Śp. Norbert Szelągowski (z lewej) podczas spotkania Nauczycielskiego Klubu Seniora w Raciążu, 2018 rok [fot.: Puls Raciąża nr 1/2019]
W wieku 95 lat zmarł Norbert Szelągowski – dyrektor, nauczyciel, wychowawca i poeta. Spod jego przysłowiowych skrzydeł wyszło kilka pokoleń Raciążan, których uczył w placówkach edukacyjnych na różnym szczeblu.
Śp. Norbert Szelągowski przez wiele lat był nauczycielem, zarówno w szkole podstawowej, jak i placówkach ponadpodstawowych, które licznie działały w Raciążu, szczególnie w latach 70-tych XX wieku. Przez wiele lat był dyrektorem Zespołu Szkół Zawodowych. To z jego inicjatywy wybudowano nowy budynek szkolny, co było niezbędne do dalszego rozwoju i stworzenia lepszych warunków nauki dla młodzieży. W 2018 roku Stefan Modrzejewski stworzył na jego temat publikację pt. „Norbert Szelągowski - nauczyciel, poeta, senior”.
Norbert Szelągowski był szanowany i dobrze wspominany przez swoich wychowanków. Był jedną z najważniejszych postaci jeśli chodzi o szkolnictwo w Raciążu. Z ciekawostek należy dodać, że 2003 roku podczas kręcenia w Raciążu II serii serialu „Boża Podszewka” zagrał w kilku scenach ze swoimi wnukami, zaś jego dom „odegrał” urząd repatriacyjny.
Panie Norbercie13:58, 11.03.2026
Spoczywaj w pokoju
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu plonskwsieci.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Pijany kierowca wiózł kobietę w ciąży i uderzył w ciągn
brawo pis, wsparliśta bezrobotna patologie pińćset plus tosa teraz efekty...brawo jarek, geniuszu!
antyalfons
19:22, 2026-04-25
Pijany kierowca wiózł kobietę w ciąży i uderzył w ciągn
Naród wspaniały, tylko ludzie patola i chlory skończone.
Piłsótski
19:05, 2026-04-25
Wypadek ładowarki pod Płońskiem. Kierowca miał 2,5 prom
Polusy-pijusy, hajda!
GenAbst
19:02, 2026-04-25
Wypadek ładowarki pod Płońskiem. Kierowca miał 2,5 prom
Nic nie grozi… jak pokazuje historia sprawcy wypadku w Łomiankach😐
Mijanka
17:15, 2026-04-25