Zamknij
REKLAMA

Płońska Nagroda Jędrzejewicza za 'Receptę na adreanlinę'

13:48, 29.09.2020 | za info UM Płońsk dodał RED
Skomentuj Od lewej: Marzena Kunicka, dyrektor MCK, laureatka 'Nagrody Jędrzejewicza' Anna Mateja oraz burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik [Foto: UM w Płońsku]
REKLAMA

Anna Mateja została laureatem ósmej edycji Nagrody Naukowej im. Jana  Jędrzejewicza dla najlepszej polskojęzycznej książki poświęconej historii  nauki i techniki.

Spośród 10 zgłoszonych książek popularnonaukowych najwyżej oceniona została jej "Recepta na adrenalinę". Opowiada ona historię działającego na przełomie XIX i XX wieku lekarza i badacza Napoleona Cybulskiego i stworzonej przez niego krakowskiej szkoły fizjologów.

Anna Mateja to polska dziennikarka związana z "Tygodnikiem Powszechnym" i  wydawnictwem "Znak". W 2019 r. ukazała się również jej druga książka, która także znalazła się w finale Nagrody im. Jędrzejewicza - "Poznawanie Kępińskiego. Biografia psychiatry".

Laureatka otrzymała z rąk burmistrza Płońska czek na 10 tys. zł.  Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji odbyło się w płońskim MCK-u. Poprzedził je  wykład "Droga Mleczna" profesora Grzegorza Pojmańskiego z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego.

(za info UM Płońsk dodał RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA