Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Spraw bliskim radość
zanim będzie za późno!
Kup prezent
Zamknij
INFORMACJE
Burmistrz Andrzej Pietrasik podpisał dziś umowę z firmą Energa Oświetlenie Sp. z o.o. na zakup i montaż dekoracji świątecznych - przekazuje Urząd Miasta w Płońsku.
Dla wielu osób odgłosy lasu to śpiew ptaków, szum liści albo cichy chrzęst gałęzi pod łapą lisa czy sarny. Ale są i takie dźwięki, które potrafią całkowicie zaskoczyć – jak krótkie, chrapliwe „hau” dobiegające gdzieś z głębi zagajnika. Pies? Nie tym razem. To… sarna. A dokładnie – kozioł, czyli samiec sarny europejskiej (Capreolus capreolus).
Tradycją w karnawale jest lokalny charytatywny bal TPD Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Płońsku. To kilka godzin dobrej zabawy, ale i czas wsparcia podopiecznych stowarzyszenia, bowiem dochód z sobotniej imprezy i przeprowadzonych aukcji trafia na jego cele statutowe.
Bajkowym Mikołajkom na Mazowszu, bo taką nazwę zyskało piątkowe wydarzenie na płońskim rynku, towarzyszyło wiele atrakcji. Wzorem roku ubiegłego m.in. rozbłysła okazała choinka, a dzieci mogły spotkać się z głównym bohaterem dnia, czyli Świętym Mikołajem. Mamy dla Was zdjęcia z tej plenerowej imprezy, którą zorganizował miejski samorząd, a patronowało jej Województwo Mazowieckie.
Już po raz dziesiąty płońscy MotoMikołaje, przy wsparciu ludzi dobrej woli, licznych sponsorów i wolontariuszy, sprawili, że na twarzach setek dzieci z naszego miasta i powiatu zagościł dziś uśmiech. Tradycyjnie - 6 grudnia w Mikołajki - lokalne środowisko motoryzacyjne trafia do miejsc, gdzie może przekazać prezenty m.in. podopiecznym różnych placówek szkolno-wychowawczych, czy innych instytucji, jak i osiedli. W tym roku była to liczba 920 paczek. Mamy dla Was zdjęcia z niektórych etapów tej mikołajkowej, piątkowej podróży.
Skomentuj
Artykuł sponsorowany
W piątek, 6 grudnia burmistrz Andrzej Pietrasik zaprasza na płoński rynek na Mikołajki.
Gmina Baboszewo ogłosiła już przetarg na budowę zbiornika retencyjnego wraz z terenem rekreacyjnym w Baboszewie w pierwszym etapie inwestycji.
W piątek przy Miejskim Centrum Kultury w Płońsku w najlepsze bawiono się podczas plenerowej imprezy z okazji powitania wakacji. Wystąpił m.in. Stefano Terrazzino ze swoją roztańczoną grupą oraz zespół disco polo, dance ''Defis'' z jego wokalistą Karolem Zawrotniakiem na czele. W naszej foto-galerii znajdziecie zdjęcia z tego rozrywkowego wydarzenia.
Już po raz jedenasty mieszkańcy miasta i gminy Nowe Miasto oraz powiatu płońskiego spędzą swój wolny czas na Jarmarku Nowomiejskim - od przeszłości do teraźniejszości. Zobaczcie, jakie atrakcje przygotowano.
Wracamy jeszcze do Sali Bankietowej ''Lawendowe Ogrody'', aby pokazać Wam w ponad półgodzinnym nagraniu, jak przebiegało studniówkowe wydarzenie tegorocznych maturzystów z ''Rutek''. Polecamy :-)
27 stycznia 2024 r. z pewnością na długo zapadnie w pamięci przyszłych absolwentów Zespołu Szkół w Raciążu. Sobotni wieczór i noc upłynął im bowiem na zabawie podczas tradycyjnego balu studniówkowego. Zegar odliczający symboliczne 100 dni do matury właśnie ruszył.
Sylwestrowa zabawa pod chmurką, po pracach rewitalizacyjnych, wróci na płoński rynek. Start imprezy wcześniej niż zazwyczaj, bo o godzinie 21.
Popularne garbusy, kultowe ''ogórki'', czy też chociażby karmanny ghia  - wszystkie spod znaku vw - zaparkowały na trzy dni nad Wkrą, na plaży w miejscowości Popielżyn Zawady w gminie Joniec. Plenerowy zlot zgromadził uczestników z różnych zakątków, jak Polska długa i szeroka. 
Wróćmy raz jeszcze do niedzielnego plenerowego wydarzenia na terenie Parafii pw. Św. M. Kolbego w Płońsku. XVI Parafialny Festyn Rodzin cieszył się sporym zainteresowaniem płońszczan. Atrakcji, jak każdego roku, nie brakowało. Roger Liberek podsyła nagranie :-)
Skomentuj
Materiał zewnętrzny
Zarezerwujcie sobie najbliższą niedzielę na coroczne, płońskie wydarzenie z okazji Dnia Dziecka - ''Mata, Tata, Ja - Miasto Dzieciom''. Impreza gościć będzie na terenach MCK-u i MCSiR. Co dla najmłodszych mieszkańców i ich rodziców przygotowali organizatorzy?

OSTATNIE KOMENTARZE