Uczestnicy projektu z dyrektorem I LO Krzysztofem Grzymałą i nauczycielem Mateuszem Kacprowskim [fot.: zbiory prywatne]
- Nasz projekt powstał z potrzeby zwiększenia świadomości obywatelskiej wśród młodzieży. Widzimy, że wielu młodych ludzi nie wie, jak funkcjonują instytucje publiczne, jakie mają prawa obywatelskie, ani w jaki sposób mogą angażować się w życie społeczne. Naszym celem jest pokazanie, że aktywne obywatelstwo zaczyna się od małych działań – od udziału w wyborach szkolnych, po inicjatywy lokalne i wolontariat - przekazuje Adam Sawicki, kierownik przedsięwzięcia, który wraz ze znajomymi realizuje projekt "Młodzi w Akcji" w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii.
Jak wyjaśnia dalej, w ramach projektu organizowane są warsztaty, quizy, spotkania z lokalnymi liderami oraz kampanie informacyjne w szkołach i mediach społecznościowych.
- Przybliżamy tematy takie jak samorządność, demokracja, prawa człowieka, ekologia społeczna czy odpowiedzialność obywatelska. Dzięki interaktywnym formom nauki pokazujemy, że obywatelskość to nie tylko teoria z podręcznika, ale codzienna postawa i gotowość do działania - dodaje Adam.
- Naszym celem jest, aby młodzi ludzie zaczęli postrzegać siebie jako realnych uczestników życia publicznego, a nie tylko obserwatorów - kończy uczeń I LO w Płońsku.
''Czarny tydzień" w powiatowych szpitalach
Tylko PiS może uporządkować tę stajnie Aógiasza zwaną NFZ. To jedyni kompetentni, uczciwi i mający najwyższe dobro Polski w sercu patrioci. A co najważniejsze - nie ukradli nigdy nawet złamanej złotówki! Tacy kryształowi som i nie stawiaja własnego interesu ponad nasze wspólne dobro.
Eugeniusz Tromba
20:51, 2026-04-20
''Czarny tydzień" w powiatowych szpitalach
Pielęgniarki za dużo zarabiają i ratownicy medyczni
Tomek
20:02, 2026-04-20
''Czarny tydzień" w powiatowych szpitalach
Proszę nie pisać takich artykułów i nie protestować bo nagłaśnianie tego jest szkodliwe dla naszego proeuropejskiego rzondu. Ogóle jesteśmy dobrze zarządczym krajem i lepiej pokazywać plusy jak wywlekać minusy. Chyba że chcecie wyjść z Europy!
Nowoczesna
18:47, 2026-04-20
Groźne znalezisko w gminie Płońsk. Niewybuchy na posesj
Coś ciekawego i naprawdę sensacyjnego.
I to jest wiadomość.
17:23, 2026-04-20