- W związku z utrzymującymi się niskimi temperaturami oraz prognozowanymi dalszymi spadkami temperatury, Miasto Płońsk podejmuje wzmożone działania mające na celu ochronę zdrowia i życia osób najbardziej narażonych na skutki mrozów, w szczególności osób w kryzysie bezdomności, osób samotnych, seniorów oraz osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej - czytamy w komunikacie burmistrza Płońska do mieszkańców.
Uwaga! Z uwagi na silne mrozy poczekalnia PKS przy ulicy Warszawskiej będzie czynna całodobowo. Obiekt będzie dostępny jako miejsce, w którym można się ogrzać - czytamy w sobotnim komunikacie ratusza. - MOPS w Płońsku, po ustaleniu dostępności miejsc, kieruje osoby w kryzysie bezdomności do placówek wsparcia, z którymi miasto ma podpisane umowy. Skierowana osoba nie może być pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, co jest wymogiem placówek pomocowych.
Płoński magistrat prosi o zgłaszanie informacji o osobach przebywających w miejscach niemieszkalnych, opuszczonych budynkach, altanach działkowych, piwnicach czy na klatkach schodowych do odpowiednich instytucji:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płońsku
tel. 23 662 29 90
Straż Miejska w Płońsku
tel. 23 662 26 93
Placówki wsparcia, do których kierowane są osoby potrzebujące:
- Jednocześnie przypominamy, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płońsku zapewnia ciepłe posiłki w swojej siedzibie przy ul. Kolbego 9. Posiłki wydawane są od poniedziałku do piątku o godz. 12:00 (w piątki również posiłek na sobotę), w liczbie do 70 dziennie. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem AS – Gary Babci Krysi ośrodek dysponuje dodatkowymi 20 posiłkami dla osób najbardziej potrzebujących. Straż miejska oraz pracownicy MOPS prowadzą regularne kontrole i monitoring miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne, oferując pomoc i informując o dostępnych formach wsparcia. W styczniu bieżącego roku do placówek pomocowych zostało skierowanych 6 osób, co pokazuje, że szybka reakcja może realnie pomóc w sytuacjach zagrożenia życia. Apeluję do wszystkich mieszkańców o solidarność, wrażliwość i czujność wobec potrzeb innych. Zwracajmy uwagę na osoby, które mogą potrzebować pomocy - szczególnie w czasie mrozów nawet krótkie przebywanie na zewnątrz może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. Jeden telefon może uratować życie - przekazuje dziś burmistrz Andrzej Pietrasik.
Do birmistrza10:41, 01.02.2026
Na rogu Płockiej i Warszawskiej,jest budynek można tam pomoc ludziom....w kontenerach to paczka można Trzymać....w zimę właściciele Płońska chyba nie przyjeżdżają?
Tyt10:41, 01.02.2026
Sprzątane też będą łazienki?bo jak w chacie w buszu tam ostatnio
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu plonskwsieci.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Co dalej z transportem autobusowym w czterech gminach?
a może trzeb po prostu podnieść cenę biletów. Skoro rodziców tych dzieci stać na alkohol , papierosy i trzy samochody w zagrodzie ..
CXIEKAWSKI
12:03, 2026-02-01
Nie będzie lekcji w powiatowych szkołach
czemu zamykają? nie ma ogrzewania w szkole?
.,.
11:04, 2026-02-01
PZD o zimowym utrzymaniu powiatowych dróg
Dwa lata pisu nie ma u władzy i zimą się wkońcu znalazła🤣🤣🤣🤣🤣
Nie narzekajcie
10:52, 2026-02-01
Poczekalnia PKS przy Warszawskiej będzie czynna całą do
Sprzątane też będą łazienki?bo jak w chacie w buszu tam ostatnio
Tyt
10:41, 2026-02-01