Zamknij
REKLAMA

Burmistrz Płońska na Nowy Rok...

09.32, 01.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14.08, 10.01.2023
Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik

Drodzy mieszkańcy Płońska! 2022 rok, to kolejny rok wielkich miejskich inwestycji. Rok naznaczony przez szalejąca inflację i wojnę w Ukrainie, rok, w którym z wielu trudności udało nam się wyjść obronną ręką. Rok, w którym płońszczanie otworzyli swoje domy i serca na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Problemy jakie dotykają Polaków i płońszczan, dotykają również samorządy. Rosnące ceny energii elektrycznej, paliwa, koszty pracy wpływają na zwiększenie wydatków samorządów. Niestety samorządy nie otrzymują od państwa wystarczającej ilości środków finansowych na realizację powierzonych im zadań. Podobnie jak samorządy w całej Polsce jesteśmy zmuszeni ograniczać wydatki, na przykład na oświetlenie. Nie są to łatwe decyzje i nigdy nie przypuszczałem, że będę musiał je podejmować.

Ale też są takie problemy, których udało nam się uniknąć, dzięki odpowiedzialnej, konsekwentnej strategii rozwoju miasta. Dzięki temu, że płońska ciepłownia już od lat korzysta z biomasy, mamy nie tylko lepsze powietrze w Płońsku ale i ominęły nas kłopoty z dostawami węgla i drastyczne podwyżki cen ciepła dla mieszkańców.

Mimo inflacji, rosnących cen cały czas realizujemy ważne miejskie inwestycje. 

Dla młodzieży wybudowaliśmy nowy, całoroczny skatepark w Parku 600-lecia. Odnowiliśmy wielofunkcyjne boisko przy Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji oraz przy Szkole Podstawowej numer 3. Uporządkowaliśmy nowy teren zielony przy obwodnicy wedlowskiej. Nasadziliśmy nowe krzewy i drzewa, już tej wiosny zapraszam na spacer. Trwa modernizacja naszej pływalni oraz termomodernizacja Szkoły Podstawowej numer 1, gdzie prace prowadzimy z zachowaniem ciągłości nauki stacjonarnej.

Kontynuujemy prace drogowe na ulicach Przejazd, Pułtuskiej i Grunwaldzkiej, które planujemy zakończyć w 2023 roku. Po wielu staraniach realizujemy tez budowę ulic m.in. Piaskowej, Szczęśliwej, Handlowej oraz części Targowej, Magnolii i Broniewskiego.

Trwają prace w Rynku, wyjątkowo trudne, bo jest to obszar ochrony konserwatorskiej i musimy je prowadzić z dbałością o nasze dziedzictwo historyczne pod nadzorem archeologicznym. Najtrudniejszy etap prac ziemnych już za nami: wodociągi, kanalizacja deszczowa z przyłączami, kanalizacja sanitarna, instalacja gazowa 
z przyłączami do budynków, miejska sieć ciepłownicza, instalacja energetyczna i telekomunikacyjna oraz instalacja elektryczna do oświetlenia ulicznego. Przed nami utwardzanie nawierzchni, chodniki, sadzenie drzew i krzewów. Nie mogę się już doczekać końca prac, które planujemy na wiosnę 2023 roku. 

Zakończyliśmy prace budowlane w Domu dobrej pamięci w Rynku. Powstaje tam muzeum upamiętniające historię mieszkańców Płońska Polaków i Żydów. Prowadzimy też prace remontowe na terenie byłego dworca PKP i w wieży ciśnień. Powstanie tam muzeum ziemi płońskiej oraz planetarium i obserwatorium astronomiczne upamiętniające naszego sławnego astronoma Jana Walerego Jędrzejewicza.

Jednak największym wyzwaniem dla mnie na 2023 rok jest pozyskanie kolejnych źródeł dofinansowania budowy miejskiego stadionu. Do tej pory udało mi się pozyskać około połowę potrzebnej kwoty i nie ustaję w wysiłkach, aby znaleźć finansowanie na resztę tej ważnej dla Płońska i powiatu inwestycji.

W tych trudnych czasach Płońsk się rozwija i to daje mi satysfakcję z dobrze wykonanej pracy oraz siłę do walki z przeciwnościami. Za wszelkie niedogodności związane z remontami przepraszam i dziękuję za Państwa cierpliwość. 

Dziękuję za ten rok wytężonej pracy miejskim urzędnikom i za współpracę radnym rady miejskiej.

Wspólnym wysiłkiem zmieniamy Płońsk na lepsze. 

Szczęśliwego Nowego Roku!

Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%