Zamknij
REKLAMA

„Kochaj, szanuj, nie krzywdź, nie bij” – Raciąż przeciwko przemocy

14.39, 25.04.2022 RED
Skomentuj
REKLAMA

Zapobieganie, ale przede wszystkim pomaganie ofiarom przemocy, nie tylko domowej – to główne cele projektu, jaki w ramach programu „Aktywni Obywatele” stworzyły Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Raciążu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Miasto Raciąż. 

Projekt wystartował już w lutym. Jak podkreślał burmistrz Mariusz Godlewski, podjęcie tej inicjatywy spowodowane było przede wszystkim nasileniem się zjawiska przemocy, szczególnie domowej, na co wpływ miała choćby pandemia koronawirusa i konieczność np. przebywania w izolacji. Z tego powodu wrosła m.in. ilość założonych tzw. „Niebieskich Kart”.

Dzięki rozpoczęciu projektu w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Raciążu (ulica Kilińskiego 21) odbywają się dyżury specjalistów, z pomocy których mogą skorzystać mieszkańcy miasta, borykający się z problemem przemocy. Wszelkie porady są udzielane bezpłatnie. Do dyspozycji zainteresowanych osób są terapeuta uzależnień, prawnik, a także psycholog. Nie prowadzone są żadne zapisy, więc na spotkanie z którąś z wymienionych osób można przyjść, mówiąc wprost „z marszu”.  

Jak w ostatnim czasie poinformował gospodarz Raciąża, w miejskich social mediach będzie można obejrzeć materiały video dotyczące antyprzemocowej akcji – […]będą Państwo mogli obejrzeć krótkie filmy z trójką tych specjalistów, podczas których wyjaśnią oni wiele zagadnień i odpowiedzą na ważne pytania czy też przytoczą przykłady „z życia wzięte”. Na przemoc nie można się godzić, dlatego w miarę naszych możliwości będziemy pomagać osobom, które są jej ofiarami – podkreślił szef raciąskiego ratusza. 

Pierwszy film już pojawił się na facebookowej stronie burmistrza - TUTAJ

Dyżury terapeuty odbywają się w MOPS-ie w każdy wtorek, zaś psycholog i prawnik dostępni są dla mieszkańców miasta raz w miesiącu. 

[ZT]10153[/ZT]

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%