Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
09:32, 01.01.2023
Drodzy mieszkańcy Płońska! 2022 rok, to kolejny rok wielkich miejskich inwestycji. Rok naznaczony przez szalejąca inflację i wojnę w Ukrainie, rok, w którym z wielu trudności udało nam się wyjść obronną ręką. Rok, w którym płońszczanie otworzyli swoje domy i serca na pomoc uchodźcom z Ukrainy.
4
19:16, 28.06.2022
Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości zaakceptował reformę struktur partii, wprowadzającą 94 okręgi odpowiadające okręgom w wyborach do Senatu RP oraz powołującą nowych pełnomocników okręgowych, którzy rozpoczną urzędowanie z 1 lipca br. Na mocy zmian w strukturach PiS powstał okręg nr 39 - “Ciechanowski”, w skład którego wchodzą powiaty ciechanowski, mławski, płoński, przasnyski i żuromiński. Władze partii obowiązki Pełnomocnika Okręgu nr 39 powierzyły Krzysztofowi Bieńkowskiemu, którego zaproponował prezes Jarosław Kaczyński.
20
07:40, 16.06.2022
To nie jest częsta sytuacja w samorządzie, kiedy radny w trakcie kadencji decyduje się zmienić barwy klubowe. Ci, od których odchodzi, taki obrót sprawy będą krytykowali, nowi koledzy powitają z otwartymi ramionami. Taki zwrot wykonała radna Marianna Chybała, przez lata związana z PSL. Na środowej sesji mówiła o powodach obrania kierunku na PiS. Powiatowa opozycja twierdzi, że nie będzie płakać, a wicestarosta zapowiada scenariusz możliwych kolejnych samorządowych transferów.
45
13:50, 10.06.2022
''Pachnie'' już przyszłymi wyborami do lokalnego samorządu, o czym świadczy decyzja radnej powiatowej Marianny Chybały o odejściu z klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego i skierowaniu się w stronę lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości.
14
19:53, 19.05.2022
- Widać gołym okiem, że robiąc zakupy za 100 zł, kiedyś w reklamówce było tego więcej, a dziś jest zdecydowanie mniej - mówił podczas czwartkowej konferencji prasowej z lokalnymi dziennikarzami poseł ''Lewicy'' Arkadiusz Iwaniak, przedstawiając pokrótce główne założenia nowych programów partii. - Podejmujemy szereg ważnych inicjatyw w obliczu obecnej sytuacji społeczno-gospodarczej przy szalejącej drożyźnie i bardzo wysokiej inflacji - wskazywał polityk z naszego okręgu wyborczego.
REKLAMA
15
12:45, 06.05.2022
- Istnienie ochotniczych straży pożarnych to wielka wartość, którą dajecie naszym powiatom, gminom, miastom, miasteczkom i wioskom. Ta wartość musi i będzie pielęgnowana - zwracał się dziś w pobliskim Kroczewie (gmina Załuski) do braci strażackiej premier polskiego rządu Mateusz Morawiecki.
7
20:34, 07.02.2022
Jak wynika z nieoficjalnych informacji podanych przez Polską Agencję Prasową, senator Jan Maria Jackowski ma zostać usunięty z klubu PiS. Powodem mają być "działania i wypowiedzi stojące w sprzeczności ze stanowiskiem klubu".
14
16:28, 16.12.2021
- Dziękuję za bardzo dobre wynagrodzenie, jestem z niego zadowolony (...) - stwierdził Andrzej Pietrasik po głosowaniu radnych w sprawie ustalenia wynagrodzenia burmistrza.
82
17:23, 30.11.2021
Posłowie we wrześniu dali zielone światło dla podwyżek w samorządzie. Na bieżącej sesji Rady Powiatu Płońskiego, którą ...przerwano w minioną  środę, rozpatrywano uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia za pracę starosty płońskiego, Elżbiety Wiśniewskiej. Już wiadomo, ile będzie zarabiała szefowa Powiatu.  
21
15:49, 26.11.2021
Burmistrz Płońska odpowiada staroście w sprawie sztucznego lodowiska. Szefowa Powiatu zaproponowała w mediach społecznościowych i przez nasz portal, że Powiat jest skłonny partycypować w kosztach funkcjonowania obiektu. - ''Szanowni Państwo, z przykrością przeczytałem facebookowy komunikat pani starosty Elżbiety Wiśniewskiej. Nasze urzędy sąsiadują ze sobą okno w okno, pani Wiśniewska ma mój numer telefonu, a jednak zrezygnowała ze spotkania czy rozmowy. Trudno nie odnieść wrażenia, że bardziej chodzi o zamieszanie medialne, niż o lodowisko'' - tymi słowami zaczyna się piątkowa informacja Andrzeja Pietrasika, wysłana do lokalnych mediów. 
REKLAMA
8
11:04, 26.11.2021
Temat nowych stawek diet radnych budzi spore zainteresowanie mieszkańców. Zresztą nie ma co się dziwić. Są to wysokie podwyżki, będące efektem wprowadzonych w tym roku zmian w prawie. Wszystkie samorządy do nowych przepisów muszą się dostosować, kwestią otwartą pozostaje tylko na jakim poziomie diety zostaną ustalone, na którym piętrze tzw. widełek przewidzianych przez ustawodawcę. Podajemy nowe kwoty, które najpewniej trafią do kieszeni naszych radnych powiatowych. 
7
11:31, 25.11.2021
Rada Miejska w Płońsku zdjęła z porządku obraz czwartkowej sesji punkt o podjęciu uchwały w sprawie ustalenia nowego wynagrodzenia burmistrzowi Płońska.
14
17:08, 24.11.2021
Podczas środowych obrad Rady Powiatu Płońskiego jednym z punktów miało być rozpatrywanie projektu uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia za pracę starosty płońskiego, Elżbiety Wiśniewskiej. Co ciekawe, do niczego takiego nie doszło, sesja została przerwana.
9
09:23, 08.11.2021
Zapaliło się zielone światło dla wyższych płac w samorządzie. Ustawa, która to gwarantuje, weszła w życie 1 listopada. Radni mogą podnieść swoje diety nawet o 60 procent. Czy skorzystają z tej hojności władz centralnych radni powiatowi, o to zapytaliśmy m.in. Dariusza Żelasko, przewodniczącego Rady Powiatu Płońskiego.
15:31, 18.09.2021
Tym razem nie duża aglomeracja miasta wojewódzkiego, a nasz Płońsk został wybrany jako to miejsce, gdzie spotkali się politycy Platformy Obywatelskiej i zwolennicy tej partii na krajowej konwencji. Przewodniczącego PO Donalda Tuska przywitał chlebem burmistrz Andrzej Pietrasik.
REKLAMA
REKLAMA