Zamknij
REKLAMA

Pieniądze dla naszych samorządów na dojazd do pól i gospodarstw rolnych

14:25, 08.06.2021 | za info Marty Milewskiej, rzecznika prasowego UMWM dodał RED/foto czołówkowe: Shutterstock
Skomentuj
REKLAMA

Niebawem dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego na całym Mazowszu zrealizowanych zostanie 308 inwestycji w ramach ochrony gruntów rolnych i leśnych. Na ten cel przeznaczono ponad 30 mln zł z budżetu województwa. Ponad 950 tysięcy złotych zostanie spożytkowanych na terenie powiatu płońskiego.

Na szczególne znaczenie tych inwestycji dla rolników i mieszkańców terenów wiejskich zwraca uwagę marszałek Adam Struzik. – To wsparcie od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród samorządów lokalnych. Nic dziwnego, bo koncentruje się na inwestycjach realizowanych na terenach wiejskich. Z jednej strony pomaga poprawić infrastrukturę drogową, dzięki czemu rolnicy zyskują dobry dojazd do pól i gospodarstw rolnych. Z drugiej strony pomaga walczyć z suszą poprzez rozbudowę systemów melioracyjnych – podkreśla marszałek.

W ramach ogłoszonego w 2020 r. naboru na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych oraz budowę i renowację zbiorników wodnych służących małej retencji wpłynęło łącznie 398 wniosków. – Pozytywną ocenę, a co za tym idzie dofinansowanie, otrzymało 308 z nich. 299 wniosków dotyczy dróg dojazdowych do gruntów rolnych, a 9 – małej retencji. Na ich dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego przeznaczyliśmy w sumie ponad 30 mln zł – informuje Leszek Przybytniak, przewodniczący sejmikowej Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich.

Wśród wniosków, które zyskały aprobatę, znalazło się 10 dotyczących naszego terenu – dofinansowanie otrzyma 9 gmin z powiatu płońskiego oraz sam Powiat. W sumie do wspomnianych jednostek samorządu trafi 958 tysięcy złotych. Poniżej pełna lista beneficjentów oraz szczegóły dotyczące przedsięwzięć i kwot dotacji.

Mazowsze to region typowo rolniczy – 65 proc. powierzchni zajmują użytki rolne. Zdaniem Janiny Ewy Orzełowskiej, członka Zarządu Województwa Mazowieckiego te tereny zasługują na szczególne wsparcie. – Właśnie dlatego co roku przeznaczamy środki na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. To nie tylko ułatwia pracę rolnikom, ale również podnosi komfort życia na wsi – zaznacza. – Dodatkowo inwestycje drogowe są bardzo kosztowne. Wielu samorządów lokalnych nie byłoby stać na ich realizację, gdyby nie pomoc z budżetu województwa mazowieckiego – dodaje.

(za info Marty Milewskiej, rzecznika prasowego UMWM dodał RED/foto czołówkowe: Shutterstock)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

HelgaHelga

2 0

Masz ochotę na chwileczkę zapomnienia
Na miłosny czarujący zwischenruf
Który niczego nie narusza i nie zmienia
Bez zobowiązań zaklęć przysiąg wielkich słów... 19:33, 08.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%