Zamknij
REKLAMA

Mogę zapewnić, że pod hasłem „rewitalizacja” nie kryje się tzw. betonoza, a wręcz odwrotnie - Mariusz Godlewski

10.59, 04.11.2022 RED Aktualizacja: 11.10, 04.11.2022
Skomentuj Burmistrz Mariusz Godlewski podpisuje umowę z przedstawicielem wykonawcy, biura projektowego [fot.: zbiory urzędowe]
REKLAMA

Jak poinformował za pośrednictwem serwisu facebook burmistrz Raciąża, rozpoczęły się działania związane z zadaniem pn.  „Rewitalizacja centrum miasta w Raciążu”. Będzie to kolejna wielomilionowa inwestycja realizowana przez samorząd. 

W minioną środę burmistrz Mariusz Godlewski podpisał umowę z przedstawicielem wykonawcy – biura projektowego ALFA PROJEKT – który ma zająć się przygotowaniem Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla wspomnianej inwestycji. Ma ona objąć m.in. oba parki miejskie, skwer przy ulicy Wolności czy teren historycznego grodziska zwany „Wodną Górą”

O nieco więcej szczegółów zapytaliśmy szefa raciąskiego ratusza.

- Myślę, że rewitalizacja centrum miasta obok modernizacji infrastruktury drogowej i budowy nowych bloków komunalnych będzie dla Raciąża najważniejszą inwestycją ostatnich lat. Mogę zapewnić, że pod hasłem „rewitalizacja” nie kryje się tzw. betonoza, a wręcz odwrotnie. Będziemy wykonywać kolejne nasadzenia drzew i krzewów w obu parkach, naprawiać ścieżki dla spacerujących czy regenerować trawniki. Pojawią się kolejne elementy małej architektury, takie jak pergole, które trafiły w tym roku do małego parku. Dodatkowo w parku przy ulicy Mławskiej staną nowe ławki i leżakoławki, tak by można było spędzić tam więcej czasu. Zależy mi bardzo na zagospodarowaniu tzw. „Wodnej Góry”, bo jest to bardzo istotne miejsce dla naszej bogatej historii. Chcemy przypominać szczególnie młodemu pokoleniu, że w tym miejscu istniał średniowieczny gród, że tu miało początek osadnictwo na tym terenie i właśnie tu powstał Raciąż. Zgodnie z założeniami ma tam stanąć także tężnia solankowa, co spowoduje, że ''Wodna Góra'' zyska także walory prozdrowotne. Zakres działań związanych z rewitalizacją będzie więc bardzo szeroki – podkreśla Mariusz Godlewski. 

Wspomniane działania wiążą się z niemałymi nakładami finansowymi. Koszt rewitalizacji ma wynieść prawie 5 mln złotych, z czego ponad 4,4 mln to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład. Pozostałą kwotę miasto pokryje z własnego budżetu. 

- Przeprowadzenie rewitalizacji będzie kolejnym elementem strategii ciągłego rozwoju Raciąża, tak aby był jednym z wyróżniających się miast północnego Mazowsza napisał na swojej facebookowej stronie burmistrz Raciąża. 

(RED)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Heniek Heniek

2 4

Żeby patusy mieli gdzie piwo pic 11:23, 04.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PodpowiadamyPodpowiadamy

5 1

Drodzy zarządzający miastem Raciąż, pomysł rewitalizacji jest bardzo dobry. Natomiast aby to wyszło "jak trzeba" popatrzcie na Płońsk, macie idealny przykład jak tego nie robić. 12:24, 04.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%