Zamknij
REKLAMA

Organy na cztery ręce - niecodzienny koncert w płońskim kościele

10:33, 13.09.2021 | Ł.W.
Skomentuj Państwo Tarnowscy podczas niedzielnego koncertu w płońskim kościele [Foto: Redakcja]
REKLAMA

Burmistrz Płońska, Miejskie Centrum Kultury oraz płońska parafia zaprosili lokalnych melomanów na koncert z udziałem Agnieszki i Jarosława Tarnowskich, który odbył się w minioną niedzielę, inaugurując tym samym VIII Międzynarodowy Festiwal Organowy św. Michała Archanioła Płońsk 2021. 

Artyści, których gościliśmy w Płońsku, są absolwentami poznańskiej Akademii Muzycznej, a także Hochschule für Musik w Lubece. Dodatkowo studiowali też w Detmold i Hamburgu, a pani Agnieszka ma za sobą także studia w zakresie gry na klawesynie. Muzyczne małżeństwo to laureaci licznych konkursów, obecnie występują często w duecie organowym.

Publiczność usłyszała organowe wykonania klasyków z repertuaru takich kompozytorów i organistów jak: August Freyer, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Adolph Hesse, czy Gustav Merkel.

Granie na organach jednocześnie na cztery ręce, to na pewno spore wyzwanie dla grających, co podkreślali, nie kryjąc podziwu, uczestniczący w tym muzycznym wydarzeniu płońszczanie

Koncert poprowadził ks. dr Marcin Sadowski, były wikariusz płońskiej parafii, obecnie szef Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej im. ks. Eugeniusza Gruberskiego w Płocku. Kierownictwo artystyczne nad wydarzeniem sprawował dr Adam Sadowski.

Drugi koncert muzyki organowej u św. Michała Archanioła odbędzie się 19 września po Mszy św. o godz. 16.00. Będzie on nosił nazwę ,, Z nut i z wyobraźni’’, a wystąpią: Przemysław Juchniewicz – klarnet i Patryk Podwojski – organy.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%