W sobotę samorząd gminy Joniec zaprosił mieszkańców do Królewa na biegi i Gminny Dzień Dziecka. Wydarzenie dedykowano chorującemu Bartusiowi Łoniewskiemu.
Na uczestników czekało wiele atrakcji, m.in.: warsztaty dla dzieci i dorosłych prowadzone przez Fundację Objazdowego Warsztatu Kreatywnego, występy uczniów Szkoły Podstawowej w Królewie oraz Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy nad Wkrą w Jońcu, wspólna rozgrzewka pod kierunkiem Joanny Oporskiej, po której rozpoczęły się biegi na różnych dystansach.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"1787"}
Uczestnicy pobiegli dla Bartusia Łoniewskiego, 7-letniego chłopca, który dzielnie walczy z białaczką. Cały dochód z wydarzenia zostaje przeznaczony na wsparcie jego leczenia. Wielkie brawa dla uczestników, organizatorów, wolontariuszy i darczyńców za okazane serce i stworzenie świetnej atmosfery podczas imprezy ❤️👋.
::addons{"type":"youtube","url":"https://youtu.be/70aIs0THvtU?si=yCFOTsg2eawlK2JG"}
::addons{"type":"youtube","url":"https://youtu.be/SNTsu2lKzH8?si=d09UazRg2DWVjYbE"}
::addons{"type":"youtube","url":"https://youtu.be/vPlvBTTP9Sc?si=Lbox93M-TX0yVx-S"}
::addons{"type":"youtube","url":"https://youtu.be/ZuYyD1Xgmrw?si=iTpAUNs6Pw1l1FF5"}
