Zamknij
REKLAMA

Mazowieckie dotacje na uliczne oświetlenie, remont świetlicy i zakup wozu ratowniczo-gaśniczego

12:12, 09.07.2020 | za info M. Wojtkowski dodał RED
Skomentuj Foto: zbiory czerwińskiego urzędu
REKLAMA

8 lipca w Ciechanowie, Burmistrz Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą Marcin Gortat oraz skarbnik Rafał Gwiazda podpisali umowy z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem, dotyczące udzielenia pomocy finansowej ze środków własnych budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020” oraz umowę ws. dofinansowania zakupu samochodu ratowniczo – gaśniczego dla OSP Stare Radzikowo.

Przedmiotem umów ''MIAS 2020'' jest realizacja pięciu zadań:

  • Wykonanie oświetlenia ulicznego w miejscowościach: Łbowo, Nowe Radzikowo, Nowe Przybojewo i Chociszewo. W ramach tych zadań zostaną zamontowane cztery lampy LED o mocy do 40W, z panelem fotowoltaicznym. Lampy zainstalowane zostaną na słupach o wysokości 6 metrów. Całkowita wartość każdego zadania wynosi 20 000,00 zł brutto z czego Województwo zobowiązuje udzielić Miastu i Gminie dotacji stanowiącej 10 000 zł na każdą miejscowość.
  • Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Wola. W ramach zadania planuje się wykonanie robót remontowych w postaci: demontaż płyty sufitowej i montaż płyty OSB na suficie, malowanie ścian i sufitu, reperację tynku, obróbki spękań muru, naprawę drzwi wewnętrznych, wymianę drzwi zewnętrznych, ocieplenia styropianem ścian zewnętrznych.Całkowita wartość zadania wynosi 22 000,00 zł brutto z czego Województwo zobowiązuje udzielić Miastu i Gminie dotacji stanowiącej 10 000 zł.

W ramach umowy dotyczącej pomocy finansowej w formie dotacji celowej na dofinansowanie zakupu samochodu ratowniczo – gaśniczego Gmina Czerwińsk nad Wisłą otrzymała pomoc finansową w wysokości 100 000 zł na zakup wozu strażackiego z przeznaczeniem na wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Radzikowie

(za info M. Wojtkowski dodał RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%