nalewajko/GDDKiA] Podpisano umowę na odcinek drogi ekspresowej S7 Modlin - Czosnów [Foto: Krzysztof Nalewajko/GDDKiA]

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, iż podpisano umowę na zaprojektowanie i budowę pierwszego z trzech odcinków S7 Płońsk - Czosnów. Chodzi o blisko 10-kilometrowy fragment S7 pomiędzy węzłami Modlin i Czosnów.

Wykonawcą inwestycji jest firma Budimex. Umowa o wartości ok. 598,8 mln zł zostanie zrealizowana w ciągu 36 miesięcy od daty jej zawarcia. Przy czym najpóźniej 10 miesięcy po zawarciu umowy, wykonawca ma złożyć wniosek o wydanie decyzji o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Po jej uzyskaniu, do czasu realizacji, nie wlicza się przerw zimowych od 15 grudnia do 15 marca. Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest z końcem 2023 r - podaje GDDKiA.

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa 9,7 km drogi ekspresowej S7 o przekroju dwujezdniowym z trzema pasami ruchu, która powstanie w miejscu obecnej drogi krajowej nr 7. Rozbudowane zostaną dwa istniejące węzły drogowe: Modlin i Błonie. Konstrukcja mostu na Wiśle w Zakroczymiu zostanie uzupełniona o chodnik (na nitce obiektu w kierunku Warszawy) i ścieżkę rowerową (na nitce obiektu w kierunku Gdańska). Ponadto wybudowane zostaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Prace przy budowie drogi ekspresowej S7 Płońsk - Czosnów będą prowadzone pod ruchem i głównym założeniem jest zminimalizowanie utrudnień dla kierowców. W tym celu wykonawcy wszystkich trzech odcinków w pierwszej kolejności będą mieli za zadanie wybudowanie drogowego układu lokalnego, który umożliwi wykorzystanie go do prowadzenia ruchu. Podczas robót kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku (dla odcinka Siedlin - Załuski i Załuski - Modlin). W przypadku odcinka Modlin - Czosnów, czyli tego, na który podpisaliśmy umowę, dopuszczone będzie miejscowo zastosowanie trzech pasów w systemie o zmiennych kierunkach w zależności do natężenia ruchu.

Na dwóch kolejnych odcinkach trasy S7 pomiędzy Płońskiem i Czosnowem: Siedlin - Załuski (o długości 12,9 km) oraz Załuski - Modlin (12 km), oferty otworzono 21 listopada 2019 r. - W przypadku pierwszego z nich jesteśmy na etapie przed wyborem najkorzystniejszej oferty. W stosunku do drugiego odcinka złożone zostało odwołanie od wyboru oferty najkorzystniejszej. Czekamy na rozpatrzenie sprawy przez Krajową Izbę Odwoławczą - czytamy w komunikacie GDDKiA.

(za info GDDKiA dodał RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Y !Y !

1 0

W jaki sposób mają rozwiązać trzeci pas na moście w Zakroczymiu ???

14:44, 12.05.2020
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JurandJurand

6 2

Mają obok zbudować drugi most na tratwach ale szerszy, taki sam jak król Jagiełło w Czerwińsku w 1410 roku , przed wyprawą pod Grunwald

17:26, 12.05.2020

0%