Zamknij
REKLAMA

Naruszewo spieszy na pomoc Frodo, psu ratowniczemu!

11:55, 30.11.2019 | za info naruszewo.pl/osprwndm.pl/dodał DRED
Skomentuj Frodo miał poważny wypadek - potrzeba funduszy na jego leczenie, aby dalej mógł pomagać innym [Foto: osprwndm.pl]
REKLAMA

28 listopada wójt gminy Naruszewo, gminni radni, pracownicy urzędu gminy oraz gminnych jednostek organizacyjnych w Naruszewie przyłączyli się do zbiórki na rzecz wsparcia leczenia psa ratowniczego Frodo z jednostki OSP Modlin Twierdza. Brawo! Jednostka OSP wraz z psami ratowniczymi w tym roku uczestniczyła w gminnych ćwiczeniach zarządzania kryzysowego pod kryptonimem "Na ratunek" w Naruszewie.

Podczas treningu psów ratowniczych na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego doszło do wypadku z udziałem psa Frodo. Trenując umiejętności z poruszania się po gruzowisku Frodo doznał urazu, spadając z dużej wysokości.

Tuż po wypadku przewodnik odwiózł psa do lecznicy w Legionowie, gdzie okazało się, że doszło jedynie do zwichnięcia stawu biodrowego, a nie większych urazów, jak chociażby złamanie kręgosłupa, które mogłoby nie tylko wyłączyć go z pracy, ale także z życia.

Niestety, u Frodo samo nastawienie stawu biodrowego nie dało zadowalających rezultatów i konieczna była operacja polegająca na na odtworzeniu więzadła głowy kości udowej.

Okazuje się, że mimo ciężkiej pracy wykonywanej przez psy ratownicze, gdy coś się dzieje z ich zdrowiem, przewodnicy pozostają sami z problemem i kosztami, które często przewyższają ich prywatne budżety. Dlatego powstała Fundacja, której założyciele także są przewodnikami psów ratowniczych. Starają się pozyskiwać środki, by wspierać ratowników i ich przewodników w trudnych chwilach.

Każdy kto chciałby wspomóc fundację i przyczynić się do wsparcia leczenia wspaniałego psa Frodo może przekazać dowolną kwotę na konto fundacji:

www.psiratownicy.pl
Fundacja Na Rzecz Psów Pracujących „Psi Ratownicy”
ul. Łąkowa 4, Ligota Piękna
PL 55-114 Wisznia Mała
nr rachunku: 44 2130 0004 2001 0473 3218 0003
z dopiskiem: Fundusz Pomocy Psom Ratowniczym – FRODO

(za info naruszewo.pl/osprwndm.pl/dodał DRED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA