Zamknij
REKLAMA

Zastaliśmy tragiczny widok... - 16 lat naszej pracy pochłonął ogień - mówi nam W. Dziarnowska [FOTO-VIDEO]

14:07, 21.06.2021 | D.T
Skomentuj Przerażający obraz zniszczenia po pożarze w Garwolewie pod Czerwińskiem
REKLAMA

Straty po pożarze w Garwolewie są ogromne. Wstępne szacunki mówią o kwocie 3,5 miliona złotych. Byliśmy dziś u pogorzelców. Pani Wioletta, właścicielka spalonego obiektu, przyznaje, że zniszczenia są kolosalne, ludzie stracili cały dorobek życia. Burmistrz Czerwińska zaznacza, że 31 osób, pracowników sezonowych nie ma dachu nad głową. Jest w tym wszystkim krzepiąca informacja. Okoliczni mieszkańcu z wioski, w której doszło do dramatu, przekazali swoim sąsiadom pokaźną sumę pieniędzy, o czym mówi nam Wojciech Szafrański.  

Jak dowiedzieliśmy się w poniedziałek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku, wstępnie oszacowano, że ogień wyrządził straty materialne na kwotę ok. 3,5 mln zł, w tym 2,5 mln to straty dotyczące zabudowy, milion to wyposażenie, które znajdowało się w hali gospodarczej.

Poza burmistrzem Marcinem Gortatem, udało nam się również porozmawiać z właścicielką spalonego obiektu, Wiolettą Dziarnowską.

Obiekt uległ praktycznie całkowitemu zniszczeniu, zarówno część mieszkalna, którą zajmowali Ukraińcy, pracownicy sezonowi będący w czasie wybuchu pożaru na polu, jak i część magazynowa.

Doszczętnie spłonęła chociażby kuchnia, gdzie przygotowywano posiłki dla pracowników. Trwa rozlokowanie Ukraińców po domach sąsiadów pogorzelców z Garwolewa.

Niedługo po ugaszeniu pożaru, okoliczni mieszkańcy solidarnie ruszyli na pomoc pogorzelcom. O akcji zbiórki pieniędzy mówi ich sąsiad Wojciecha Szafrański, czerwiński radny.

Na stronie zrzutka.pl zorganizowano zbiórkę pieniędzy dla poszkodowanej w pożarze rodziny na odbudowę spalonego gospodarstwa - TUTAJ.

(...) W imieniu pogorzelców z Garwolewa serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za przekazanie pościeli, koców, ręczników, ubrań, butów oraz innych elementów garderoby dla pracowników sezonowych z Ukrainy, którzy stracili swój dobytek w sobotnim pożarze.

Chcielibyśmy poinformować, że na chwilę obecną najbardziej potrzebne są:

  • woda w butelkach (na skutek pożaru ucierpiał wodociąg)
  • sucha, długoterminowa żywność (makaron, ryż)
  • środki higieny osobistej (mydła, szampony etc.) - wymienia Urząd Miasta i Gminy Czerwińsk n/Wisłą.

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z REJONU ZDARZENIA W GARWOLEWIE ZNAJDZIECIE PONIŻEJ.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

creecree

0 1

?????nic nie rozumiem z tego kipu?????? 23:22, 21.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PrzyPrzy

2 0

całym współczuciu, ale jednak jako naród jesteśmy bardzo lekkomyślni polisa od ognia zapewne zamknęłaby się kwotą kilkuset złotych rocznie, jeśli nie pokryłaby nawet pełnych strat to o ileż łatwiejsza byłaby teraz odbudowa. 16:31, 22.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Monika.Monika.

0 0

Cześć panowie, mam na imie Monika. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/monika26 16:05, 23.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Monika.Monika.

0 0

Cześć panowie, mam na imie Monika. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/monika26 16:06, 23.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%