Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
4
20:27, 21.02.2020
Szerokim echem odbiła się ostatnia wizyta 9-osobowej grupy miejskich radnych w partnerskim Ramat ha-Negew. Opozycja z klubu Prawa i Sprawiedliwości swój wzrok skierowała w stronę wydanych na podróż do Izraela pieniędzy. Pytań nie brakuje, a zadaje je Marcin Kośmider kontynuując temat, którego początek sięga do totalnej krytyki wyjazdu naszych samorządowców na jego facebook'u. Jedna z uczestniczek delegacji nie pozostaje mu dłużna, co może oznaczać tylko kolejną sesyjną batalię na słowa i argumenty.
4
13:38, 21.02.2020
Alina Braulińska, która zasiada w prezydium Rady Miejskiej w Płońsku, znalazła się w centrum wydarzeń lutowej sesji. Pracownica Starostwa Powiatowego w Płońsku, zajmująca przez lata wysokie, kierownicze stanowiska, może zostać dyscyplinarnie zwolniona z pracy. W uzasadnieniu do wniosku skierowanego do rady przez Zarząd Powiatu na pierwszy plan, w największym skrócie, wychodzi sprawa podpisywania dokumentów bez upoważnienia starosty. - Na mojej szali stały przepisy prawa, a na szali starostów efekt wyborczy. To jest ta dobra zmiana w płońskim wydaniu... - stwierdzała bez ogródek Braulińska.
28
12:23, 26.01.2020
Mocnym akcentem kończyły się styczniowe obrady miejskich radnych. W rolach głównych wystąpili: Krzysztof Tucholski, Alina Braulińska i Henryk Zienkiewicz. Ten pierwszy wziął odwet za, jak wskazywał, doznane krzywdy, które spotkały go przed ostatnimi wyborami samorządowymi, kiedy to ubiegał się o fotel burmistrza.
15
15:00, 28.11.2019
Szeregi Prawa i Sprawiedliwości opuszcza radna Małgorzata Kurzątkowska. To kolejna osoba, po wyrzuconym Antonim Rączkowskim, która pożegnała się z lokalnymi strukturami klubu, składając rezygnację z członkostwa.
1
19:29, 19.11.2019
Wśród zapowiedzi szefa rządu znalazła się również przebudowa systemu podatków i uproszczenie prawa podatkowego, dążenie do przekonania unijnych władz, by przyjęły dobre rozwiązania dla polskiej wsi, "na poziomie europejskim", a także modernizacja szkół, zmiany przepisów dot. bezpieczeństwa ruchu drogowego, zdrowia obywateli czy działań proekologicznych.
17
13:15, 16.11.2019
W piątek w ratuszu władze miasta i decyzyjni urzędnicy spotkali się z dziennikarzami, aby przedstawić plany budżetowe na 2020 rok. Projekt przyszłorocznego budżetu przekazano Regionanej Izbie Obrachunkowej oraz Radzie Miejskiej w Płońsku. - Ten budżet jest inny niż budżety z lat poprzednich. Mamy problemy w takiej skali, w jakiej one dotychczas nie występowały - przyznaje burmistrz Andrzej Pietrasik, nawołując do zaciskania pasa.
30
14:34, 25.10.2019
Uszczuplają się szeregi płońskiego klubu Prawa i Sprawiedliwości. Jego przewodnicząca - Ewa Sokólska - właśnie oznajmiła na październikowej sesji, że przegłosowano wniosek wykluczenia jednego z członków - chodzi o wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Płońsku, radnego-seniora Antoniego Rączkowskiego.
10:24, 04.10.2019
Rozmowa z Konradem Wojnarowskim, radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego, kandydatem na posła z listy PSL – Koalicja Polska.
6
09:58, 24.05.2019
Andrzej Pietrasik przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim. W czwartek miała miejsce sesja absolutoryjna, więc stawił się na nią, bo jak mówił, pytany przez radnego Ferskiego, bez jego obecności ten punkt nie mógłby się odbyć. Dla porządku przesiadł się nawet, by powrócić na swoje miejsce, kiedy rada podejmowała uchwały w sprawie dla niego w czwartek najważniejszej.
10
16:11, 21.03.2019
Echa twitterowego wpisu marszałka województwa mazowieckiego z grafiką, na której jest prezes PiS, dotarły również na salę sesyjnych obrad rady miasta. Na owym zdjęciu Jarosław Kaczyński widnieje z dorobionym charakterystycznym wąsem à la Hitler. Marcin Kośmider rozdał radnym projekt stanowiska wysokiej rady w sprawie potępienia, jak to nazwał, szerzenia mowy nienawiści stosowanej przez Adama Struzika, Honorowego Obywatela Miasta Płońska.
29
18:23, 13.03.2019
Premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk gościli dziś w Płońsku. Mówiono o przywróceniu lokalnych połączeń autobusowych. Tymczasem powiat od 1 kwietnia zawiesi 6 takich linii...
27
20:08, 20.12.2018
Adamska-Jasińska, Barański, Braulińska, Jerzak, Kalkowski, Kwiatkowski, Nowakowski, Prusak, Senderski, Stasiak, Zienkiewicz i Zimnawoda – ten skład zapewnił nowo wybranej radzie miasta dużo wyższe zryczałtowane diety. Tak więc ta kadencja rozpoczyna się od mocnego uderzenia po kieszeniach mieszkańców. Samo życie… - powiedziałby klasyk, przyglądając się przyjętej propozycji prezydium.
45
16:31, 14.12.2018
Jeszcze przed świętami miejscy rajcy pochylą się nad projektem uchwały, dotyczącym pułapu swoich diet, które w zamyśle mają być rekompensatą za utracone zarobki i zwrot kosztów ponoszonych przy wykonywaniu mandatu.
15
15:15, 20.11.2018
We wtorek dopełniono formalności, jeśli chodzi o wybór decydentów, którzy przejmą stery w powiecie płońskim. Scenariusz wynikający z porozumienia między Komitetem ''Razem dla Samorządu" a Prawem i Sprawiedliwością, nakreślany już od kilku dni, spełnił się dziś w stu procentach. Nowym starostą została Elżbieta Wiśniewska, wicestarostą Krzysztof Wrzesiński, a przewodniczącym rady Dariusz Żelasko.
19
22:07, 19.11.2018
Na chwilę przed pierwszą sesją rady powiatu płońskiego udało nam się porozmawiać z Dariuszem Żelasko z Komitetu ''Razem dla Samorządu", który zgodnie z zawartym porozumieniem koalicyjnym, ma zostać nowym przewodniczącym rady.
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone