Zamknij
REKLAMA

Nawiedzony dom we wsi Nowe Proboszczewice [VIDEO]

12:33, 04.10.2021 | Materiał: Mystery Hunters
Skomentuj Zdjęcie z domu w Nowych Proboszczewicach podczas badań Grupy Mystery Hunters [Foto: zbiory MH]
REKLAMA

Mroczna legenda opuszczonego domu w Nowych Proboszczewicach, niewielkiej miejscowości położonej na północ od Płocka, naznaczona jest historią tragicznego morderstwa. Krążą pogłoski, że ponad 40 lat temu doszło tam do zabójstwa kobiety i jej dziecka. Rzekomym sprawcą okazać się miał ojciec rodziny, który po wykonaniu wyroku śmierci, popełnić miał samobójstwo na strychu rzeczonego domu. Czy duchy przeszłości wciąż nawiedzają to miejsce? Postanowiła sprawdzić to ekipa badająca zjawiska paranormalne - Mystery Hunters.  

Niewielkich rozmiarów, parterowy dom z czerwonej cegły położony jest na uboczu jednej z dróg dojazdowych niedaleko Płocka. Wygląda niepozornie, ale jego mury skrywają tragiczną historię. Pierwsze wzmianki na temat domu pojawiły się w 2010 roku na portalu poświęconym zjawiskom paranormalnym -  “Radio Paranormalium”, gdzie jeden z użytkowników opublikował post, w którym opisał jak i kiedy doszło do rzekomego morderstwa. 

Wiele słyszałem i czytałem o nawiedzonym domu w Proboszczewicach koło Płocka, w którym mąż pociął swoją żonę i dziecko (powodu nie znamy), zrobił im za domem grób, a sam powiesił się na strychu. Nie są to tylko i wyłącznie plotki ludzi z okolicy, ale prawda. Stało się to 40 lat temu. Po tej tragedii do domu wprowadziły się dwie rodziny i każda z nich po kilku dniach go opuściła tłumacząc, że dzieją się tam dziwne rzeczy. Postanowiłem, że pojadę z przyjaciółmi i porobię kilka fotek.

Na jednym ze zdjęć osoby publikującej post, które nie są już dostępne w internecie, użytkownicy portalu faktycznie dopatrzyli się wizerunku kobiety i twarzy małego dziecka w jednym z okien na strychu nawiedzonego domu. Inni uważają jednak, że to zjawisko pareidolii, czyli dopatrywania się znajomych kształtów w przypadkowych szczegółach otoczenia. Grupa Mystery Hunters postanowiła nie pozostawiać niczego przypadkowi i pewnej deszczowej nocy postanowiła sprawdzić prawdziwość legendy domu w Proboszczewicach. 

- Mocno się tej nocy rozpadało. Było mrocznie i trudno wyobrazić sobie bardziej odpowiednią aurę do badania nawiedzonego domu w środku nocy. Na szczęście byliśmy dobrze przygotowani. Dzięki licznym kamerom full spectrum, które rejestrują obraz niewidoczny ludzkim okiem oraz czujnikom ruchu i zmiany temperatury udało nam się zarejestrować niepokojące anomalie – mówi Radek, członek grupy.

Około 2 w nocy podczas sesji EVP (Electronic Voice Phenomena), czyli próby zarejestrowania dźwięków nieznanego pochodzenia (osób zmarłych, duchów) przy użyciu dyktafonu analogowego, doszło do przyprawiającego o ciarki zjawiska. Gdy jeden z członków Mystery Hunters poprosił o znak obecności ducha w pobliżu, latarka w jego ręku na chwilę przygasła, a potem ponownie się zapaliła. Po ponownej prośbie latarka znowu zamigała. W tym samym czasie Rempod - czujnik temperatury umieszczony na starym fotelu obok -, wydawał dźwięki świadczące o jej drastycznym spadku, co jest typowym zjawiskiem zwiastującym obecność energii duchowej. 

- Na strychu zrobiło się jakby zimniej. Należy przypomnieć, że to tutaj samobójstwo popełnić miał ojciec rodziny. Gdy zadałem pytanie po raz trzeci, czy to on wpływa na nasze urządzenia, latarka zgasła na dłuższą chwilę. Kiedy poprosiłem, żeby przestał, latarka zaczęła ponownie świecić. Wszystko działo się dłuższą chwilę i wyglądało tak, jakby ktoś nie z tego świata chciał się z nami porozumieć - tłumaczy Piotr, jeden z członków grupy.

Czy był to mężczyzna, który powiesić się miał na strychu? Czy może kobieta, która przez tragiczną śmierć wziąć nie może opuścić tego świata? Jedno jest pewne. Bywają legendy, które mają w sobie nieco więcej, niż ziarno prawdy.

W poniedziałek Grupa Mystery Hunters skontaktowała się z redakcją 'Płońsk w Sieci', zachęcając do zapoznania się z materiałem. 

Pełną relację z badań oraz więcej nietypowych zjawisk znajdziecie pod poniższym linkiem: 

(Materiał: Mystery Hunters)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

fredfred

6 3

Ostatnio byliśmy tam ze znajomym. Nawet wódkę ktoś nam polewał :P 14:49, 04.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

..

0 0

Skoro tak mówi to też tam jadę 🤣 13:50, 05.10.2021


Emerytka Płońsk 76l Emerytka Płońsk 76l

3 1

Redaktorzy, zajmijcie się indoktrynowanymi dziećmi, które są straszone piekłem, diabłem i potępieniem, jeśli komukolwiek powiedzą co im robi dobrodziej w sutannie. To jest rzeczywisty strach dla tych maluchów. 10:05, 07.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%