Zamknij
REKLAMA

Nowy plac zabaw w Sochocinie prezentuje się naprawdę ciekawie

12:30, 17.12.2020 | za info UG Sochocin/dodał: RED
Skomentuj Dobra wiadomośc na koniec roku dla mieszkańców Sochocina i okolic [Foto: UG Sochocin]
REKLAMA

Nowoczesny plac zabaw przy Publicznym Zespole Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie jest już gotowy i czeka na najmłodszych sochocinian. Co prawda, pogoda nie do końca zachęca do zabaw w plenerze, ale kto wie? Z pewnością od wiosny będzie tętnił życiem od rana, bo i atrakcji jest tam co niemiara. Powstała tu również ścieżka edukacyjna, przyrodniczo-sensorycza. To wspólne przedsięwzięcie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Edukacji, a także Gminy Sochocin.

Ogólnodostępny plac zabaw składa się z trzech stref aktywności dla dzieci, został wyposażony w dwa zestawy sprawnościowe, ławkę równoważnię, dwa domki zabawowe, dwie piaskownice, dwie huśtawki na sprężynach, dwie ławki dziecięce, dwie zjeżdżalnie i tarczę. Nie zabrakło ogrodzenia, koszy na śmieci i tablic z regulaminem. Ponadto do dyspozycji milusińskich jest ławka fotowoltaiczna (smart), wyposażona w funkcję zasilania telefonów komórkowych, tabletów i laptopów oraz w moduł wi-fi, umożliwiający dostęp do Internetu.

W ramach ścieżki edukacyjnej, przyrodniczo-sensorycznej, utworzono dla dzieci szlak spacerowy w postaci kącików edukacyjnych. Zaprojektowano go tak, aby najmłodsi mogli z niego korzystać o każdej porze roku i przy tej obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie, jak również sadzić i pielęgnować rośliny.

W wyniku realizacji projektu powstało 12 przystanków tematycznych połączonych ze sobą ciągami komunikacyjnymi. Przystanki tematyczne dotyczą następujących zagadnień: stacja „Królestwo zmysłów” (drzewa, krzewy, byliny, zioła), „Poznaj zioła”, „Ogród warzywny”, „Kącik pszczółki”, „Domki dla owadów”, „Płazy przyszły do przedszkola”, „Las przychodzi do przedszkola”, „Ptasie osiedle”, „Stacja relaksu” oraz „Stacja doświadczeń i działania”.

Łączna wartość inwestycji to blisko 203 tys. zł, i dokładnie tyle wynosi dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania – Przyjazne Mazowsze. Wszystkie prace zostały wykonane przez firmę „W&K Spectrum” z siedzibą w Regiminie.

[ZT]6311[/ZT]

(za info UG Sochocin/dodał: RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KownatyKownaty

0 0

Sochocin to wspaniałe miasto z potencjałem i świetnie że się rozwija! 14:51, 19.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%