Zamknij
REKLAMA

Sygnalizacja na niebezpiecznym skrzyżowaniu już jest - oby szybko zaczęła działać

09:55, 02.08.2019 | DRED
Skomentuj Doczekaliśmy się sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu w Dzierzążni [Foto: Redakcja]
REKLAMA

Jak mówił nam w piątek wójt Adam Sobiecki, lada dzień zacznie działać zamontowana już sygnalizacja świetlna na niebezpiecznym dotychczas skrzyżowaniu krajowej ''dziesiątki" z drogą powiatową w Dzierzążni. 

W ostatnich latach na krzyżówkach w Dzierzążni miało miejsce kilkanaście groźnych wypadków. Przede wszystkim z uwagi na koszty zrezygnowano z ronda i zdecydowano o sygnalizacji, która zapewne poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu.

Przypomnijmy, że pierwotne ustalenia były takie, że inwestycję dofinansuje gmina. Jednakże warszawski oddział GDDKiA zdecydował, że wybuduje sygnalizację na skrzyżowaniu w Dzierzążni z własnych funduszy. Taką decyzje podjęła GDDKiA po przeanalizowaniu różnych aspektów, w tym własnych środków. Zadanie wpisane zostało do programu liczby miejsc niebezpiecznych, ponieważ co kilka miesięcy, jak wynika  z policyjnego raportu, dochodziło w tym miejscu wypadku albo do kolizji.

Gminne władze przekazują, że na razie trwa okres uruchamiania sygnalizacji przez miganie pomarańczowego światła. Wkrótce kierowcy, jak i piesi mają zobaczyć już wszystkie kolory.  

(DRED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

a037a037

1 1

Panie redaktorku, to nie SKRZYŻOWANIE jest niebezpieczne, tylko bezmyślni użytkownicy pojazdów którzy nie stosują się do znaków STOP i wymuszają przejazd prawidłowo jadącym. Nawet jak postawicie tam szlaban to i tak zawsze znajdzie się kretyn który MUSI szybko przejechać na drugą stronę. 12:16, 05.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdamAdam

1 0

Dlaczego na DZIESIĄTCE nie wybudowano poboczy, tylko wysepki zwężające i tak wąskie pasy ruchu ? 22:14, 05.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Stefan Stefan

1 0

Pisk hamulców,korki,pył z okładzin ,spaliny i hałas przy rozpędzaniu się samochodów.Wypadki i tak będą (Przyborowice ,Kroczewo,Siedlin).Będą przy otwarciu władze ,może wielebny poświęci.Na drogach o takim natężeniu ruchu powinny być skrzyżowania bezkolizyjne,bez względu na koszty.Na co idą pieniądze z akcyzy,vatu,opłaty paliwowej?Pytanie retoryczne. 21:45, 07.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%