Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
8
11:04, 26.11.2021
Temat nowych stawek diet radnych budzi spore zainteresowanie mieszkańców. Zresztą nie ma co się dziwić. Są to wysokie podwyżki, będące efektem wprowadzonych w tym roku zmian w prawie. Wszystkie samorządy do nowych przepisów muszą się dostosować, kwestią otwartą pozostaje tylko na jakim poziomie diety zostaną ustalone, na którym piętrze tzw. widełek przewidzianych przez ustawodawcę. Podajemy nowe kwoty, które najpewniej trafią do kieszeni naszych radnych powiatowych. 
14
17:08, 24.11.2021
Podczas środowych obrad Rady Powiatu Płońskiego jednym z punktów miało być rozpatrywanie projektu uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia za pracę starosty płońskiego, Elżbiety Wiśniewskiej. Co ciekawe, do niczego takiego nie doszło, sesja została przerwana.
11
08:44, 23.10.2018
Osiem miejsc w radzie dla Prawa i Sprawiedliwości, siedem dla Polskiego Stronnictwa Ludowego, cztery dla ,,Razem dla Samorządu" i dwa dla Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej. Tak więc wczorajsze wieczorne, nieoficjalne doniesienia okazały się nieaktualne. Nie zmienia to jednak faktu, że taki podział mandatów w nowej radzie powiatu płońskiego nie gwarantuje żadnemu ugrupowaniu sprawowania samodzielnej władzy. Ciekawe, jak to się wszystko ułoży, kto z kim się ,,ułoży" i czy w ogóle jakaś koalicja jest możliwa. Dodajmy, że do rady powiatu nie wszedł m.in. Jan Mączewski, były starosta i przewodniczący rady.
REKLAMA