1958-2018 w tej cezurze czasowej mieści się działalność Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Mieście. W piątek i sobotę uroczyście i rozrywkowo obchodzono 60-lecie istnienia nowomiejskiej placówki. Zaczęło się oficjalnie i podniośle pierwszym w historii szkoły Zjazdem Absolwentów. Była Msza św., przemarsz ulicami przy akompaniamencie orkiestry, odsłonięcie pamiątkowej tablicy, archiwalne zdjęcia, uhonorowanie pracowników placówki, a przede wszystkim skierowanie ciepłych słów w stronę jej absolwentów, których przez te przeszło pół wieku przewinęło się tak wielu.
Z zaproszenia na wydarzenie skorzystało blisko 200 absolwentów. - Szczególnie ostatnie dwa tygodnie zapisów bardzo miło nas zaskoczyły. Lawinowo wzrosła ilość chętnych na zjazd oraz bal absolwentów ? przyznaje Beata Wardzińska, wicedyrektor Zespołu Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście. - Zawsze z perspektywy lat mówimy, że te lata szkolne, licealne są najwspanialsze. I tak zapewne zapewne myśli wielu z wychowanków naszego liceum ? mówi Edyta Jakubowska, dyrektor nowomiejskiej placówki, dziękując absolwentom za tak liczną odpowiedź na zaproszenie. - Oznacza to, że ta szkoła i lata w niej spędzone, były dla was nie bez znaczenia ? dodaje.
Na balu gości witała dyrekcja nowomiejskiego Zespołu Szkół - od lewej: Beata Wardzińska, Edyta Jakubowska oraz Anna Wyrwich (foto: DT)
Aż 20 osób przybyło na zjazd z jednej klasy, klasy, która maturę zdawała w 1968 roku. - Spotkaliśmy się dokładnie po 50 latach. Część osób została w Nowym Mieście i okolicach, a z pozostałymi nie widzieliśmy się w ogóle ? mówi z radością w głosie Marianna Chybała, oglądając ze szkolnymi koleżankami zdjęcia z licealnych lat, starając się rozpoznać wszystkie widoczne na biało-czarnych fotografiach osoby. - Poczuliśmy się tak, jakbyśmy zaczynali tę szkołę, która przecież tak dużo dla nas znaczyła. Pierwsze przyjaźnie, zaloty, miłości, wspólne plany, marzenia o studiach ...długo by wymieniać. W szkole zakorzeniono w nas te więzi międzyludzkie, za którymi stoi tęsknota za starymi znajomymi i za naszą młodością ? kontynuuje pani Marianna. - Nie byliśmy święci, nauczyciele mieli do nas cierpliwość, choć jako odpowiedzialni ludzie zawsze wiedzieliśmy, że nauka jest na pierwszym miejscu.
Wójt gminy Nowe Miasto Sławomir Zalewski, absolwent tejże szkoły, potem jej dyrektor i nauczyciel, podkreśla, że w tej kameralnej placówce, jaką jest nowomiejskie liceum, zawsze panowała szczególna, rodzinna atmosfera, która sprawiała, że z takim sentymentem po latach wraca się do szkolnych wspomnień.
Za spotkanie! Więcej zdjęć poniżej (foto: Dawid Turowiecki)
Już na I Balu Absolwentów w Dworku Marzenie wzniesiono toast lampką szampana. - Za wspomnienia. Niech odświeżone przyjaźnie trwają następne długie lata ? życzyła obecnym dyrektor Edyta Jakubowska. (DT)
Funkcjonariusze CBA w Płońsku
dla radnego Pana Marcina że złożył interpelację dobrze że jest aktywny pyta o wszystko.Dzięki dzięki bo mieszkańcy to nie mają wiedzy o pewnych sprawach wraca się późno z pracy z W-wy i potem odpoczynek a tu w mieście dużo się dzieje
Podziękowanie
15:28, 2025-05-15
Funkcjonariusze CBA w Płońsku
Nie sprawdzą te wszystkie przetargi co były na remonty kamienic,szpitala, stacji PKP itd. Dziwnym trafem jednego roku wszystkie przetargi wygrała jedna firma
Gugu
15:12, 2025-05-15
Funkcjonariusze CBA w Płońsku
Jeśli prezes jest od 6 maja zawieszony, to kto zarządza miejską spółką, dlaczego właściciel do tej pory milczy? Prezes nic nie robił bez wiedzy i zgody burmistrza. Obaj rządzą miastem i spółką od kilkudziesięciu lat. To część lokalnego układu. Spółka finansuje to, czego nie można sfinansować z budżetu miasta. Sieć zależności jest szeroka i głęboka.
Pytanie
14:29, 2025-05-15
Funkcjonariusze CBA w Płońsku
Ale patologia. Po co te wszystkie dziadki nie są na emeryturach? Teraz już wiemy po co. Dla kasy! Szok.
haha
14:00, 2025-05-15
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz