Zamknij
REKLAMA

Pomoc psychologiczna bez konieczności wizyty u specjalisty? Sprawdź, jak ją otrzymać!

12:39, 17.08.2020 |
Skomentuj

Zaistniała sytuacja epidemiologiczna skłoniła większość poradni psychologicznych do podjęcia konkretnych kroków, zapewniających pacjentom oraz pracownikom bezpieczeństwo. Podczas, gdy wiele gabinetów zdecydowało się zawiesić działalność, część wyszła naprzeciw potrzebom osób, mierzących się z różnymi problemami. Zobacz, w jaki sposób skorzystać z pomocy specjalisty, nie opuszczając własnego domu.

Nie musisz rezygnować z terapii z obawy przed osobistą wizytą w gabinecie psychologa

Kiedy w wyniku pandemii gabinety psychoterapii zaczęły świadczyć usługi za pośrednictwem internetu, wielu pacjentów odetchnęło z ulgą. Nie tylko z powodu obawy przed zarażeniem. Różnorodne stany lękowe, dyskomfort związany z przebywaniem w zamkniętym pomieszczeniu z kimś obcym oraz inne zaburzenia powodowały, że część osób potrzebujących specjalistycznego wsparcia, umyślnie z niego rezygnowała. Tymczasem nowoczesne poradnie psychologiczne zdecydowały się uruchomić pakiet usług online. Konsultacje internetowe miały być sposobem na zachowanie bezpieczeństwa oraz komfortu – stały się przy tym sposobem na biznes i wszystko wskazuje na to, że nawet po powrocie do normalnego trybu pracy, usługa terapii online nie zostanie wycofana.

Jak przebiega internetowa terapia psychologiczna? Adekwatnie do tego, jak dzieje się zazwyczaj: z tą różnicą, że rozmowa między pacjentem a psychoterapeutą odbywa się online. Obie strony widzą się nawzajem dzięki kamerkom. To bardzo wygodne rozwiązanie, w ramach którego uczestnictwo w terapii nie wymaga od pacjenta dojazdu do gabinetu. Pozostaje on w dobrze znanej sobie strefie: bezpiecznym domu, gdzie nic mu nie zagraża.

Uczestnictwo w konsultacjach online sposobem na problemy natury psychologicznej

Zapisanie się na internetową terapię u dobrego specjalisty nie wiąże się z długim oczekiwaniem na wolny termin. Wręcz przeciwnie: obecna sytuacja powoduje, że psychoterapeuci są jeszcze bardziej elastyczni i otwarci na pacjentów. Dobra poradnia psychologiczna zatrudnia co najmniej kilku specjalistów, gotowych nawet od razu skontaktować się z pacjentem przez internet. Prowadzenie psychoterapii w taki sposób jest równie skuteczne, jak osobiste spotkanie w profesjonalnym gabinecie.

Przykładem miejsca, w którym pacjentom oferowane są konsultacje online, jest Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Seksuologiczna SPPS. Zainteresowani mogą zapisać się na internetową sesję indywidualną lub spotkanie dla par. Usługi skierowane są do osób, zmagających się z różnymi zaburzeniami, w tym również do dzieci i młodzieży. Chcąc zarezerwować termin konsultacji wystarczy zadzwonić lub wysłać e-mail – do dyspozycji pacjentów jest kilkunastu specjalistów, doświadczonych w prowadzeniu terapii różnego typu. Jeśli czujesz, że potrzebne Ci wsparcie, wejdź na stronę Poradni SPPS i zapoznaj się z pełną ofertą.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA