Zamknij
REKLAMA

Sesja dokończona, pensja starosty podniesiona. Podwyżka wynagrodzenia o 80 procent

Dawid Turowiecki Dawid Turowiecki 17.23, 30.11.2021 D.T. Aktualizacja: 17.22, 04.12.2021
Skomentuj Pensja starosty Wiśniewskiej wzrośnie o 80 procent [Fot. zbiory starostwa]
REKLAMA

Posłowie we wrześniu dali zielone światło dla podwyżek w samorządzie. Na bieżącej sesji Rady Powiatu Płońskiego, którą ...przerwano w minioną  środę, rozpatrywano uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia za pracę starosty płońskiego, Elżbiety Wiśniewskiej. Już wiadomo, ile będzie zarabiała szefowa Powiatu.  

[ZT]9016[/ZT]

Od 1 listopada tego roku wzrósł znacznie górny ustawowy pułap wynagrodzenia, które może być wypłacane osobom sprawującym w samorządach kierownicze stanowiska, między innymi starostom. Stawka, o której mowa, od początku miesiąca poszybowała z 12 525,94 zł brutto do 20 041,50 zł brutto (wraz z dodatkami). Jak określił ustawodawca, minimalne wynagrodzenie starosty nie może być niższe od 80 procent maksymalnego wynagrodzenia określonego dla poszczególnych stanowisk.

Zgodnie z uchwałą z końca 2018 roku, kiedy uformował się Zarząd Powiatu nowej kadencji, wynagrodzenie starosty wynosiło 10.620 zł brutto miesięcznie

We wtorek rada ostatecznie przegłosowała podwyżkę uposażenia dla starosty Elżbiety Wiśniewskiej, z wyrównaniem od 1 sierpnia br. Debata była nader ciekawa; ogłaszano przerwy, w ruch poszedł kalkulator, i to nie raz...   

Na wstępie wicestarosta płoński w imieniu Zarządu Powiatu Płońskiego zgłosił wniosek o zmianę paragrafu 1 projektu uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia starosty, ustalając miesięczne uposażenie Elżbiety Wiśniewskiej w następujący sposób: 

  • wynagrodzenie zasadnicze: 9.908,50 zł;
  • dodatek funkcyjny: 3.277,50 zł;
  • dodatek specjalny w kwocie wynoszącej 30 proc. łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego; 
  • dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego. 

Wszystko to ma dać kwotę 19.123,50 zł.

[ZT]9047[/ZT]

Ach ta matematyka!

- Słyszałem takie głosy skąd taka kwota. Tylko przypomnę, że pierwotna wersja projektu uchwały wyszła od pana przewodniczącego i była w wysokości 90 proc. maksymalnego wynagrodzenia starosty przewidzianego przez ustawodawcę. Później na komisjach padł wniosek radnego Bluszcza - 95 proc., ale i dalej idący wniosek radnej Anny Dumińskiej-Kierskiej, która zaproponowała pani staroście 100 procent wynagrodzenia. Zarząd uznał i dokonał pewnej korekty, przychylił się do znalezienia kompromisu gdzieś pośrodku i zgłosił tę propozycję radnego Bluszcza. Prosimy, aby przychylić się do tego wniosku Zarządu - stwierdzał we wtorek wicestarosta Krzysztof Wrzesiński, dodając, że Zarząd pozytywnie zaopiniował projekt uchwały w przedmiotowej sprawie, wnosząc swoją poprawkę, której treść procentową podajemy powyżej. 

Radny Krzysztof Kruszewski poprosił, aby określić, o ile procent wzrośnie nowe uposażenie starosty oraz ile nowe zarobki Elżbiety Wiśniewskiej będą wynosiły. 

- Muszę wykonać tę matematykę i muszę to przeliczyć - odpowiedziała Anna Czerniawska, powiatowa sekretarz. Po około dwóch minutach padła odpowiedź: - 55,5 proc., czyli około 56 proc. 

- A w kontekście widełek, które narzucił ustawodawca, czyli od 80 do 100 proc., jak to wygląda. I poproszę o podanie kwoty finalnej brutto - wskazywał dalej radny Kruszewski. - Co do widełek to będzie to 95 procent maksymalnego wynagrodzenia, a pensja z dodatkiem stażowym wyniesie 19.123,50 zł brutto - podała sekretarz Czerniawska. 

Radny Dariusz Żelasko uporządkowując dyskusję, przypomniał, że on sam wniósł inicjatywę uchwałodawczą, która zamykała się w 90 proc. - (...) Po czym komisje rady dość stanowczo i zdecydowanie przegłosowały wniosek o podwyższeniu tej kwoty do 100 proc., w związku z tym przewodniczący rady przygotował nową inicjatywę uchwałodawczą, która sprowadzała się do wysokości 100 proc., i którą radni otrzymali przed komisjami. W tej chwili trwa obradowanie nad tym projektem. To jest inicjatywa przewodniczącego, uwzględniająca wniosek komisji rady.

Głos zabrał również radny Andrzej Stolpa. - Pani sekretarz powiedziała, że wynagrodzenie starosty wzrasta o 56 proc. Przesłyszałem się? - To tak szybko licząc w stosunku do poprzedniego wynagrodzenia przy wykonaniu działań matematycznych i biorąc pod uwagę wszystkie składniki - odpowiadała Anna Czerniawska. - Było w granicach 10.600 zł a teraz będzie w granicach 19 tysięcy, to chyba jest coś nie tak - kontynuował Stolpa. - Tak, to będzie koło 80 proc. - wtrącał Dariusz Żelasko, po czym sekretarz ponownie zaczęła obliczenia. - Proszę panią sekretarz, aby podała jak to liczyła - apelował Andrzej Stolpa. - W prosty sposób, dzieląc poprzednie wynagrodzenie 10.620 zł na 19.123 zł i wiadomo - razy 100 procent, ale być może kalkulator zrobił mi psikusa. Przeliczę jeszcze raz. - Trzy minuty przerwy - zarządził przewodniczący. 

Wreszcie wyszło jak należy, czyli tyle, ile podaliśmy powyżej. - Tak jak powiedziałam, to wymaga matematyki. Liczyć można w różne strony wynagrodzenie i to nigdy nie jest łatwe i szybkie, wymaga zastanowienia się. To jest wzrost o trochę ponad 80 procent - zakończyła swoje wyliczenia Anna Czerniawska. 

Ustawodawca wiedział dobrze, czy nie przemyślał...

- To w związku z 32-procentowym podatkiem, mimo podniesienia progu podatkowego, w pewnym momencie wynagrodzenie starosty będzie kształtowało się na poziomie 9.908 zł, tyle otrzyma na rachunek bankowy przy obecnym 7.600 zł netto, więc ten wzrost nie jest tak naprawdę... - nie dokończył Krzysztof Wrzesiński.    

- Niech mi Państwo z Zarządu wytłumaczą - na komisjach głosowaliśmy wszyscy wzrost do 100 proc., cóż się stało przez te kilkanaście godzin, że zmieniliście zdanie? - dopytywał radny Paweł Koperski. - Jeśli poprawka nie będzie przyjęta, będziemy głosowali wersję przedstawioną przez komisje. Zarząd ma prawo wnieść poprawkę i tak uczynił - odpowiadał wicestarosta. - Chciałam zauważyć, że z tej poprawki wynika, że wynagrodzenia ma iść w dół a nie w górę - przypominała pracowniczka z obsługi prawnej. 

- Nawiązując do wypowiedzi pani sekretarz, matematyka jest dość jednoznaczna - jeżeli mówimy, o jaki procent coś wzrosło, to absolutnie ta metodologia, którą zaprezentowała pani sekretarz, nie ma zastosowania i tu nie ma mowy o liczeniu jak się chce - zabierał raz jeszcze głos Andrzej Stolpa. - A po drugie, nie chcę mówić, czy to wynagrodzenie jest duże czy małe, ale pan wicestarosta trochę manipuluje liczbami. W tej chwili pani starosta bierze ponad 7 tys. zł netto, jeżeli nie wpada w drugi próg podatkowy, a kwota 9 tys. z groszami, którą podawał to będzie wtedy, kiedy wpadnie w drugi próg podatkowy. To tak tytułem sprostowania. 

Głos w dyskusji zabrał też radny Józef Bluszcz. - Ustawodawca nie do końca przemyślał sprawę, w której radny wybrany w wyborach, zostaje starostą. Ów starosta zostaje z automatu pozbawiony diety radnego, tej kwoty przysługującej radnemu, nawet tej najniższej. - Panie wiceprzewodniczący, starosta kiedy zostanie wybrany na tę funkcję, to staje się etatowym członkiem Zarządu i nie pobiera diety, bo byłoby to podwójne skumulowanie - odpowiedział Bluszczowi Krzysztof Kruszewski. 

- Kolego Bluszcz, ustawodawca wiedział bardzo dobrze, co robi. My już nad tym dyskutujemy ileś godzin, natomiast nad tymi wynagrodzeniami tam na górze jakoś nikt z nas nie zabrał głosu. I o to ustawodawcy chodziło, żeby w tej mętnej wodzie nie okazało się, że ''wszyscy dostali, wy też, ale to wy zostaniecie przez mieszkańców wystawieni na strzał i na bicie, bo wy tam jesteście na dole, nas na górze nic nie rusza - odpowiadał członkowi prezydium radny Koperski.   

Kompromisowe rozwiązanie

- Nie chcę wypowiadać się na temat intencji ustawodawcy, natomiast czuję cały czas niedosyt, jeżeli chodzi o odpowiedź starosty dotyczący intencji Zarządu. Podanie kwoty netto przez wicestarostę, odebrałam jako usprawiedliwienie, że ta podwyżka nie jest wcale duża. Ponieważ zaproponowałam te 100 proc., to czuję się w obowiązku zapytać, czym Zarząd sugerował się, że nie zgodził się, aby pani starosta miała wyższe wynagrodzenie, biorąc pod uwagę to, iż to duży powiat, realizuje się dużo zadań i uważam, że to nie było przesadzona pensja - stwierdzała radna Anna Dumińska-Kierska. - Miło słyszeć z ust radnej opozycji, że doceniacie Państwo pracę starosty. Członkowie Zarządu nie są członkami komisji, więc nie mogli wypowiedzieć się, co do propozycji zgłoszonych przez radnych, ale uznali, że propozycja zgłoszona przez radnego Bluszcza zasługuje na uwagę i Zarząd w składzie czteroosobowym, bo pani starosta nie brała udziału w głosowaniu i ''wyłączyła się'' z prac, uznał, że te 95 proc. to jest kompromisowe rozwiązanie - przyznał Wrzesiński.

- Państwo w pięcioro podjęliście decyzję, nie uwzględniając głosów 15-tki - odparł radny Koperski. - Ostateczną uchwałę podejmuje rada powiatu w liczbie 21 radnych, to ani pan nie decyduje, ani piątka członków Zarządu tylko wszyscy radni. Jeżeli nasz wniosek nie uzyska akceptacji większości to będziemy głosować nad pierwotną wersją w kształcie przedstawionym przez komisje - kończył wicestarosta. 

Wniosek Zarządu przeszedł koniec końców większością głosów, tak jak i uchwała ustalająca nową pensję staroście Elżbiecie Wiśniewskiej. 

[ZT]8976[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (82)

TadekTadek

46 1

Można?... Można. Ja w pracy dostałem podwyżkę 5 %, a władze które powinny nam służyć dają sobie 80% i więcej... 17:52, 30.11.2021

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

GnomGnom

15 2

Ja od 8 lat nie miałem podwyżki. Cały czas ta sama kasa, czyli przez inflację coraz mniejsza. Jak zaczynałem to były dobre pieniądze, a teraz średnia krajowa. 80% podwyżki to prawdziwy skandal w czasie kryzysu, ale przykład idzie z samej góry. 22:53, 30.11.2021


TadkuTadku

1 15

Narzucone z gory 00:01, 01.12.2021


do gnomdo gnom

2 11

Kłamiesz, bo ustawienia podnoszono najniższą krajowa pensję, więc jeśli mało zarabiałeś, to Ci podwyższano 07:04, 01.12.2021


do gnomado gnoma

0 0

To jak 8 lat pracujesz w tym samym miejscu i nie masz podwyżki to tylko do siebie miej pretensje 20:40, 02.12.2021


OjejOjej

40 1

jak trudno podać do publicznej wiadomości ile procent się przytuliło... A dokonania? 17:57, 30.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

48 1

Ręce opadają, nawet policzyc sekretarz nie potrafi. Kogo wy tam zatrudniacie? A swoją droga ta podwyzka jest zdecydowanie za duża i nieadekwatna do pracy starosty... oczywiscie moim zdaniem 18:08, 30.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzokSzok

44 1

Ludzie w pracy max 5% podwyzki a starosta 80%, ona ma inny żoładek i inne wydatki niz tysiace mieszkańcow naszego powiatu... 18:17, 30.11.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

OB.OB.

13 0

To za ten uśmiech od ucha do ucha . Kto tak potrafi , tylko ELKA . 11:57, 01.12.2021


Plonszczak Plonszczak

37 2

Wszyscy są podnoszą wynagrodzenie
Burmistrz ,starosta radni miejscy i powiatowi i to bardzo dużo ale na lodowisko nie ma pieniędzy...
To tak jak napluć ludziom ( wyborcom ) w twarz ...
Żenada i brak słów... 18:18, 30.11.2021

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

J!J!

7 4

Burmistrza pensji jeszcze nie ma. 18:36, 30.11.2021


Plonszczak Plonszczak

13 3

Cytat z pani Szydło
Te pieniądze im się po prostu należały... 20:25, 30.11.2021


do j!do j!

4 3

Nie martw się, za chwilkę będzie. Nie da się skrzywdzić. 07:09, 01.12.2021


CzytajCzytaj

0 2

To jest ustawowy nakaz 15:49, 02.12.2021


Pielęgniarka Pielęgniarka

50 1

A w szpitalu premii świątecznej czy chociazby paczki na święta nie uświadczył pracownik od lat a tu 19 tysięcy za siedzenie ładne kwoty. Inne żołądki i potrzeby ma Pani starosta najwidoczniej 18:21, 30.11.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

CzytajcieCzytajcie

1 14

Z góry ktoś narzucił minimum 80%. 00:00, 01.12.2021


do czytajciedo czytajcie

12 1

A oni skwapliwie skorzystali, co?
A może zmusili ich do podnoszenia wysokości diet?
Może, skoro zostali wmanewrowani, to powinni oddać część poborów na cele społeczne? 07:14, 01.12.2021


StrategiaStrategia

5 33

Ktos specjalnie zmienił przepisy, żeby oczernić samorządowców w oczach wyborców, jacy to oni są pazerni. 18:25, 30.11.2021

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

NieNie

25 1

Nie muszą brac 18:48, 30.11.2021


CzytajCzytaj

1 8

Musza minimum 80% 23:56, 30.11.2021


do strtegiado strtegia

14 0

Taaaaa. I na księżycu kwiatki rosną. Samorządowcy mogą oddać część poborów na cele społeczne, jeśli ich nie chcą. Jakoś nie słychać o tym 07:16, 01.12.2021


Do strategiiDo strategii

4 0

Większej bzdury nie słyszałam. I pewnie dlatego debatowali nad podwyżką. Nie musieli, nikt ich nie zmuszał, ale skwapliwie wzięli, bo nie po to się pchali, żeby nie brać. 17:15, 01.12.2021


zorientowanyzorientowany

0 0

ale do uchwalania pensji blisko poziomu max. ustawodawca nie zmusza. 09:37, 09.12.2021


Do jątrzącychDo jątrzących

2 46

Przestańcie atakować i kłamać. Brak podwyżki byłby niezgodny z prawem ustanowionym przez rządzących w kraju. "Największy wpływ na finanse samorządu będzie jednak miał nowo dodany pkt 4 w ust. 2 art. 37 ustawy o pracownikach samorządowych, który wprowadza nowe pojęcie, jakim jest minimalne wynagrodzenie, które nie może być niższe niż 80 proc. maksymalnego wynagrodzenia określonego dla poszczególnych stanowisk dla pracowników zatrudnionych na podstawie wyboru. Jednocześnie ustawodawca wskazał, że „maksymalne wynagrodzenie na danym stanowisku” jest to suma maksymalnego poziomu wynagrodzenia zasadniczego oraz maksymalnego poziomu dodatku funkcyjnego, a w przypadku wójta, burmistrza, prezydenta miasta oraz starosty i marszałka województwa także kwoty dodatku specjalnego." 18:32, 30.11.2021

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

LookLook

22 1

Nie musza brac maksymalnego... no ale czemu nie skorzystać prawda? 20:36, 30.11.2021


TaTa

4 7

Ale musi być minimum 80% 23:55, 30.11.2021


jaja

12 1

Jak tacy wspaniali, to niech podwyżkę przeznaczą na cele charytatywne. 07:18, 01.12.2021


HmmmHmmm

14 1

Do Ciekawa, zgadzam się szkolenia na FB ciągle podają jakieś z d...y ewenty NGO i sami sobie lajkują :), no czasami jest informacja, że parę "metrów" drogi gdzieś zrobiono, jakby to było jakieś szczególne osiągnięcie na skalę całego kraju. Ale na marginesie sami jesteśmy sobie winni, są wybory to trzeba wybierać mądrze. Radni czy to miejscy czy powiatowi pamiętają o wyborcach przed wyborami jak żebrzą o podpisy na listach. A czy ktoś rozlicza radnych z tego co naobicywali a co zrobili ? NIKT 08:05, 01.12.2021


PamięćPamięć

58 1

Podczas wyborów ugrupowanie pani starosty pisało cyt." Jestesmy inni...Nikt z nas nie startuje w nadziei na jakieś "konfitury".A jednak pani starosta lubi bardzo konfitury.Luksusowe. 18:47, 30.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DrakoDrako

25 10

Wysokiej klasy specjalista na odpowiednim miejscu, więc podwyżka całkowicie zasłużona. 18:53, 30.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Orwell Orwell

41 2

Folwark prywatny Płońsk...


Szkoda słów 19:09, 30.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CiekawaCiekawa

47 1

Podwyżkę daje się za coś.Ile mln pozyskała pani starosta dla powiatu? Z tego co czytam na fb to organizuje głównie szkolenia. A może chodzi o to by zostać "królową szkoleń"? 19:10, 30.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PoraPora

46 0

na szkolenia na poziomie podstawowym. Określenie procentowej podwyżki sprawiało kłopot, więc wielomilionowe fundusze w takich rękach to wyzwanie! 19:33, 30.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

46 0

Ten dziwny uśmiech na zdjęciu źle świadczy o tej pani. Wygląda jak gdyby śmiała się z wyborców. 19:34, 30.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RomanRoman

40 0

Wybory już niedługo... 19:46, 30.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jak to było?jak to było?

41 1

Nam się to po prostu należało? Jak nie, jak tak. Za takie sukcesy... Swoją drogą, w szpitalu można spotkać nowe procedury na SORze. Na problemy z pacjentami najlepiej działa... wezwanie policji? Taki mamy ...sukces. 20:49, 30.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Czytajcie hejterzyCzytajcie hejterzy

1 33

Czemu nie wytlumaczycie ludziom, że podwyżki minimum 80% są narzucone z góry? "W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe (dokument) | Serwis Samorządowy PAP" https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/w-dzienniku-ustaw-opublikowano-nowelizacje-ustawy-o-wynagrodzeniu-osob 23:58, 30.11.2021

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

jaja

19 1

Ble, ble, ble. A do przyjęcia zmuszeni są kolbami karabinów. Mogą podwyżki oddać na zbożny cel, skoro to nie oni ich chcieli. 07:22, 01.12.2021


HahaHaha

1 16

A kto powiedział, że nie przekażą? 07:46, 01.12.2021


WowWow

12 2

O proszę Tuba Propagandy zadęła na forum obwieszczając wszem i wobec wzburzonych maluczkich, że są hejterami. Proszę się pożądanie zastanowić, a jak to nie pomoże to szklankę wody polecam i do 10 policzyć. 08:10, 01.12.2021


PrawdaPrawda

8 6

Prawda jest taka, że podwyżki są narzucone przez ustawę ale pani starosta musiała dostać minimalną podwyżkę, czyli około 16 tys. a dostała prawie 20 tys… 09:10, 01.12.2021


Do "ja"Do "ja"

1 8

Przepis jest formą kolby karabinu. Rozumiem, że jak szef zaproponuje Ci podwyżkę albo da powiększenie minimalnej, to odmawiasz 😅 12:30, 01.12.2021


KastaKasta

28 0

i akolici najpierw odwracali uwagę od siebie,a teraz się okazuje, że muszą wziąć tę podwyżkę nie do wyliczenia. Żenada! 08:24, 01.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnnaAnna

30 2

A Pan Bluszcz to jaki teraz przyjaciel z Elą. A jeszcze niedawno patrzeć na siebie nie mogli. Co się stało? 08:47, 01.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Punkt siedzeniaPunkt siedzenia

12 1

Pan Bluszcz nie stanowi wyjątku. To się nazywa "ponad podziałami"🤞 17:28, 01.12.2021


Minimum 80%Minimum 80%

1 24

Po pierwsze to OBOWIĄZEK i minimum 80% 09:00, 01.12.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

MoralnyMoralny

9 0

obowiązek czy pieniądze nie śmierdzą? 09:30, 01.12.2021


OdpowiedzOdpowiedz

1 12

Obowiązek narzucony przez przepisy. Tak samo jak minimalna krajowa. Pretensję na ul. Wiejską 11:48, 01.12.2021


PretensjePretensje

5 1

do dziadzi czy dziada? 12:53, 01.12.2021


REKLAMA

lollolollo

13 1

piękny kraj, umiłowany kraj ..... 09:20, 01.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieć czy byćmieć czy być

14 0

Lepiej być szanowanym biedakiem czy bogatym politykiem? :) 09:21, 01.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TaTa

5 8

Zmieńcie rząd, to zmienia przepisy. Jak ukrócili jakiś czas temu, to cisza była. 11:49, 01.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kol.kol.

1 3

Zdecydowanie to drugie .
12:04, 01.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Drodzy SamorzadowcyDrodzy Samorzadowcy

20 0

Drodzy moi samorządowcy jest mi przyjmie i jestem zadowolony z Waszych apanaży. W tych tak trudnych dla Waszych wyborców czasach potraficie zadbać o to by być sowicie opłacanym dla pomyślności mieszkańców. Jak wiadomo wszem i wobec głodny samorządowiec nie sprosta wyzwaniom, bo czy widział ktoś grabie grabiące od siebie albo warchlaczka unikającego korytka ? Więc na koniec, życzę wam dużo zdrowia, siły ku szczęśliwości ludu plebejskiego. 12:56, 01.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CzyliCzyli

7 0

Szczęście nasze w sakiewki wasze. 17:21, 01.12.2021


HejterzyHejterzy

2 20

To zmieńcie przepisy 😅 albo zorganizujcie referendum. Na co czekacie? 13:23, 01.12.2021

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

OooooOoooo

14 2

O grubo pojechałaś, ale żeby zaraz ubliżać ludziom od hejterów ? Chyba każdy ma prawo do bycia wkur.onym, gdy widzi galopujące ceny, gdy dostaje 5% podwyżki od najniższej krajowej ? Władza nie rozmawia z ludźmi, sama dla siebie jest celem i środkiem. Mydlenie oczu nie pomoże, jak to było po owocach pracy ich poznacie lecz nie w tym przypadku. Jak to powiedział klasyk oświecony z profesorskim tytułem szczaw i mirabelki. 13:41, 01.12.2021


Do oooooDo ooooo

0 6

Zorganizuj referendum 13:45, 01.12.2021


Do do ooooDo do oooo

7 0

Coś ty się tak uparła na to referendum ? Niby w czym ma pomóc ? Pytanie czysto teoretyczne co by było gdyby rada zagłosowała przeciwko uchwale o podwyżce? Słyszymy że obligatoryjna ta podwyżka, że ustawa tak stanowi itd. ale co by było jakby radni powiedzieli nie ? Skoro podwyżka jak się powszechnie twierdzi jest obligatoryjna i głosowanie rady nic nie wnosi poza tym, że potwierdza stan narzucony ustawą to logicznie rzecz ujmując podobny walor miało by jakieś referendum ? 14:44, 01.12.2021


PomyslPomysl

2 5

Zmienił byś władze, która zaglsowoalaby za tym, żeby obciąć kasę. A wtedy taka uchwała byłaby nieważna, bo sprzeczna z przepisami XD 14:48, 01.12.2021


Tak takTak tak

5 9

Już widzę jak komentujący odmawiają, jak im szef podwyżkę da... 13:24, 01.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Co?Co?

5 0

A od kiedy to w firmach owce dają podwyżki wilkowi? 17:18, 01.12.2021


TaaTaa

11 2

Och jacy straszni ci włodarze. Z całej Polski. Nie mogli dostać mniej niż 80% maksymalnej kwoty wskazanej w rozporządzeniu podpisanym przez premiera. 13:49, 01.12.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

PrawdaPrawda

11 0

No mogli, na przykład pani starosta mogła dostać „tylko 16 tys” dostała prawie 20 tys. 17:12, 01.12.2021


TaTa

1 7

No to już gadajcie z radnymi, a nie ze starostą 18:35, 01.12.2021


ButaButa

19 0

u tych, co na garnuszku, niemała. Czarno widzę przyszłość niektórych....
13:57, 01.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

anka44anka44

17 2

I tak władza centralna przekupiła samorządową, żeby się nie buntowała. A przy okazji podzieliła znowu naród. Są w tym świetni 17:33, 01.12.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Żeby się nie buntowaŻeby się nie buntowa

13 0

A ktoś się buntuje? 17:36, 01.12.2021


Razem…Razem…

10 1

Ja tylko chciałam zauważyć, że pani starosta to się nie tylko nie buntuje ale przecież ściśle współpracuje… 19:12, 01.12.2021


REKLAMA

PrawdaPrawda

21 1

Proszę pisać prawdę. Tak, podwyżki dla samorządowców narzuca ustawa ale… Pani starosta mogła dostać podwyżkę z przedziału od 16 tys do 20 tys. Poszła jednak prawie na maksa… i to już jest w pełni decyzja kolacji Razem z PiS i znanej też jako „przyjaciółki na swoim” ;-) 18:50, 01.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ApetytApetyt

16 0

rośnie w miarę jedzenia,
Umiar wskazany, także w apanażach! 19:00, 01.12.2021


AnnaAnna

17 0

A co to jest podwyżka? U nas w pracy nikt nie wie. 10:00, 02.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tomo65tomo65

20 0

Władza dała sobie podwyżki 80% , a ty człowieku czarnoroboczy tyraj za miskę ryżu i chwal PiS bo jak nie to oskarżą cię o brak patriotyzmu. 10:52, 02.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

14 0

Dajcie spokój tam nawet kot dał w długą 12:53, 02.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rysia22rysia22

22 1

no niezle aż głowa huczy a co ona takiego zrobiła lub robi dla ludzi z Płońska antypatyczna władcza osoba i na taką idą moje podatki ZGROZA 14:39, 02.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OBCIACHOBCIACH

20 0

Sekretarzyna nie potrafi liczyć.....a o procentach to już wyższa matematyka. Wstyd.🤣🤣🤣 15:40, 02.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ale aleeeeale aleeee

17 0

wiernie służy pani, no to jest! 15:41, 02.12.2021


jaja

3 0

Lepiej 7 * 17:48, 03.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzokSzok

5 1

za niespełna dwa lata was rozliczymy przy urnach wyborczych ,wtedy spadniecie do minimalnej krajowej ,w tym powiecie nic sie nie dzieje tylko konflikty i walka o stołki 14:32, 04.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WładekWładek

6 1

3 lata siedzą na stołkach i co ten powiat zrobił dla ludzi ? wybory 2023 r wtedy bedziecie bez ciepłych posadek ,Płońszczanie maja was dosyć waszej arogancji pychy 14:35, 04.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marta Marta

5 0

Kto pozwolił na takie podwyżki ? ,gdzie ta rada tyle ich tam siedzi ? 14:38, 04.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Na wiejskiej.Na wiejskiej.

0 1

Rząd pozwolił. Nawet nakazał. 15:31, 04.12.2021


REKLAMA
REKLAMA
0%