Zamknij
REKLAMA

Grafika z Twittera marszałka podzieliła radnych miejskich

16:11, 21.03.2019 | DT
REKLAMA
Skomentuj
Większości radnych nie zainteresowało przyjęcie stanowiska zaproponowanego przez Marcina Kośmidra [Foto: DT]

Echa twitterowego wpisu marszałka województwa mazowieckiego z grafiką, na której jest prezes PiS, dotarły również na salę sesyjnych obrad rady miasta. Na owym zdjęciu Jarosław Kaczyński widnieje z dorobionym charakterystycznym wąsem à la Hitler. Marcin Kośmider rozdał radnym projekt stanowiska wysokiej rady w sprawie potępienia, jak to nazwał, szerzenia mowy nienawiści stosowanej przez Adama Struzika, Honorowego Obywatela Miasta Płońska.

Radny Kośmider złożył wniosek formalny, aby przegłosować owe stanowisko. ,,Wiceprezes PSL udostępnił grafikę porównującą Prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego do Adolfa Hitlera. Rada Miejska w Płońsku wyraża stanowczy sprzeciw i potępia tę agresję i mowę nienawiści, dla której nie ma żadnego usprawiedliwienia i miejsca w przestrzeni publicznej, w ogólnie przyjętych standardach demokratycznych i społecznych, bez względu na barwy i  poglądy polityczne" (cytat z przedstawionego stanowiska). 

- Nie znam sprawy osobiście i nie uważam, że możemy występować w charakterze sędziów, oceniając zaistniałą sytuację. Jeżeli prezes PiS tego nie akceptuje, może swoich praw bronić w sądzie. Nie widzę miejsca, potrzeby i zasadności wprowadzania takiego wniosku, więc nasz klub będzie głosował przeciwko - oceniał radny Andrzej Kwiatkowski.  

- Sprawa już jest ogólnokrajowa, a pan Struzik nie jest przypadkową osobą tylko jest naszym honorowym obywatelem. Wystawia nam laurkę - ripostował Marcin Kośmider. 

Radna Monika Zimnawoda pytała, czy tą sprawą zajęła się już prokuratura. - Co to ma do rzeczy? Na tę chwilę nie mam takiej wiedzy - dziwił się Kośmider. - W styczniu mieliśmy podobne stanowisko rady miasta w sprawie potępienia szerzącej się w przestrzeni publicznej przemocy, agresji i mowy nienawiści. Także myślałem, że jesteśmy w tej kwestii przodownikiem. To nie jest stanowisko klubu Prawa i Sprawiedliwości tylko ogólnie, radnych - przekonywał Marcin Kośmider. - Nie występujemy tu w roli sędziów, ale myślę, że każdy obywatel i każdy Polak ma w sobie coś takiego, że potępia szerzenie nienawiści - dodawała Ewa Sokólska. - Wąsik przyczepiony komukolwiek i tak charakterystyczny, to jest to jednak symbol faszyzmu. Porównywać kogokolwiek do Hitlera to niegodne zachowanie. To były czyste intencje ośmieszenia. To jest język nienawiści - stwierdzała radna.  

Wniosek dotyczący stanowiska ostatecznie nie zyskał aprobaty większości radnych. Radny Marcin Kośmider zapowiedział jednak, że klub PiS ma zamiar na przyszłą sesję przygotować projekt uchwały dotyczący odebrania marszałkowi Adamowi Struzikowi honorowego obywatelstwa naszego miasta. - Miano honorowy obywatel zobowiązuje do honoru. My powinniśmy reagować, bo następnym razem ktoś inny może dostać taki wąsik - dodawała Ewa Sokólska.     

Wpis z konta na Twitterze marszałka zniknął, ale on sam podkreślił, że nikogo nie obraził i nie ma zamiaru przepraszać.   

Czy uważasz, że płońscy radni powinni przyjąć stanowisko potępiające w tej sprawie?Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

(DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (10)

normalnynormalny

4 4

Radna Sokólska nie grzeszy, zwłaszcza inteligencją. W III Rzeszy był narodowy-socjalizm. Faszyzm zaistniał np. we Włoszech. Komuniści zalecili nazywać swych wszystkich oponentów jako faszystów. 18:51, 21.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Oj plonszczaczku!!!!Oj plonszczaczku!!!!

0 2

Idac tokiem pana rozumowania obecnie w Polsce od 3lat mamy Neofaszyzm... 17:35, 24.03.2019


inna wersjainna wersja

7 7

Co do "wąsika", to radny UzBekiusz Kośmider chyba obraził pewnego posła ze swej sekty. Poza tym powoływanie się na tzw. mowę nienawiści, to typowa sztuczka neokomunistów. Być może Kośmider ma wytatuowane siną farbą na klacie sierp i młot- ten drugi oczywiście symbolicznie? 18:56, 21.03.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

JaJa

4 7

Prostacka wypowiedź twoja 19:33, 21.03.2019


jooljool

1 4

do "Inna Wersja" - twój wpis może stanowić podstawę działań prokuratorskich. 09:08, 22.03.2019


DodDod

6 0

Jak to się ma, namalowanie wąsika na zdjęciu a skonstruowanie tzw szubienic i zawieszenie na nich zdjęć europosłów z innej partii? Bo jak dla mnie, wszystko to jest mową nienawiści i należy z tym walczyć! Dość już tej mowy nienawiści, po jednej jak i drugiej stronie. Zacznijmy się w końcu szanować! 14:26, 22.03.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

PrawdaPrawda

2 0

Było by za nudno ,Panie kolego. Oni wiedzą o co się żrą . Nie zajmą się sprawami ważnymi dla mieszkańców tylko *%#)!& Wymyślanki typu mowa nienawiści, hejt itp. Polityka (nawet ta lokalna) to kasa i przede wszystkim kur*stwo. 21:00, 22.03.2019


Msciwosc+Msciwosc+

2 0

To tylko pisowiec....co on rozumie???? 17:33, 24.03.2019


KardiologKardiolog

2 0

Her kośmider spusc powietrze bo pikawa wysiadzie 17:31, 24.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Prawda jest oczywistPrawda jest oczywist

3 0

Panie Kosmider moze teczowy szalik bylby blizszy prawdy o tym kawalerze???? 17:37, 24.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone