Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
79
15:43, 03.04.2020
Paweł Obermeyer wydał dziś kolejne oświadczenie. - Odnoszę się w nim do publicznego i kłamliwego formułowania oskarżeń w stosunku do mnie przez starostę powiatu płońskiego. Opinia publiczna powinna poznać prawdziwe fakty w tej sprawie - stwierdza były dyrektor SPZ ZOZ w Płońsku.
24
08:59, 01.04.2020
Siłą rzeczy, z powodu rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa, w ostatnim czasie tematem numer jeden w naszym powiecie były kwestie zdrowotne. Jednak jest temat, który zdecydowanie wzbudził najwięcej kontrowersji. Mowa tu oczywiście o zwolnieniu dyrektora płońskiego szpitala, Pawła Obermeyera. Ta kwestia była jednym z punktów dyskusji podczas wtorkowej sesji rady powiatu.
45
15:52, 28.03.2020
W ostatnich dniach, poza informacjami dotyczącymi koronawirusa, na pierwszy plan wychodziła sprawa odwołania dotychczasowego dyrektora SPZ ZOZ w Płońsku - Pawła Obermeyera. On sam ponownie zabrał głos w swojej sprawie, nawołując do ''zakończenia brudnej polityki".
65
17:40, 27.03.2020
Stefan Pawłowski, członek Rady Społecznej SPZ ZOZ w Płońsku z ramienia wojewody, przekzał dziś mediom informacje, jakie w piątek otrzymali od Zarządu Powiatu przedstawiciele RS szpitala oraz rady powiatu płońskiego w sprawie decyzji o odwołaniu Pawła Obermeyera ze stanowiska dyrektorskiego.
56
15:09, 27.03.2020
Robi się naprawdę gorąco. W piątek płoński ratusz przekazał stanowisko konwentu wójtów i burmistrzów z 25 marca, w któtym to czytamy m.in.: ''Zmiany kadrowe w tym trudnym dla szpitala czasie w naszym przekonaniu doprowadzić mogą do chaosu i poważnego zaburzenia w funkcjonowaniu placówki, której głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa pacjentom i personelowi medycznemu przed zarażeniem koronawirusem. Szpital powiatowy w Płońsku nie jest bowiem placówką przewidzianą przez Ministerstwo Zdrowia do leczenia osób chorych na COVID-19". Pismo złożyli dziś w Starostwie Powiatowym w Płońsku przewodniczący i wiceprzewodniczący konwentu Andrzej Pietrasik i Aleksander Jarosławski.
56
15:31, 24.03.2020
Nie milkną echa odwołania Pawła Obermeyera z funkcji dyrektora płońskiego szpitala. Jeden z radnych wydał już w tej sprawie oświadczenie w mediach społecznościowych. Po rozmowie z przewodniczącym Rady Powiatu Płońskiego dowiedzieliśmy się, że ostatniego dnia marca odbędzie się posiedzenie radnych, gdzie jednym z punktów będzie sprawa zmiany na fotelu szefa SPZ ZOZ w Płońsku. - Sam jestem ciekaw, jakie będą wnioski radnych, dopóki ich nie usłyszę, to żadnych ocen publicznie w mediach nie będę przedstawiał - mówi redakcji PwS Dariusz Żelasko.
17
09:26, 06.03.2020
Powoli będziemy zmierzali do końca pierwszej serii serialu pt.: ''Dyscyplinarka dla Aliny Braulińskiej". Ona sama trafiła do szpitala, o czym powiadomiła w liście, który odczytano na niedawnej sesji miejskiej. Nie przebiera w nim w słowach, informując jednocześnie, że udaje się ze swoją sprawą do sądu. Zarząd Powiatu na taki scenariusz jest przygotowany, co oznacza, że ten wątek, który zaistniał w płońskiej przestrzeni publicznej, będzie trwał jeszcze wiele, wiele miesięcy.
20
17:02, 01.03.2020
Miejscy radni większością głosów oddalili uchwałę w sprawie rozwiązania stosunku pracy z wiceprzewodniczą RM - Aliną Braulińską, która przez wiele lat piastowała kierownicze stanowiska w płońskim starostwie, a która decyzją Zarządu Powiatu, w trybie artykułu 52 kodeksu pracy, czyli tak zwanej dyscyplinarki, ma zostać zwolniona. Spór o Braulińską oficjalnie opiera się o jej status miejskiego radnego, w czym z kolei szuka się podtekstu politycznego na linii Miasto-Powiat. Sprawa swój finał znajdzie zapewne na sądowej wokandzie, gdyż warunków ugody żadna ze stron przyjmować nie zamierza.
30
20:27, 21.02.2020
Szerokim echem odbiła się ostatnia wizyta 9-osobowej grupy miejskich radnych w partnerskim Ramat ha-Negew. Opozycja z klubu Prawa i Sprawiedliwości swój wzrok skierowała w stronę wydanych na podróż do Izraela pieniędzy. Pytań nie brakuje, a zadaje je Marcin Kośmider kontynuując temat, którego początek sięga do totalnej krytyki wyjazdu naszych samorządowców na jego facebook'u. Jedna z uczestniczek delegacji nie pozostaje mu dłużna, co może oznaczać tylko kolejną sesyjną batalię na słowa i argumenty.
13
13:38, 21.02.2020
Alina Braulińska, która zasiada w prezydium Rady Miejskiej w Płońsku, znalazła się w centrum wydarzeń lutowej sesji. Pracownica Starostwa Powiatowego w Płońsku, zajmująca przez lata wysokie, kierownicze stanowiska, może zostać dyscyplinarnie zwolniona z pracy. W uzasadnieniu do wniosku skierowanego do rady przez Zarząd Powiatu na pierwszy plan, w największym skrócie, wychodzi sprawa podpisywania dokumentów bez upoważnienia starosty. - Na mojej szali stały przepisy prawa, a na szali starostów efekt wyborczy. To jest ta dobra zmiana w płońskim wydaniu... - stwierdzała bez ogródek Braulińska.
30
12:23, 26.01.2020
Mocnym akcentem kończyły się styczniowe obrady miejskich radnych. W rolach głównych wystąpili: Krzysztof Tucholski, Alina Braulińska i Henryk Zienkiewicz. Ten pierwszy wziął odwet za, jak wskazywał, doznane krzywdy, które spotkały go przed ostatnimi wyborami samorządowymi, kiedy to ubiegał się o fotel burmistrza.
15
15:00, 28.11.2019
Szeregi Prawa i Sprawiedliwości opuszcza radna Małgorzata Kurzątkowska. To kolejna osoba, po wyrzuconym Antonim Rączkowskim, która pożegnała się z lokalnymi strukturami klubu, składając rezygnację z członkostwa.
1
19:29, 19.11.2019
Wśród zapowiedzi szefa rządu znalazła się również przebudowa systemu podatków i uproszczenie prawa podatkowego, dążenie do przekonania unijnych władz, by przyjęły dobre rozwiązania dla polskiej wsi, "na poziomie europejskim", a także modernizacja szkół, zmiany przepisów dot. bezpieczeństwa ruchu drogowego, zdrowia obywateli czy działań proekologicznych.
17
13:15, 16.11.2019
W piątek w ratuszu władze miasta i decyzyjni urzędnicy spotkali się z dziennikarzami, aby przedstawić plany budżetowe na 2020 rok. Projekt przyszłorocznego budżetu przekazano Regionanej Izbie Obrachunkowej oraz Radzie Miejskiej w Płońsku. - Ten budżet jest inny niż budżety z lat poprzednich. Mamy problemy w takiej skali, w jakiej one dotychczas nie występowały - przyznaje burmistrz Andrzej Pietrasik, nawołując do zaciskania pasa.
30
14:34, 25.10.2019
Uszczuplają się szeregi płońskiego klubu Prawa i Sprawiedliwości. Jego przewodnicząca - Ewa Sokólska - właśnie oznajmiła na październikowej sesji, że przegłosowano wniosek wykluczenia jednego z członków - chodzi o wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Płońsku, radnego-seniora Antoniego Rączkowskiego.
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone