Zamknij
REKLAMA

Dzień Zdrowego Śniadania przyjał się w Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku

13:08, 08.11.2019 | nadesłała Anna Kacperska z SP nr 3 Płońsk
Skomentuj
[Foto: zbiory szkolne]
REKLAMA

Płońsk ''trójka" od wielu lat realizuje szereg zadań promujących zdrowie. Jednym z celów edukacji prozdrowotnej w szkole jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. 

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień, dlatego po raz kolejny uczniowie SP nr 3 uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym ''Śniadanie Daje Moc". 

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, ustanowiony w 2007 roku. Ten dzień obchodzony jest w szkole jako Dzień Zdrowego Śniadania. Uczniowie przygotowują, wspólnie z nauczycielem i rodzicami, zdrowe śniadania w klasie. To świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, dzięki której wszyscy uczą się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie. 

- Rolą nauczyciela jest rozmowa z dziećmi o odżywianiu, kształtowanie dobrych nawyków oraz edukacja rodziców i informowanie ich – w razie konieczności - o dostępnych formach pomocy - mówi psycholog Anna Kałuba-Korczak, dlatego już od 2012 r. szkoła organizuje Dzień Zdrowego Śniadania. 

W tym roku uczniowie pracowali nieco inaczej, metodą projektu. Oprócz przygotowania wspólnego śniadania, każda klasa dostała do wykonania zadania: przygotowanie plakatu z wybraną grupą produktów z piramidy żywieniowej i jej omówienie, przygotowanie rymowanki o tych produktach oraz ich pokazanie w naturze. Uczniowie klas młodszych spotkali się na wspólnej lekcji będącej zebraniem wiadomości i podsumowaniem wykonanych zadań.mDzieci obejrzały prezentację multimedialną o znaczeniu  śniadania. Następnie przedstawiciele uczniów z poszczególnych klas przedstawiały wykonany plakat i omawiali wybraną grupę produktów. Wiedzę o nich utrwalały rymowanki. Nietypową lekcję urozmaiciły piosenki i wiersze o tematyce prozdrowotnej w wykonaniu uczniów klasy 2b i 3c.

(nadesłała Anna Kacperska z SP nr 3 Płońsk )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA