Zamknij
REKLAMA

- Ja nikogo nie chcę niszczyć - M. Kośmider. - A ile minut antenowych poszło z moją gębą i z pluciem na mnie w mediach?! - A. Pietrasik

20:45, 21.01.2021 | D.T
Skomentuj Tej sprawy by nie było, jakby burmistrz kategorycznie stwierdził, że nie zaszczepił się poza kolejnością, tak jak pani starosta - stwierdzał podczas czwartkowej sesji RM radny Marcin Kośmider [Foto: Filip Przedpełski/UM w Płońsku]
REKLAMA

Z pewnością w styczniu nowego roku, chcąc, nie chcąc, tematem numer jeden w naszym miasteczku są szczepionki. Burmistrzowi Pietrasikowi podano poza kolejnością remedium na zarazę, co nie umknęło uwadze opozycji spod znaku Prawa i Sprawiedliwości. Tu prym wiódł radny Marcin Kośmider, który nagłośnił całą sprawę, choć ta, jak było słychać podczas czwartkowych obrad samorządowców, odbiła się niejako rykoszetem, uderzając w niego samego, kiedy na sesyjną tapetę trafił temat pracy Kośmidra w spółce Skarbu Państwa. Nasi wybrańcy nie szczędzili sobie gorzkich słów, urządzali prywatne wycieczki w stronę adwersarzy oraz opowiadali o osobistych doświadczeniach z wątkiem donosicielstwa w tle.

Marcin Kośmider chciał rozszerzenia porządku obrad o wniosek w sprawie odwołania Andrzeja Pietrasika z przedstawicielstwa w radzie społecznej szpitala jako pokłosie sławetnego już nie tylko w Płońsku szczepienia burmistrza przeciwko COVID-19. Wniosek ów nie zebrał wymaganej ilości głosów, ale, jak zapowiada Kośmider, to jeszcze nie koniec.      

Kto stracił...?

- Takie zachowanie dyskwalifikuje Andrzeja Pietrasika z bycia przedstawicielem rady miejskiej w gremiach rady społecznej szpitala. Postaram się wprowadzić ten punkt na przyszłą sesję - zapowiadał radny PiS. - Nasze środowisko Prawa i Sprawiedliwości, no i oczywiście mieszkańcy, uważają, że pana zachowanie jest naprawdę niemoralne i nieetyczne. Tak naprawdę straciliśmy wszyscy. Pan powinien dawać nam przykład, a krzywda jest wyrządzona nam wszystkim, choćby radnym, bo nastąpiła deprecjacja naszych poczynań. Ta rysa będzie ciągnęła się za nami wszystkimi - przestrzegał Marcin Kośmider. - My możemy zadeklarować, że czekamy na swoją kolej szczepienia - zapewniał. - Chcę dobrych relacji między szpitalem a samorządem miejskim - kontynuował radny burmistrzowskiej opozycji. - Chce pan to zdarzenie przekuć teraz w sukces, że teraz więcej płońszczan będzie się szczepiło, bo pan uzyskał taką szczepionkę poza kolejnością. To akt wysokiej hipokryzji - podkreślał, cofając się do roku 1986 i katastrofy w Czarnobylu. - Wtedy oficjele przed zwykłymi ludźmi przyjmowali wcześniej lek. Teraz wracamy do poprzedniej epoki: jaśniepaństwa, kolesiostwa, szczepienia się poza kolejnością. To przykra sprawa, ale trzeba o niej mówić - dodawał.

Płoński chleb

Radny Leszek Kalkowski, który zwykł rzadko zabierać głos na posiedzeniach rady, stwierdził, że wywodzi się z miejscowości, gdzie zaszczepiono burmistrza, czyli w placówce "Grupa Zdrowie", w położonej ponad 30 km od Płońska miejscowości Kraszewo-Czubaki. - Ludzie byli zapraszani. Z pobliskich miejscowości zwożono ich, bo był nadmiar szczepionek - oznajmiał Kalkowski. - Nie wracajmy do tamtych minionych lat, kiedy nie brakowało donosicieli. Niedawno ''opluto'' koleżankę, teraz pana burmistrza. Jesteśmy zjadaczami tego płońskiego chleba, a tak się poróżniamy. Jedni chcą coś zrobić, a drudzy się sprzeciwiają - odwoływał się ogólnie do całej napiętej sytuacji między burmistrzem i jego koalicjantami a głównie PiS-owską opozycją.

Z kazania na górze...

Andrzej Kwiatkowski w mocnych słowach odniósł się do działań Marcina Kośmidra. - Nie chodzi tu wcale o szczepionki, ale o zdyskredytowanie ludzkiego dorobku, ludzkich losów, ludzi - podkreślał nie raz i nie dwa. - Ktoś kogoś poinformował, zaprosił i wykonał szczepionkę i w ślad za tymi decyzjami, nawet jeśli były one błędne, przetoczyła się ogromna medialna burza. Nagonka na tych, którzy podjęli decyzję o zaproszeniu niektórych ludzi ze środowisk, jak też na tych, którzy tę propozycję przyjęli. To jest nieprawdopodobne - oceniał Kwiatkowski. - Stawia się pan na pozycji pierwszego sprawiedliwego w tej społeczności, rzuca pan kamieniami w ludzi, a nie dostrzega w swoim oku belki. Każdy ma obowiązek dbania o życie swoje i swojej rodziny, jak i korzystania z tych przywilejów, możliwości, które na drodze życia mu się zdarzają. Jeżeli pan rozlicza ludzi w dbałości o własny los, depcze pan po innych, niszczy ich dorobek życia. Jeżeli pan chce zmieniać świat, to pan zacznie od siebie - doradzał radny Porozumienia Samorządowego Ziemi Płońskiej.

- Wybór każdego człowieka nie może być drogą do niszczenia tego człowieka (...) - stwierdzał radny Andrzej Kwiatkowski

- Niech pan korzysta z możliwości, jakie się przed panem pojawiły, będąc członkiem właściwej drużyny, ale niech pan nie niszczy ludzi - odnosił się do ścieżki zawodowej z przystankiem w spółce Skarbu Państwa swojego przeciwnika samorządowego Andrzej Kwiatkowski. - Jak pan zdobył tę posadę, czy nie zabrał pan jej komuś, kto na nią czeka. Jak pan buduje własne, prywatne relacje z publiczną spółką Skarbu Państwa? Niech pan się z tego rozliczy. Niech pan tę samą zasadę, według której próbuje pan niszczyć innych, kieruje w stosunku do siebie. Bo to nie chodzi o szczepionki - powtarzał Kwiatkowski. - Reakcje są nadmierne w stosunku do zdarzeń, jakie miały miejsce przy szczepieniu burmistrza.

[ZT]5457[/ZT]

Ni stąd, ni zowąd wrócił temat rady pedagogicznej organizowanej on-line w Szkole Podstawowej nr 2 w Płońsku, kiedy to w roli głównej wystąpiła radna Ewa Sokólska, która wraz z mężem obraziła dyrektora ‘’dwójki” Jarosława Chylińskiego, o czym pisał portal ''Płońsk w Sieci". - Czy nie wpadłaby pani w depresję, gdyby ta sprawa otarła się również o media ogólnopolskie? - pytał Andrzej Kwiatkowski. - To była rozmowa prywatna między mną i mężem - powtarza przewodnicząca lokalnych struktur PiS. - Jeżeli w przypadku szczepionek przywłaszczamy sobie coś, co do nas nie należy, to jakoś to się nazywa...? Naruszono normy solidarności społecznej. Jak się czuli płońszczanie, którzy są rodzicami wcześniaków i nie mają dostępu - niezaszczepieni - do swoich maleństw? - pytała retorycznie.  

Zarówno Sokólska, jak i Kwiatkowski mówili o swoich dawnych osobistych doświadczeniach w kwestii propozycji pójścia na współpracę z esbekami, podpisania ''lojalki" za czasów Polski Ludowej. Jak usłyszeliśmy, odmówili, ale od samego początku wtrącanie takich wątków mocno zaburzało dyskusję nad kwestią szczepień poza kolejnością.

Radny Kośmider, jak uważa, zadał ''proste pytanie - czy burmistrz zaszczepił się poza kolejnością - i miałem do tego prawo" - kwitował. To tak jeszcze odnośnie denuncjacji, zjawiska od lat niestety dosyć popularnego wśród samorządowców. - Wszyscy zacznijmy od siebie, niech każdy przypomni sobie na kogo i co podpisywał. Ładnie dziś mówić, ale zapomina się, co robiło się rok, dwa lata temu. Większość na tej sali powinna uderzyć się w pierś. Dumny jestem z tego, że będąc tyle lat w radzie, nigdy na nikogo nie doniosłem - zabierał głos Krzysztof Tucholski.  

O hipokryzji i ciężkiej pracy

- Ja nikogo nie chcę niszczyć - zarzekał się Marcin Kośmider. - Ma pan podobną sytuację u siebie w rodzinie, pana żona jest wicedyrektorem szkoły, która podlega burmistrzowi - odpowiadał Andrzejowi Kwiatkowskiemu. - Jakoś nie widzę, nie słyszę pana reakcji, kiedy jedna z radnych Porozumienia Samorządowego Ziemi Płońskiej dostaje pracę w spółce miejskiej. Jest pan wielkim hipokrytą. Ja nikogo nie chciałem zniszczyć - powtarzał. - Pan burmistrz sam próbował się zniszczyć, szczepiąc się poza kolejnością - uważa Kośmider. - To niegodne od radnego wyciągać, kto gdzie pracuje. Każdemu przeszkadza, że człowiek ciężko pracuje, że wstaje o godzinie 5 rano, a wraca o 17, i to jest wielki zarzut do radnego Kośmidra, że pracuje poza Płońskiem. Może i bym pracował i w Płońsku, ale nie ma tu warunków, bo są tylko markety i puste lokale do wynajęcia - stwierdzał radny PiS.

Jerzak versus Kośmider

Do debaty tymi słowami w obronie burmistrza włączyła się również radna Aneta Jerzak (na zdjęciu powyżej, obok radnej Moniki Zimnawoda): - Tu chodzi o to, że to Pietrasik się zaszczepił. Jeżeli dostał pan burmistrz o nazwisku Pietrasik propozycję zaczepienia się i z niej skorzystał, to tak jakby już jego sprawa. Komu tym wyrządził straszną krzywdę? Mieszkańcom, panu, radnym, pracownikom urzędu, komu?! Bo ja uważam, że jeśli pan burmistrz postanowił się zaszczepić, korzystając z propozycji, którą otrzymał poza kolejnością, to zabezpieczył wszystkich dookoła, nie chcąc nas zarazić - przyznawała radna Jerzak, która kontynuowała: Tak pan zawsze podkreśla, że o wszystko pytają mieszkańcy - zwracała się do Marcina Kośmidra. - Wie pan, że ja jako osoba na stanowisku listonosza mam kontakt z mieszkańcami. Oni też pytają i słyszą, że raptem pan awansował lub zmienił posadę, też nie wiadomo w jaki sposób. Pan powie mieszkańcom jak do tego doszło, żeby zaspokoić ich ciekawość i wiedzę. Jeśli nie jest to tajemnicą, to proszę powiedzieć na jakim pan stanowisku pracuje, czym pan się zajmuje i w jakiej spółce Skarbu Państwa - apelowała do radnego Aneta Jerzak.

- To jest poniżej krytyki, co pani mówi. Pani broni człowieka, który sam prawa nie złamał, bo takiego prawa nie ma, ale złamał procedury. To ja pani składam propozycję czysto hipotetycznie, proszę iść do supermarketu i wynieść największy telewizor, ja pani składam taką propozycję. Czy pani skorzysta? Na pewno nie. Tej sprawy by nie było, jakby burmistrz kategorycznie stwierdził, że nie zaszczepił się poza kolejnością, tak jak pani starosta. Dlaczego nie ma kamer pod starostwem? - ponownie zabierał głos Marcin Kośmider. - Ja zostałem zatrudniony zgodnie ze wszystkimi procedurami, a pracuje w tej firmie 20-kilka tysięcy osób. Może wystąpmy, aby każdy z nich się określił. Na jakiej zasadzie prezes został prezesem, menadżer menadżerem, czy podrzędny pracownik takim jak ja jestem. Pracuję ciężko - twierdził radny opozycji.   

W międzyczasie radna Agnieszka Piekarz odczytała oświadczenie, w którym stwierdzała m.in., że burmistrz przez przyjęcie szczepionki poza kolejnością ''ukazał miasto w negatywnym świetle". - Właśnie dlatego, że sprawuje pan władzę, powinien pan mieć więcej rozwagi i szacunku dla prawa niż inni. Proszę rozliczyć samego siebie i wyznaczyć sobie konsekwencje za takie działanie. To pan powinien podjąć decyzję w tej sprawie (...) - odnosiła się do kwestii dalszego zasiadania Andrzeja Pietrasika w radzie społecznej SPZ ZOZ radna Piekarz.

Rozmowa (nie)kontrolowana?!

- Na przełomie zmiany ustroju, po studiach pracowałem fizycznie, uprawiałem pieczarki, nie miałem żadnej posady - ani partyjnej, ani niepartyjnej. Miałem nawet pseudonim ''Pieczarka" - znów powracano do przeszłości, tym razem uczynił to szef ratusza. - Pan ma takie możliwości, jakich my nie mamy, to niech pan sprawdzi moją rozmowę telefoniczną z 30 grudnia, z godziny 18:15. Przekona się pan, kto do mnie dzwonił, i jaką ofertę szczepienia mi złożył. Pan ma takie możliwości. Wielokrotnie na tej sali mówił pan o moich sprawach prywatnych... - wskazywał dwuznacznie Andrzej Pietrasik, po czym zwracał się do Ewy Sokólskiej. - Co do pani niespotykanej jak dotąd rozmowy za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Pani i pani koledzy uważają, że była to rozmowa prywatna, a moje prywatne leczenie nie jest już prywatne.... To jest ta różnica między nami a wami. To co wasze jest dobre i stoi jak mur. Całe miasto zna pani wypowiedzi, zna ją też kuratorium. Dziś dowiaduje się, że to, co było wstydem dla całej szkoły, jest prywatne i nikt z tym nic nie może zrobić - mówił wprost Pietrasik.

Życzenie śmierci

- Nie ja podjąłem decyzję o szczepieniu, bo nie ja odpowiadam za szczepionki. Wypełniłem dwa formularze, lekarz mnie zbadał - do szczepienia - kontynuował burmistrz Płońska. - Po pierwsze osądziliście mnie, pluliście na mnie do telewizji publicznej, a potem złożyliście wniosek o zbadanie sprawy. Gdzie jest logika?! Chyba najpierw kontrola, sprawdzenie, co było, a potem media i plucie. Zastosowaliście odwrócony mechanizm. A co będzie jak wyjdzie, że jest wszystko w porządku? Przeprosi pan? A ile minut antenowych poszło z moją gębą i z pluciem na mnie w mediach?! - stwierdzał stanowczo Andrzej Pietrasik.

- Pani Piekarz gratuluje płynnego czytania swojego oświadczenia. Nie wykorzystałem żadnej funkcji członka rady społecznej szpitala do własnej sprawy, szczepienie nie odbyło się w płońskim szpitalu tylko w POZ-ecie, w którym ja się leczę prywatnie - tłumaczył dalej burmistrz. - W mediach społecznościowych naliczyłem 16-cie życzeń śmierci, abym zdechł, to był efekt pana działania - zwracał się do Kośmidra. - Ale naliczyłem też około 200 wpisów solidaryzujących się ze mną - zaznaczał Pietrasik. - I 100 atakujących mnie, życzących mi śmierci. Pan jest bezczelny - wtrącał radny Kośmider. - W niczym nie naruszyłem interesu SPZ ZOZ w Płońsku. Może komuś zależy na tym, abym nie był w radzie społecznej szpitala, bo pytam, sprawdzam. Mało tego, zebraliśmy dla szpitala pieniądze i darowiznę w sprzęcie. Interesuję się losem szpitala, pomagam i nie szkodzę mu, wspieram szpital. Jeżeli rada uzna, że ktoś inny powinien zająć miejsce w radzie społecznej szpitala, to zrobi to, a ja się dostosuję - deklarował Pietrasik. - A pana szczegółowo zapytamy o pana pracę. Praca w spółkach Skarbu Państwa jest wyjątkowo dobrze płatna, trudna do zdobycia, wręcz niemożliwa, a chcielibyśmy wiedzieć, w jaki sposób pan tę pracę dostał. Radna, która pracuje w PEC-u, dostała pracę zgodnie z regulaminem PEC-u i nie jest to żadne kierownicze stanowisko. Pani Kwiatkowska przeszła wszystkie wymagane prawem procedury. My mamy prawo zapytać pana o pana procedury. A na przyszłość rada - zanim pan kogoś osądzi, to proszę spróbować znaleźć dowody. A pan uskutecznia nagonkę, żeby zniszczyć człowieka - kończył burmistrz. Z kolei wiceburmistrz Teresa Kozera dodawała: Pan Kwiatkowski został radnym miejskim po raz pierwszy w 2014 roku, a pani Alicja Kwiatkowska była wicedyrektorem Gimnazjum nr 1 znacznie wcześniej.

Portal

plonskwsieci.pl

Napisał o tym

pierwszy

Czy wiemy, co dzieje się wokoło?

- Zazdroszczę panu dwóch rzeczy: dobrego samopoczucia w sprawie szczepionki poza kolejnością i radnych, którzy pana tak zażarcie bronią, mówiąc, że to jest sprawa prywatna, a przecież taka nie jest - mówił z kolei radny Ryszard Antoniewski (na zdjęciu poniżej).

- Po co panu to było? Pan wina jest pośrednia w tym wszystkim. Dzwoniono do różnych osób z naszego terenu, np. wójt Jarosławski odmówił. Gdyby burmistrz zrobiłby tak samo, to by tylko na tym zyskał, a nie tracił tak jak w tej chwili. Pan burmistrz powinien stać w kolejce, tak jak wszyscy stoimy - nie zgadzał się z słowami radnej Jerzak Krzysztof Tucholski. - Ja wolałbym, aby moją szczepionkę wzięła osoba, która już ma jakieś schorzenia i przy zarażeniu się, może po prostu umrzeć. Myślmy o takich osobach. Jednostka, która obdzwaniała, powinna zadzwonić do seniorów. Tu leży błąd. Należy piętnować takie zachowania, już co do formy to się nie wypowiadam, bo jakbyśmy nic nie robili, to w takim mieście jak Płońsk cała tzw. elita byłaby zaszczepiona, a ludzie najbardziej potrzebujący zostaliby na koniec - dodawał radny Tucholski. 

Zakończmy cytatem Moniki Zimnawoda: - Czy wiemy, co dzieje się teraz z dziećmi niepełnosprawnymi, które są zamknięte w domach. Wszystkie problemy zniknęły, a wszystko kręci się wokół koronawirusa. Czy musimy tylko toczyć wojny między sobą? Są bardziej istotne sprawy...

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (82)

Trele moreleTrele morele

40 7

Nadmiar szczepionek???? Czy Wy ludzie jesteście normalni??? Nie ma szczepionek dla seniorów, w Płońsku nawet nie zaczęto szczepić jeszcze seniorów 80+, zaszczepiono tylko 50% chętnych medyków, a Wy mówicie, że mieliście nadmiar szczepionek? To jakaś kpina. Proszę się nie pogrążać. Skoro macie ich nadmiar, to może zgłoście to do NFZ, dadzą bardziej potrzebującym! 21:34, 21.01.2021

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

PrawdaPrawda

6 9

Skoro zmarnowało się już około 2 tysięcy szczepionek to chyba widać, że państwo nie radzi sobie z ich dystrybucją. I jednych miejscach są w innych nie ma, ogólnie za mało kupili i jest problem. Narodowy program szczepień źle działa. 06:30, 22.01.2021


DociekliwyDociekliwy

10 4

Z tego co czytam, to nadmiar szczepionek był w okolicznym punkcie Zdrowia, a w Płońskim zdrowiu kolejki. Tak ciężko przetransportować szczepionki? Przecież mogą być w zwykłej temperaturze 2h 06:35, 22.01.2021


??

11 1

Szpital w Płońsku wydał komunikat, z którego wynika, że mimo tego, że nie zaszczepił wszystkich swoich pracowników, to szczepił pracowników z innych placówek oraz rodziców. Kogo dokładnie to się nie dowiemy czywiście ale oświadczenie szpitala dziwi. 07:26, 22.01.2021


do prawdado prawda

6 2

Taaaa.... To, że burmistrz zaszczepił się poza kolejnością jest winą rządu? Zgłupiałeś do reszty? 22:28, 22.01.2021


ZawiedzionyZawiedziony

21 9

A Radna Zimnawoda jak zwykle nic nie powiedziała, jak zwykle cichociemna i zamiast powiedzieć wprost co myśli to woli się wstrzymywać od głosu. Jestem zawiedziony jako Pani wyborca. Przedstawiała się Pani jako osoba pewna siebie i chcąca coś zmienić (tylko niech się Pani nie zastawia altaną czy jadłodzielnią-blagam) 21:38, 21.01.2021

Odpowiedzi:6
Odpowiedz

Monika Zimnawoda Monika Zimnawoda

12 11

Drogi Wyborco, po pierwsze dziękuję za zaufanie i oddany na mnie głos. Ma Pan rację, wstrzymałam się od głosu, przede wszystkim dlatego, że nie chce brać udziału w 'wojnach',nie to było moim celem kiedy przystąpiłam do Rady Miasta. Jadłodzielnią czy Altaną nie zamierzam się 'zasłaniać' choć mimo wszystko uważam, że były i są to dobre oraz potrzebne inicjatywy w naszym mieście. Czuję się z nich dumna jako współzałożyciel. Mam nadzieję, że mimo wszystko zauważa Pan też inne pozytywne skutki mojej kadencji. Dla mnie osobiście w dobie pademi są istotniejsze sprawy, takie jak dzieci pozamykane w domach, osoby niepełnosprawne, nauczyciele, przedsiębiorcy, mieszkańcy naszego miasta, którzy stracili pracę przez pademie czy też osoby schorowane, które mają ograniczony dostęp do lekarzy tym powinniśmy się zajmować jako radni, nie szczuciem jeden na drugiego. Nie sądzi Pan, że są to ważniejsze sprawy dla naszej małej społeczności? Poza tym uważam, że jeżeli szczepionka miałaby się zmarnować, to absolutnie nie widzę nic złego w tym, że wykorzystal ją Pan Burmistrz. Pozdrawiam 23:37, 21.01.2021


Inny zawiedzionyInny zawiedziony

15 3

W myśl zasady, ze nie gryzie się ręki która karmi.... 05:54, 22.01.2021


ZażenowanyZażenowany

2 1

„Gapimy się w telefony zamiast w oczy albo gwiazdy. Siedzimy w kieszeniach innych, zamiast siedzieć za rękę z bliskimi. Zaglądamy w czyjeś życia zamiast w głąb siebie. Za dużo narzekamy, obgadujemy, za mało słuchamy, współczujemy. Wolimy drwić, wyśmiewać, zamiast pomagać, pocieszać. Podstawiamy nogę, zamiast wyciągać rękę. A później się dziwimy, że ten świat jest taki zły, tyle że ten świat to… My.” Elżbieta Bancerz 11:33, 22.01.2021


AltankaAltanka

8 0

Inicjatywa z jadłodzielnią i altaną fajna tylko nikt tego nie pilnuje. Młodzież przesiaduje pod altaną odstraszając innych ludzi i dzieci, demolują zabawki, rzucają śnieżkami w książki, niszczą po prostu wszystko i lecą takie bluzgi że strach z dzieckiem podejść. Są tam kamery więc może wypadałoby dopilnować żeby sprawcy zostali odpowiednio ukarani. Policja podjeżdża pod Arenę to wtedy młodzież na chwilę odchodzi, a patrol odjeżdża bo po co wysiadać z ciepłego samochodu. To co się tam dzieje to już patologia. 13:49, 22.01.2021


No niestetyNo niestety

8 5

Pani Moniko.... Widzi Pani, altana nie była strzałem w dziesiątkę i nie piszę jako zazdrosny czy zawistny obywatel. Pisze jako obywatel, który oczekiwał kobiety z jajem na sesji,a co dostaje? Cichą,wiecznie patrzącą się w telefon, wystraszoną kobietę (za to Pani płacimy?) Bacznie przyglądam się sesjom i nie widzę tam z Pani strony nic.... Przykro mi to mówić ale głos został zmarnowany... Co takiego za Pani kadencji powstało/zmieniło się? Tylko jak Pani wymieni altanę i jadłodzielnie to mogę tego nie przeżyć więc proszę sobie darować 14:14, 22.01.2021


do p. Monikido p. Moniki

7 5

Proszę pani, takie populistyczne gadki niech pani zachowa dla siebie. Proszę czytelników nie rozśmieszać zapewnieniami o ideach, dla których pani kandydowała. To tak samo błyskotliwe, jak pani twierdzenie , że dzięki postawie pełnej poświęcenia naszego dzielnego pana burmistrza nie zmarnowała się szczepionka. 22:33, 22.01.2021


Obywatel Obywatel

14 11

A ja chciałem zapytać radnego Kośmidra co ma do powiedzenia dzieciom, dorosłym, emerytom na temat chodzenia w trakcie obostrzeń na basen. Czy to nie jest plucie obywatelom Płońska w twarz??? 21:43, 21.01.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

CykCyk

15 4

Radny Kosmider się szykuje do para olimpiady umysłowych 21:52, 21.01.2021


do "CYK"do "CYK"

6 5

To jest paskudny komentarz w stosunku do radnego Kośmidra ale także w stosunku do ludzi uczestniczących w olimpiadzie , którą przywołałeś w wypowiedzi. 08:30, 22.01.2021


jaja

4 0

To kto tam na ten basen wpuścił p. Kośmidra? 22:35, 22.01.2021


Panie RadnyPanie Radny

36 8

Panie Kwiatkowski. Nie było nadmiaru szczepionek. Czy pan segreguje ludzi i uważa, że są równi i równiejsi ? W czyim imieniu pan działa ? Dla pozostałych brakuje szczepionek, Będą czekać wiele miesięcy, a pan mówi publicznie, że nic się nie stało. Jak pan śmie spojrzeć w oczy ludziom czekającym w kolejce miesiącami na szczepienie. 21:50, 21.01.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

FaktyFakty

7 10

To, że tzw. Narodowy Program Szczepień to porażka, to wszyscy wiedzą. Szczepionek kupili za mało, wysyłają rozmrożone bez ładu i składu ale to nie wina ani pana Kwiatkowskiego, ani Pietrasika tylko nieudolnego rządu. A ta „afera” to temat zastępczy właśnie, żeby wskazać winnego niepowodzeń partii... metody znane z historii. 07:02, 22.01.2021


do Faktydo Fakty

8 2

Skąd te Twoje fakty? Chyba z jakiegoś niepewnego źródła. Kupili za mało szczepionek, to jakim cudem się marnują? :) Zaprzeczasz sam sobie. 10:52, 22.01.2021


??

16 6

A radny to się wstydzi gdzie pracuje? Bo nie chciał się przyznać? A ja bym się też chętnie zapytał, gdzie pracują jego inni członkowie jego rodziny? 22:02, 21.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

. .

7 11

Dobrze, że w ogóle pracują, bo Ty pewnie tylko czytasz onety, oglądasz tvny i pobierasz pińćset plus 22:19, 21.01.2021


KokosKokos

10 4

Przecież Kosmider miał pracę w Płońsku. Pracował w Elandersie i co....? 22:12, 21.01.2021

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

i nic - i nic -

6 4

- tam trzeba umieć czytać ;) 00:10, 22.01.2021


BajtekBajtek

13 3

Podobno dowiedział się o tym sam Jarosław i zadzwonił do Obajtka żeby sprowadził tego najlepszego operatora wózka widłowego do czołowej spółki skarbu państwa bo tam trzeba takich przodowników pracy i liderów którzy zmobilizują resztę do działania. I tak się stało... 00:52, 22.01.2021


jaja

7 3

Co ma praca p. Kośmidra do szczepienia pana burmistrza poza kolejnością? 22:37, 22.01.2021


do jado ja

2 3

Jeden po znajomości i drugi po znajomości. A więc nie ma żadnej różnicy.👎 15:16, 24.01.2021


Radna Radna

9 5

Pani radna Piekarz uważnie czytała z karteczki.No nie dziwię się .W końcu jest pracownikiem podległym starostwu.Koalicja z PiS zobowiązuje.
... 22:15, 21.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

słabo to wyszłosłabo to wyszło

7 2

nie przeczytała nawet wcześniej, widać było, że nie jest przygotowana :/ 00:11, 22.01.2021


AdaAda

15 10

Niemam zamiaru się szczepić przynajmniej narazie. Ale zaszczepienie się burmistrza poza kolejką to wstyd gdyby miał chonor bo powinien się podać do dymisji i przeprosić mieszkańców Płońska którzy czekają na szczepionkę. Opowiadanie że szczepionki było za dużo to jakieś brednie . Ciekawi mnie kto zaszwonił po burmistrza i czy za to odpowie.
22:18, 21.01.2021

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

serio??serio??

10 2

"chonor" ??? LITOŚCI!!! 00:05, 22.01.2021


Normalna Normalna

3 11

No tak... Najlepiej burmistrza rozstrzelać. Co za okropne miasto i okropni ludzie. Obrzydliwy hejt. Taki sam hejt na Adamowicza doprowadzil do jego śmierci. Jeszcze więcej jadu saczcie zacofani plonszczanie 08:10, 22.01.2021


........

2 5

To po co marudzisz i prowadzisz do nienawisci wsrod mieszkancow. sa sprawy wazniejsze. ortografia 1(pała). 08:45, 22.01.2021


 też normalna też normalna

8 3

Słuchaj normalna. Hejt na Prezydenta Adamowicza to akurat był wykonany przez kolegów partyjnych. Wyszedł im przed szereg i kandydował na Prezydenta dużego miasta . Posłuchaj wypowiedzi Pana Jarosława Wałęsy, Lecha Wałęsy, Katarzyny Lubnauer, Sławomira Neumanna. 09:02, 22.01.2021


ObywatelObywatel

8 17

Jeśli chodzi o szczepienia to słyszałem od osoby pracującej w Zdrowiu że otrzymali dużą większa ilość szczepionek niż zamówili, potrzebowali do zaszczepienia swojego personelu. Szczepionka rozmrożona nadaje się tylko do 5 dni i jej transport jest utrudniony. Więc aby się one nie zmarnowały postanowili zaszczepić osoby nie medyków. I taka propozycje dostał burmistrz. Czy słusznie że skorzystał? Może nie. Może lepiej było zaszczepić seniorów. Ale wyszło jak wyszło. 23:01, 21.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Obywatelka...Obywatelka...

6 5

Burmistrz jest zdaje się grubo po 60-tce, a w dniu, w którym się szczepił nie było żadnej kolejki i żadnych wytycznych - prawda? 00:07, 22.01.2021


AsiaAsia

22 8

Pani Jerzak jakby mogła to by weszła burmistrzowi w du.... . Śmieszy mnie jej zachowanie. 23:08, 21.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WazelinkaWazelinka

8 2

Już jej tylko stópki wystają tak głęboko weszła ale ciśnie dalej 🤣 To jest jej 5 minut w życiu tak samo jak i Kośmidra. Drugiej takiej okazji już nie będzie więc biorą ile się da. 11:44, 22.01.2021


REKLAMA

Gość Gość

24 5

Z 'kwiatkowski, jerzak i kalkowski tez czytaja z karteczek, co im burmistrza pracownik napisze 23:30, 21.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PisarzPisarz

8 7

nawet jeśli czytają - to przynajmniej nauczyli się czytać "przed", a nie jak Kośmider - nawet jak ma kartkę to duka i duka. Naprawdę mógłby się lepiej przygotować, skoro taki mądry, że z konkursu świadectw robotę dostał. I to gdzie? Nooooooooo - nie byle gdzie. 00:09, 22.01.2021


LitościLitości

13 8

Aktualnie w Polsce zutylizowano do dnia dzisiejszego ponad 1600 szt szczepionek gdyż nie było chętnych do ich przyjęcia. Cała moja rodzina przechodziła Covid i starsi i młodsi, mamy przeciwciała, a cała choroba przebiegała jak lekka grypa. Na grypę się nie szczepimy i na Covid też nie zamierzamy. Kosmider jest hipokrytą na miarę premiera i innych czołowych polityków pisu - oni mogą robić co chcą, ale inni już nie. Wiadomo przecież dzięki komu dostał się do Orlenu bez żadnych kwalifikacji i kompetencji oraz doświadczenia. Na stanowiska dyrektorskie organizowane są wieloetapowe konkursy, a tu ciepła posadka od ręki. Ponad połowa płońszczan dojeżdża do pracy i nie zarabia z pewnością takich pieniędzy jak radny. Skoro tak się użala że musi dojeżdżać i taka ciężka ta praca to przecież nikt go tam nie trzyma na siłę i płakać po nim nie będzie. Jeszcze chwilę wytrzymajmy i jak już pis pójdzie w niepamięć to podziękujemy też wszystkim jego oddanym działaczom. 00:46, 22.01.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

jaja

2 3

Te wiadomości to chyba z księżyca. Wszędzie podają zupełnie inne liczby. Niższe! 22:40, 22.01.2021


Myślenie nie boliMyślenie nie boli

2 0

Do dnia19 stycznia 2021r zutylizowano dokładnie 1686 szt szczepionek. Zaszczepiono 495164 osób. Odnotowano 164 nieporządane odczyny poszczepienne. https://biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,26700649,szczepionki-na-covid-19-we-wtorek-19-stycznia-zaszczepiono.html 09:40, 25.01.2021


Spadłem z krzesłaSpadłem z krzesła

20 3

L. Kalkowski zabrał głos. Ludzie na kogo my głosujemy !? 08:10, 22.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SpawaczSpawacz

12 10

Pan burmistrz także powinien zainteresować błyskotliwą karierą radnego oraz członków jego rodziny ogólnopolskie Media np. TVN Dodatkowo wejścia na basen w czasie pandemii wzorem innych polityków Pis którzy chodzili po cmentarzach, szpitalach jeździli na nartach itp. Przykład idzie z góry więc nasz lokalny działacz uznał że on też jest przecież z lepszego sportu to mu wolno. Nie to że złośliwie tylko w ramach wdzięczności. Radny ma parcie na szkło więc chętnie wystąpi przed kamerami, a może prezes go zauważy i wyróżni. Wtedy wpadnie jeszcze lepszą posada, może stołek ministra.
Temat na dobry program.
Kosmider wygląda w tej przyłbicy jak spawacz 🙂 08:23, 22.01.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

..

2 8

"wzorem polityków PIS którzy chodzili po cmentarzach".
Na szczęście wzorem polityków PO nie "przebierali się za chryzantemy" a wizyta na cmentarzu zakończyła się tylko złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy a nie przeforsowaniem ustawy. 08:52, 22.01.2021


Gorszy sortGorszy sort

7 5

pewnie i spawac by nie umiał...ot specjalista lepszego sortu. 08:54, 22.01.2021


KropkaKropka

7 3

Do tej "." Politycy Potwory i Spółka ustalają natomiast wszystko na Nowogrodzkiej. Ustalają to za duże słowo. Ustala to za nich prezes, a reszta wykonuje bo tam nikt nie posiada własnego rozumu i nie może mieć własnego zdania. Dyktatura w czystej postaci... 11:37, 22.01.2021


grisagrisa

19 5

Dla mnie to jest zwykle podlizywanie sie Burmistrzowi , dalsza bitwa o stolki i tak prawde mowiac kazdy z nich klamie. Co do burmistrza to mysle ze najwyzsza pora odejsc ze stanowiska z honorem - tylko czy cos takiego maja . 08:51, 22.01.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Prawda Prawda

8 4

jest taka, że burmistrz wygrał wybory w pierwszej turze, bo tak zdecydowali mieszkańcy! W rozdzielaniu stołków to niemało doświadczenia mają chyba oponenci burmistrza. To jest małe miasto i wszystko widać jak na dłoni! 11:09, 22.01.2021


jaja

3 3

Niestety, sama się cały czas dziwi, jak można było na niego oddać swój głos. 22:42, 22.01.2021


Odwracnie Odwracnie

21 11

Kota ogonem Panie Burmistrzu. Zwykła hipokryzja i arogancja przez Pana przemawia. Odwróćmy sytuację i jakby Pan odmówił szczepienia a zaszczepił się ktoś inny np Pani Starosta to używałby Pan sobie do woli i wywlekał przy każdej okazji. Gierki polityczne Pan prowadził i sam wpadł we własne dołki. Kto mieczem.... I tyle w temacie. 09:38, 22.01.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

PrawdaPrawda

11 11

Prawda jest taka że nie pamiętam żeby burmistrz sprowadzał na kogokolwiek telewizję.Ani Wisniewskiej ani Kosmidrowi nie udało się wygrać z Pietrasikiem w wyborach.A teraz PiS w koalicji z Razem w powiecie.Kto tu mówi o honorze? 10:43, 22.01.2021


CovidiuszCovidiusz

9 7

Tysiące szczepionek jest wyrzucanych każdego dnia i zwyczajnie się marnują. To nie jest jakiś drogocenny, limitowany produkt tylko płyn w ampułce za 25 zł dawka o niezbadanych do końca właściwościach, za które nikt nie ponosi odpowiedzialności. Jak ktoś chce być królikiem doświadczalnym to proszę bardzo, ale przy obecnym zagrożeniu ze strony koronawirusa niewiele osób zdecyduje się na szczepienie więc o co bić pianę? O jedną szczepionkę za 25 zł.? Niech burmistrz zapłaci za to szczepienie z własnej kieszeni i po temacie jak już tak was to boli. Siedząc podczas obrad i marnując cenny czas straciliście kilkaset razy więcej pieniędzy. Zamiast podejmować realne kroki ograniczające negatywny wpływ nielogicznych działań rządu na lokalnych przedsiębiorców oraz zwykłych obywateli, którzy nie pracują w spółkach Skarbu Państwa czy budżetówce (gdzie wystarczy chodzić do pracy, żeby regularnie wpływała wypłata), to robicie aferę o jedną, nic nie wartą szczepionkę o wątpliwej skuteczności (co ostatnio potwierdził Izrael, który zaszczepił największą ilość populacji i ma już pierwsze wyniki badań na temat skuteczności szczepień) no bo burmistrz wlazł bez kolejki, a do tego, co najgorsze, jest z opozycji. Jak dzieci w piaskownicy... 11:14, 22.01.2021


HonorHonor

8 5

Pani starosta jest „swoja” i TVP na nią nagonki nie zrobi. Powiatową koalicją w Płońsku chwalił się sam poseł Wąsik więc.... Szkoda, że do wyborów Razem szło po szyldem Konstytucji, a po wyborach poszło Razem z PiS... gdzie tu honor? 11:22, 22.01.2021


KryształowiKryształowi

14 10

przestańcie się ośmieszać. Na szczęście przegraliście wybory i dajcie spokój. A pan radny niech uchyli rąbka tajemnicy w jakiej roli lub charakterze zasila grono specjalistów w znanej spółce... Pani z razem dla jedynie słusznej opcji mogłaby sobie darować oświadczanie! Panie burmistrzu, gratuluję wystąpienia w lokalnym radiu a radnym radzę skupić się na działaniu na rzecz miasta! 10:24, 22.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

......

9 7

Niby czemu gratulować Burmistrzowi??? Za to, że miasto powiatowe a nie mają ludzie gdzie pracować? Za to, że muszą daleko dojeżdżać a dla Burmistrza najważniejsze to budki dla zwierząt czy kolejne pomniki i to iz pensyjki nie podniosą bo emeryturę chce wyższą. Niech żyje jak inni, wielu płońszczan ma emeryturę trochę ponad 1000,00 i muszą dać radę mimo wzrostu opłat. Ja znam powiedzenie o farbowanym lisie... Pasuje jakby nie patrzył :) Śmieszne wypociny kryształku. Co z tego masz lub za co dziękujesz?? 11:26, 22.01.2021


DO ZIMNEJWODYDO ZIMNEJWODY

18 6

Pani Moniko. Tymi dziećmi niepełnosprawnymi ktoś się zajmuje, to właśnie opiekunowie osób niepełnosprawnych powinni się szczepić, a nie Pietrasik 10:48, 22.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ANNAANNA

19 10

Uważam, że nasi "gminni" głównodowodzący już wypalili się. Pan Jarosławski i Pietrasik powinni odejść ze stanowisk. Może to wraz z wiekiem ale wypalili się. Jeden i drugi niech popracuje jak zwykli podatnicy np przy sławnych pieczarkach, na hektarach, posprzątają ulice czy też na produkcji-zobaczą jakie są realia. Może w końcu zobaczą jak się żyje w kraju, co mówią ludzie czego oczekują... Wójt czy Burmistrz mają być dla ludzi a nie odwrotnie... Wielkie halo bo Pan Kośmider dostał pracę w ..... Bardzo śmieszne zarzucanie mu tego... Ciekawi mnie kto z "radnych" by nie skorzystał:) Mega logiczne jest to, że obecnie to niby zwykły człowiek bez koneksji nie dostanie pracy na stanowisku w Płońsku:) Nawet te niby konkursy gdzie "wybrańcy" na stanowiska znają pytania i odpowiedzi. Przechodzenie pracowników z urzędu do urzędu... a niby praca fizyczna to ujma? Trzeba wiecznie tkwić na stanowisku?? Uważam, że teraz czas na młodych którzy mają pomysły, odwagę i przebojowość a nie rozpamiętywanie ciągłe co robił kiedyś kto i czy donosił gdzieś do kogoś. U jednego włodarza afera szczepionkowa u drugiego stacja CPN-może Panowie tak trochę "ogarnijcie" się. Naprawdę myślenie nie boli i najpierw pomyśleć należy co zrobić aby afer nie było a nie później pyskówki za nasze pieniądze. Nie jesteśmy Waszym prywatnym folwarkiem i może doczekam kiedyś aż przestanie być w naszym środowisku, że grunt a mieć koneksje a zacznie się liczyć logiczne myślenie, mądrość w działaniu i wykształcenie adekwatne do aplikowanego stanowiska. Radni, Burmistrz - dorośli ludzie a zachowują się jak w żłobku. Za takie durne pyskówki biorą kasę a w mieście jak było szaro tak jest... Nie ważne jak zaczynaliście a jak kończycie. Weźcie się do roboty i nie wykorzystujcie stanowisk do prywaty. Żyjcie tak aby nikt Wam nic nie zarzucił a nie po fakcie zaczyna się gęste tłumaczenie. Przepraszam jeśli coś nieskładnie i z bykiem napisałam ale mam już dość o tym, że zajmujecie się ciągle aferami a nami szaraczkami aby żyło się lepiej na to już Wam czasu brakuje... 11:10, 22.01.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Do AnnyDo Anny

6 3

Brawo 11:53, 22.01.2021


PłońszczninPłońszcznin

6 2

zarówno pan Pietrasik jak i pan Jarosławski zrobili w urzędach w których pracują z woli wyborców swoje prywatne folwarki nic tylko kasa się liczy i udawanie że się coś robi na ciepłym stołku. 18:52, 22.01.2021


DanekDanek

15 13

Ta twarz nieskalana rozumem, ta mina kapryśna, wzrok wściekły. Pewnie zastanawia się właśnie na kogo by tu jeszcze donos napisać. Radny ma zadatki na wodza. Nieważne co mówi byle dużo i głośno... 11:29, 22.01.2021

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

......

7 8

Ma odwagę mówić to co myśli, może dlatego akurat iż zajmuje dobre stanowisko i nie boi się że utraci profity jak skrytykuje Burmistrza. Obciachem jest zarzucanie radnemu zajmowanego stanowiska, jak je zajął tak zajął nawet jak większość w naszym grajdołku to chyba i tak się nie wyróżnia od wielu innych ze świecznika. Ciekawe jakie mieli wykształcenie zdobyte na wstępie drogi zawodowej a jakie kończyli później aby obiecane stołki otrzymać lub utrzymać. 11:43, 22.01.2021


Gorszy sortGorszy sort

13 7

Przez takie osoby jak Ty, które akceptują przydzielanie stanowisk ludziom bez kompetencji poprzez układy i przynależności partyjne mamy właśnie w kraju to co mamy. Dlatego do polityki nie pchają się ludzie wykształceni i inteligentni bo tacy mają co robić w życiu i nie muszą na nikogo donosić, ani nikomu wchodzić w cztery litery gdyż znają swoją wartość, a nawet nie chcą się zniżać do poziomu miernych karierowiczów. Niestety tak wygląda Polska rzeczywistość polityczna, a za rządów bezprawia i niesprawiedliwości osiągnęliśmy już chyba dno patrząc na tych wszystkich rządowych ekspertów z przypadku... 12:02, 22.01.2021


DO gorszego sorta :)DO gorszego sorta :)

4 7

Czytanie ze zrozumieniem boli, oj boli... Chodziło o to, iż wielu ludzi zarzuca radnemu a który by nie skorzystał. Ja z grajdołka uciekłam ale gdy zaczynałam karierę zawodową to było tak , że spoza układu z wykształceniem i nie było pracy a po zaocznych było, było ... ale trzeba było mieć tzw układy/wtyczki :) Zrezygnowałam z szukania pracy w naszym mieście i uczciwie dochrapałam się tego co mam :) Jedno najważniejsze -dziękuję rodzicom, że do nauki i działania poza Płońskiem mnie zmobilizowali. Praca w Starostwie urzędzie miasta czy gminy to nie dla mnie bo nie lubię wazeliniarstwa i bicia hołdów, bycia komuś za coś wiecznie wdzięcznym... To co szanuję i cenię nie ma się z tym co nas otacza. Każdy ma inne zdanie i czegoś innego od życia potrzebuje przecież głów im nie pourywamy. Ciekawe czy osoby posadzone na stołku po tzw znajomości są z siebie dumne tak jak ktoś kto sam dorobił sie dobrego stanowiska i pensji? Niby czego im zazdrościć - można pożałować ich, że nie mieli: odwagi aby poszukać pracy poza miastem, zaufać we własne siły. Bardzo cenie ludzi, którzy nie siedzą tylko na ciepłych posadkach i czekają na "14tki" ale ....dopisz sam. Pozdr 12:59, 22.01.2021


DanekDanek

7 1

Jak widać w wielu kwestiach się zgadzamy, że karierę robi się często przez układy lub też tylną częścią ciała, albo ją komuś liżąc, albo jej nadstawiając bo takie przypadki mamy nawet w naszym miasteczku. Jest to bardzo przykre i krzywdzące dla wielu wartościowych ludzi. Cieszę się, że znalazłaś swoje miejsce jak zdecydowana większość osób które zdecydowały się realizować swoje plany w większych miastach gdyż tam są po prostu anonimowi i mogą się przebić swoimi kompetencjami, a nie znajomościami. Takie zaściankowe miasteczka jak Płońsk gdzie wszyscy się znają niestety jeszcze przez długie lata będą obsadzały państwowe posady po układach i znajomościach. Zresztą wszystkie jednostki państwowe są tak zazwyczaj obsadzane, głównie na stanowiskach kierowniczych i dyrektorskich, tylko szeregowych pracowników zatrudnia się z kompetencjami i wykształceniem bo przecież ktoś do cholery musi pracować na wyniki tych pozostałych :) Pozdrawiam. 14:05, 22.01.2021


REKLAMA

Hip-hop Hip-hop

12 17

Kusmider Kusmider tak na mnie wołają, wszystkie ludzie z tego miasta co na widok mój rzygają. Kusmider Kusmider to właśnie ja, bejana w pude mę da na na na 12:14, 22.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

uuuuuuuuuu

6 3

Ale popis. 12:41, 22.01.2021


Obłudne pisioryObłudne pisiory

17 12

Otyły aparatczyk, przyjdzie na was pora 12:55, 22.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LolaLola

17 3

Jak w ZOL Kraszewo-Czubaki miał nadmiar szczepionek tzn.że wszyscy mieszkańcy i pensjonariusze oraz pracownicy zostali zaszczepieni. Tzn. będziemy mogli spotkać się z naszymi krewnymi!!! Kiedy to nastąpi 😪😪 13:55, 22.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Didymos1976Didymos1976

7 10

Panie Kośmider,oddam chętnie Panu swoją szczepioneczkę. 15:05, 22.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kalafiorkalafior

3 6

pożyteczne 15:07, 22.01.2021


I tu burmistrz I tu burmistrz

4 13

Ma rację z tą gębą 😂 18:44, 22.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dudaszenkodudaszenko

7 3

a co to za członek na zdjęciu? 19:48, 23.01.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Zalezy na którymZalezy na którym

6 1

Ja na wielu widzę wielu członków, wielu partii, także i członkinie. 20:02, 23.01.2021


FAFIKFAFIK

5 4

BUZIA JAK TATAR SIODŁO, LEDWO SIĘ MIEŚCI 15:13, 25.01.2021


PeBePeBe

10 0

A może statyści skupili by się na zrobieniu czegoś dla tego miasta? 16:44, 24.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

abab

8 3

Opozycja fajna rzecz ale wolałbym bardziej obiektywną. Reakcje radnych są bardzo agresywne. Płońszczanie zmięcie tę radę w kolejnych wyborach. Głosujcie nieprzewidywalnie i przewrotnie. 21:21, 24.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wymydlonywymydlony

2 5

Modlitwa łączy nas pozazmysłowo. Ważne by codziennie powtarzać ***** ***
https://img1.dmty.pl//uploads/202101/1611577981_xk37hp_600.jpg 22:53, 25.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

duda z UJduda z UJ

2 2

i jego matka tez 08:53, 26.01.2021


wpnwpn

8 3

Szanowni Radni miasta Płońska.
Zamiast tracić siły na bezwartościowe dyskusje na temat "niczego", proszę o to aby sesje rady skoncentrowały się na dyskusjach w przedmiocie m.in. stworzenia warunków dla lokalnych przedsiębiorców, żeby tworzyli nowe miejsca pracy, przyciągniecie nowych inwestorów, zakładów produkcyjnych do naszej małej ojczyzny. Po prostu dlatego żeby ludzie mieli pracę, młodzi nie musieli wyjeżdżać, żeby normalnie tu żyć (myślę, że o tym zapomnieliście). Wyborcy, mieszkańcy mają w nosie Wasze poglądy polityczne i to jakie partie reprezentujecie. Pogubiliście się w tym wszystkim. Jesteście niekompetentni, tak po prostu, patrząc oczami zwykłego obywatela tego miasta.
Jak czytam nad czym Wy radzicie... szkoda gadać. Posłuchajcie sami siebie. 13:41, 26.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

hahahahahaha

5 4

Partyjny kolega radnego Kośmidra, a zarazem działacz pis Zbigniew Girzyński też już zaszczepiony poza kolejnością :) Hipokryzja partii rządzącej w czystej postaci. Jak to mówiła pani w moherowym berecie dla TVP3 - Są równi i równiejsi ;) Samozaoranie po całości. Ile jeszcze ludzie zniosą upokorzeń kiedy pisiory plują im codziennie w twarz?
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26725282,posel-pis-zbigniew-girzynski-zaszczepil-sie-poza-kolejka-stanowcze.html 12:08, 27.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ii

2 1

I zawieszony 12:46, 28.01.2021


REKLAMA
REKLAMA
0%