Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
11:28, 03.02.2023
Fundacja Orange wspiera mieszkańców mniejszych miejscowości w rozwoju lokalnych działań społecznych. Do 30 kwietnia trwa nabór zgłoszeń do nowej edycji programu Pracownie Orange. To szansa dla miejscowości do 40 tysięcy mieszkańców na zyskanie multimedialnej świetlicy wyposażonej w nowoczesny sprzęt oraz na wsparcie w jej prowadzeniu tak, aby służyła im jak najlepiej. Udział w programie jest bezpłatny.
08:39, 02.02.2023
Rozpoczął się właśnie nabór do 3. edycji konkursu Literacka Podróż Hestii, który wyróżnia najciekawsze polskie książki dla dzieci i młodzieży, napisane z myślą o odbiorcach w wieku 10-15 lat. W tym roku ponownie przyznana zostanie Nagroda Literacka Podróż Hestii, której mecenasem jest ERGO Hestia. Organizacją konkursu zajmuje się Fundacja Artystyczna Podróż Hestii, działająca w kilkuletnim już partnerstwie z Fundacją Wisławy Szymborskiej.
14:21, 01.02.2023
Celem balu jest zebranie funduszy na budowę Eko Farmy z mieszkaniami chronionymi dla osób z niepełnosprawnościami. Odbędzie się on 18 lutego 2023 r. w Pałacu i Folwarku Łochów (Folwark, Sala Kaflarza) przy ul. M. Konopnickiej 1, 07-130 Łochów.
08:50, 01.02.2023
W 2021 r. paliwa kopalne stanowiły 70 proc. dostępnej energii brutto w Unii Europejskiej; liderem pod tym względem była Malta (96 proc.), następnie Cypr, Holandia (po 89 proc.) oraz Irlandia i Polska (po 88 proc.) – podał Eurostat.
08:17, 01.02.2023
Blisko pół miliona zatrudnionych, stopa bezrobocia niższa o ok. 1,7 punktu procentowego, stabilizacja rynku pracy – to, według raportu przygotowanego na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, niektóre tylko efekty funduszy europejskich na polskim rynku pracy w latach 2014-2021.
REKLAMA
12:55, 31.01.2023
Niektóre urządzenia znajdujące się w łazience są wykorzystywane praktycznie codziennie, w związku z czym sposób ich użytkowania znacząco wpływa na wysokość rachunków za prąd. Jak pokazują wyniki analizy przeprowadzonej przez Krajową Agencję Poszanowania Energii dla PKEE, aż o 31 proc. możemy zmniejszyć zużycie prądu przez suszarkę bębnową, a o 9 proc. przez suszarkę do włosów. Jak to zrobić?
14:44, 30.01.2023
Wybór laptopów na rynku jest ogromny. I bardzo dobrze. Dzięki temu każdy użytkownik może wybrać urządzenie dostosowane do swoich potrzeb. Inne parametry będzie miał laptop biznesowy, inne ten do przeglądania internetu w domu. Szukasz laptopa, który ma służyć głównie do grania? Sprawdź, czym się kierować przy wyborze.
13:22, 27.01.2023
„Zbrojna agresja Rosji na Ukrainę spowodowała bardzo trudną sytuację na rynkach paliw, co przekłada się również na wyższe koszty wytwarzania energii elektrycznej i ciepła. Specyfika rynku ciepła, który w przeciwieństwie do rynku energii elektrycznej ma charakter lokalny, a dodatkowo zasady taryfowania wytwarzania ciepła są odmienne w przypadku ciepłowni i jednostek kogeneracji, powoduje, że odbiorcy w poszczególnych miastach w różnym stopniu, terminie i z inną częstotliwością odczuwają podwyżki cen ciepła. Wejście w życie ustawy ochroni odbiorców przed wysokimi kosztami ciepła, a jednocześnie pozwoli wytwórcom ciepła na jego produkcję w oparciu o zatwierdzoną przez prezesa URE taryfę” - komentuje ustawę wprowadzającą mechanizm ograniczenia podwyżek cen ciepła Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. oraz prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych.
11:52, 27.01.2023
Każda dziewczyna szykująca się na szkolny bal chcę wyglądać i czuć się wyjątkowo, jednak często przygotowania okazują się sporym wyzwaniem. Wybranie odpowiedniej sukienki, butów czy dodatków zajmuje mnóstwo czasu, a wyboru finalnej stylizacji często dokonuje się metodą prób i błędów. Dlatego, aby ułatwić i przyspieszyć ten proces przygotowaliśmy dla Ciebie kilka modowych wskazówek, które mogą pomóc Ci w stworzeniu idealnego outfitu na szkolny bal.
10:13, 27.01.2023
Polskie Linie Lotnicze LOT rekrutują młodszy personel pokładowy. Aby dołączyć do podniebnej elity, trzeba znać angielski w stopniu komunikatywnym, mieć wykształcenie średnie i umieć pracować w grupie. Liczy się też prezencja i nienaganne maniery. Na zakwalifikowanych kandydatów czeka cały świat lotowskiej siatki połączeń.
REKLAMA
09:01, 27.01.2023
POLREGIO podpisało umowy ramowe z czterema producentami taboru na dostawę najnowocześniejszych składów elektrycznych. FPS H. Cegielski, Pesa Bydgoszcz S.A., Newag S.A. i Stadler Polska mają dostarczyć przewoźnikowi - w ciągu trzech lat – 200 komfortowych, funkcjonalnych pociągów z wifi i klimatyzacją. To rekordowe zamówienie dla polskiej kolei regionalnej.
08:57, 27.01.2023
Legia Warszawa zakończyła pierwszą część rozgrywek na pozycji wicelidera. Wojskowi nadal liczą się w walce o mistrzostwo Polski, jednak ich strata do Rakowa Częstochowa wynosi aż 9 oczek. Jeśli Legioniści realnie chcą bić się o tytuł, nie mogą pozwolić sobie na potknięcia w rundzie wiosennej. Czy Legia stanie na wysokości zadania w starciu z Koroną Kielce?
08:50, 27.01.2023
Turbosprężarka to jeden z najważniejszych elementów w samochodzie, odpowiedzialny za zwiększenie mocy silnika. W Bosch Service Pawlik w Stalowej Woli zespół doświadczonych mechaników zajmuje się regeneracją i czyszczeniem turbosprężarek, dzięki czemu klienci mogą cieszyć się pełną sprawnością swojego pojazdu.
08:34, 27.01.2023
Grupa PGE prowadzi strategiczny dla polskiej energetyki program kablowania sieci średniego napięcia (SN). Do 2026 roku PGE zwiększy udział podziemnych linii kablowych na terenie swojego działania do min. 30 proc.. W tym celu Grupa PGE nabyła pierwszą w Polsce tej klasy maszynę do układania kabli energetycznych pod ziemią.
13:25, 26.01.2023
Jeśli chodzi o kredyty i pożyczki, ważne jest, aby upewnić się, że otrzymujesz najlepszą ofertę dla swoich potrzeb. Niezależnie od tego, czy szukasz pożyczki do wypłaty, czy trudniejszej pożyczki, takiej jak kredyt hipoteczny, dostępnych jest wiele opcji.
REKLAMA
REKLAMA