Zamknij
REKLAMA

Dla Neli... Witek Muzyk Ulicy i łzy wzruszenia [FOTO]

14:00, 07.10.2019 | Dawid Ziółkowski
REKLAMA
Skomentuj
Rodzice malutkiej Neli ze swoją córeczką (z prawej) podczas charytatywnej imprezy w Raciążu [Foto: Dawid Ziółkowski]

W niedzielę, 6 października budynek MCKSiR w Raciążu był miejscem wyjątkowego wydarzenia. Odbyła się TAM impreza charytatywna dla niepełnosprawnej Neli, podczas której zbierano fundusze na jej rehabilitację. Gwiazdą wieczoru był Witek Muzyk Ulicy. 

Dwuletnia Nela urodziła się z rzadką chorobą genetyczną – zespołem Grouchego. To delecja długiego ramienia chromosomu 18., co oznacza, że nie wykształciło się prawie całe ramię tego chromosomu. Niestety powoduje to u dziewczynki poważne opóźnienie w rozwoju psychoruchowym. Choroba jest niestety nieuleczalna, a jedyny sposób pomocy to rehabilitacja, która jest jednak kosztowna. 

Na początku września w Raciążu zawiązał się Komitet Społeczny Zbiórki Publicznej „Raciąż dla Neli”, dzięki któremu rozpoczęto zbiórkę pieniędzy dla chorej dziewczynki. W publicznych miejscach na terenie miasta (sklepach, aptekach, bankach, instytucjach publicznych) pojawiły się puszki, do których można było wrzucać pieniądze. Kulminacyjnym momentem zbiórki był szósty dzień października i koncert charytatywny, który zorganizowano w budynku Miejskiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu. Był on połączony m.in. z licytacją wielu ciekawych przedmiotów. Wylicytować można było m.in. płytę winylową zespół De Mono, płytę Sławomira, vouchery na zabiegi kosmetyczne i fryzjerskie, koszulkę reprezentacji Polski z autografami byłych reprezentantów Polski (Zbigniewa Bońka czy Marka Koźmińskiego), książkę Jerzego Chromika „On. Strejlau” czy pobyt w Hotelu Skansen Conference & Spa w Sierpcu. Pozostałe rzeczy przekazane na aukcję, m.in. koszulki Lechii Gdańsk i Wisły Płock z autografami zawodników, autobiografię Kuby Wojewódzkiego czy zdjęcia z autografami polskich skoczków będą zlicytowane w serwisie Allegro. 

Licytację przekazanych na aukcję bardzo ciekawych przedmiotów poprowadziła Anna Mika

Na scenie zaprezentowały się trzy zespoły – jako pierwsi zagrali „Jasno Czarni”, czyli zespół składający się z mieszkańców Raciąża. Widzowie mogli usłyszeć znane polskie przeboje w nowych aranżacjach – m.in. „Niedziela będzie dla nas”, „Konik na biegunach” czy „Wielka dama tańczy sama”. Swoje umiejętności zaprezentowali także członkowie formacji „Balonnowy”, która wykonywała muzykę łączącą ze sobą elementy rocka, bluesa, jazzu i elektroniki. W przerwie między koncertami zaprezentowali się młodzi raciąscy aktorzy, którzy przygotowali przedstawienie dla dzieci „Kaczka dziwaczka”, zarówno w wersji mówionej, jak i śpiewanej. Dwa utwory, w tym przebój Cleo „Za krokiem krok” zaśpiewały dziewczynki z formacji Śpiewam, które na co dzień biorą udział w zajęciach wokalnych w raciąskim MCKSiR."

Kulminacyjnym momentem tego wyjątkowego wydarzenia był występ gwiazdy wieczoru – Witka Muzyka Ulicy. Razem z artystą na scenę weszli rodzice małej Neli, którzy podziękowali za tak wspaniale zorganizowaną imprezę. - Wiecie co, myślę, że gdyby Polska składa się z tylko z takich Raciąży, to byłaby naprawdę fajnym krajem – powiedział tata Neli. Mama dziewczynki, która pochodzi z Raciąża, dodała, że bardzo cieszy się, że mogła wrócić do swojego rodzinnego miasta, zobaczyć znów swoich przyjaciół ze szkolnych czasów i otrzymać tak wiele wsparcia. Artysta zagrał w Raciążu nieco inaczej niż zwykle – znany przede wszystkim z gry na swoim akordeonie, tym razem zaprezentował swoje umiejętności na pianinie i gitarze. Licznie zgromadzona publiczność, która szczelnie wypełniła salę widowiskową w MCKSiR, usłyszała nowy utwór Witka jako pierwsza.

Czas podziękowań :-) Z prawej Witek Muzyk Ulicy

Początkowo pomysł był taki, że podczas jej wykonania, przy pianinie miała siedzieć mała bohaterka wieczoru, ale ze względu na to, że zasnęła, wzruszającej piosenki tuż obok muzyka wysłuchała jej mama. Wiele osób na widowni nie kryło łez podczas jej wykonywania. Artysta oświadczył, że utwór będzie nosił tytuł „Dla Neli” i znajdzie się na jego nowej płycie. Atmosfera podczas koncertu była znakomita – muzyk między utworami wplatał różne anegdoty ze swojego życia, opowiadał skąd brały się pomysły na teksty do różnych utworów. Widzowie podczas występu usłyszeli m.in.: „Dziewczyna lepsza niż kokaina”, „Hop słoiczku”, „Botoks”, „Mamo, mamo” czy „Głowa spuszczona w dół”. Na zakończenie Witek od komitetu organizacyjnego zbiórki otrzymał dyplom i pamiątkową statuetkę. Publiczność uprosiła jeszcze artystę, by zagrał choć jeden utwór przy akompaniamencie swojego znaku rozpoznawczego, czyli akordeonu. Padło na przebój „Serce Wolności”, który był odpowiednim zwieńczeniem świetnego występu.

- To był piękny czas. Rewelacyjna impreza, która przerosła nasze oczekiwania. Zostanie na długo w naszej pamięci. To bardzo budujące, że są ludzie, dla których takie gesty i pomoc nie są obce. Dziękuję, że byliście, że poświęciliście swój czas dla Neli – napisała na Facebooku mama chorej dziewczynki. Współorganizatorka wydarzenia, nauczycielka Magdalena Bylińska dodała: - Witek Muzyk Ulicy cudowny chłopaku dziękujemy za Twoje dobre serducho. Koncert był meeeega!

Żaden z artystów, którzy wystąpili podczas imprezy „Raciąż dla Neli”, nie pobierał honorarium. Wszystkie pieniądze, z biletów, licytacji i zbiórki do puszek, zostaną przekazane na rzecz niepełnosprawnej dziewczynki. 

Więcej zdjęć z imprezy w Raciążu znajdziecie poniżej. 

(Dawid Ziółkowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

WilczaWilcza

5 0

Witek to jest gość brawo 20:51, 07.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EuroczubEuroczub

1 1

Niemożliwe, przecież w Polsce są sami źli ludzie i wogóle wszystkiego jest złe. 21:31, 07.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone