Zamknij
REKLAMA

Rekordowe ujawnienie tytoniu do fajek wodnych

16:32, 16.08.2019 | Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Warszawie
REKLAMA
Skomentuj
Rekordowego ujawnienia aromatyzowanego tytoniu do fajek wodnych bez polskich znaków akcyzy dokonali funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego [Foto: KAS]

Ponad 1,3 tony aromatyzowanego tytoniu do fajek wodnych bez polskich znaków akcyzy o rynkowej wartości prawie miliona złotych okryli mazowieccy funkcjonariusze celno-skarbowi Krajowej Administracji Skarbowej. 

Właścicielem tytoniu okazał się obywatel Tunezji, który nielegalny towar przechowywał, w jednej z podwarszawskich miejscowości. Zanim mundurowi z Działu Realizacji Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) trafili do jego magazynu, zlokalizowali pojazd, którym poruszał się mężczyzna prowadzący ten nielegalny handel.

To pozwoliło na zatrzymanie obywatela Tunezji na gorącym uczynku podczas przygotowywania załadunku. Na pytanie o pochodzenie i przeznaczenie towaru znajdującego się w samochodzie, sprawca zaczął uciekać. 

Szybka reakcja naszych funkcjonariuszy pozwoliła na zatrzymanie podejrzanego i obezwładnienie. Po dokładnym przeszukaniu samochodu, w którym znajdowało się 54 kg tytoniu, przeprowadzono kontrolę pomieszczenia magazynu. W jej wyniku ujawniono jeszcze ponad 1300 kg mokrego tytoniu niewiadomego pochodzenia.

Łącznie, Skarb Państwa mógł stracić z tytułu niezapłaconych należności podatkowych prawie 1,4 mln zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest przez MUCS w Warszawie.  

Aromatyzowany tytoń zajęto, a sprawca został przesłuchany. Poza przepadkiem towaru, za tego typu przestępstwo grozi kara grzywny albo kara pozbawienia wolności do lat 3. Możliwe jest również zastosowanie obu tych sankcji łącznie.

- Eliminowanie szarej strefy to jeden z priorytetów Krajowej Administracji Skarbowej. W tym obszarze zależy nam w szczególności na wsparciu uczciwych przedsiębiorców, którzy funkcjonują na wolnym rynku. Jednocześnie nie ma i nie będzie tolerancji dla działania na szkodę budżetu państwa, dlatego nasze kontrole będą systematycznie kontynuowane - stwierdza Robert Antoszkiewicz, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

To kolejny sukces mazowieckiej KAS w walce z nielegalnym handlem tytoniem. W maju br. funkcjonariusze MUCS w lokalach gastronomicznych w Warszawie oferujących shishe do palenia, ujawnili ponad 260 kg tytoniu niewiadomego pochodzenia.

(Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Warszawie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone