Zamknij
REKLAMA

Płyną z przesłaniem łodziami od Czerwińska do Płocka [Foto-Video]

18:36, 11.07.2020 | Łukasz Wielechowski
Skomentuj W pielgrzymce do Płocka uczestniczyło około 60 osób [Foto: Łukasz Wielechowski]
REKLAMA

W zeszłym tygodniu podczas rejsu po Wiśle wodniacy z gminy Czerwińsk nad Wisłą modlili się na różańcu. Dziś o świcie ruszyli na pątniczy szlak. Nie jest to jednak typowa pielgrzymka. Uczestnicy płyną łodziami. Ich celem jest Płock, gdzie znajdują się relikwie patronki wodniaków, św. Barbary. 

– W kościele przestrzeń jest zamknięta, natomiast tutaj możemy obcować z tym dziełem stworzenia, jakim jest woda, wobec której trzeba czuć wielką pokorę – mówił nad brzegiem Wisły ks. Artur Bombiński, proboszcz parafii Smoszewo.

Duchowny dodał, że pielgrzymka wodna jest też pewną formą ewangelizacji, ale i wielbienia Boga. – Zmierzamy z Czerwińska do Płocka, aby pomodlić się w intencji ustania pandemii, dalej w intencji naszej ojczyzny, która dzisiaj tej modlitwy szczególnie potrzebuje. 

Burmistrz Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą Marcin Gortat, który również uczestniczył w wyprawie, zaznaczył, że każdy ma jakieś intencje, w których podejmuje trud. – Płyniemy z przesłaniem, każdy ze swoim, ale pielgrzymka ma to do siebie, że pielgrzymujemy, czyli pokutujemy z uwagi na różnego rodzaju wydarzenia – mówił burmistrz.

Wydarzenie przyciąga coraz więcej osób. Nie tylko ze względu na modlitewny charakter. – To jest prawdziwa frajda – podkreśla jedna z pątniczek Elżbieta Włodarczyk. – Pielgrzymka jest nietypowa, bo na rzece. Warto wziąć udział ze względu na przeżycia, jakie temu towarzyszą.

To już trzecia pielgrzymka czerwińskich wodniaków, która trwa dwa dni z noclegiem nad brzegiem wody. Po dotarciu do Płocka około 60 wodniaków uczestniczyło we Mszy świętej w katedrze.

Więcej zdjęć z rozpoczęcia wodnej pielgrzymki znajdziecie poniżej.

(Łukasz Wielechowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%