Zamknij
REKLAMA

Dwuletnia inwestycja za 22 miliony złotych dobiegła końca [FOTO-VIDEO]

14:09, 06.10.2020 | D.T
Skomentuj Wójt gminy Nowe Miasto Sławomir Zalewski z pracownikiem oczyszczalni Marcinem Miłkowskim [Foto: Łukasz Wielechowski]
REKLAMA

Zakończyły się prace przy budowie oczyszczalni ścieków i kanalizacji sanitarnej w Nowym Mieście. To bez dwóch zdań największe inwestycje w tej gminie w ostatnich latach. Z redaktorem Łukaszem Wielechowski na ten temat rozmawiał wójt Sławomir Zalewski. 

28 września odbył się odbiór końcowy inwestycji pn. "Budowa kanalizacji sanitarnej w Nowym Mieście". W ramach zadania wykonano sieć kanalizacyjną na ulicach: Apteczna, Błonie, Bursztynowa, Browarna, Cicha, Ciechanowska, Długa, Dojazd, Gościmińska, Graniczna, Grunwaldzka, Kościelna, część Królewskiej, Kwiatowa, Leśna, Ludowa, Młodzieżowa, Nadrzeczna, Ogrodowa, Pogodna, Polna, Piaskowa, część Płońskiej, Poprzeczna, Przechodnia, Przejazd, Słoneczna, Sosnowa, Targowa, Tartaczna, Tylna, część Warszawskiej, Waryńskiego, Wiejska, Wiatraczna, Wspólna, Zacisze, Zamkowa, Zakroczymska, część Zarynie, część Zawodzie i Zielony Rynek.

Zakres prac objął budowę 16,1 km sieci grawitacyjnej, 1,25 km sieci tłocznej wraz z przepompowniami ścieków oraz wykonanie przyłączy w systemie kanalizacji grawitacyjnej oraz ciśnieniowej.

Z kolei odbiór oczyszczalni ścieków miał miejsce jeszcze przed wakacjami. To bardzo dobra informacja dla ok. 2300 tamtejszych mieszkańców. Powstała oczyszczalnia ścieków, która działa w oparciu o nitryfikująco-denitryfikujący osad czynny z tlenową stabilizacją osadu. Do ciągu technologicznego dopływać będą m.in: ścieki sanitarne z terenu gminy, ścieki ze zbiorników bezodpływowych dowożone transportem, czy ścieki z usług i wody popłuczne ze stacji uzdatniania wody.

Celem tych inwestycji było zwiększenie liczby ludności korzystającej z ulepszonego systemu oczyszczania ścieków komunalnych, zapewniającego podwyższone usuwanie biogenów. Dodatkowo priorytet stanowiło zapewnienie oraz dostosowanie systemu wodno-kanalizacyjnego w gminie Nowe Miasto do wymogów prawa polskiego oraz unijnego, a także wyeliminowanie zagrożeń dla zasobów naturalnych - głównie wodnych i glebowych. Realizacja przedsięwzięcia przyczyni się również do podniesienia standardu i komfortu życia mieszkańców gminy zamieszkałych na obszarze realizacji projektu.

Budżet projektu wyniósł 21 839 999,99 zł (brutto), a kwota dofinansowania sięgnęła 11 319 512,19 zł.

Więcej zdjęć obrazujących nowe inwestycje w gminie Nowe Miasto znajdziecie poniżej.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

RozsądnyRozsądny

0 3

Nie wiem po co komu taka oczyszczalnia w czasie pandemi, teraz powinniśmy się skupić na zupełnie innych rzeczach takich jak maseczki czy szczepienia 11:45, 07.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nikoniko

1 0

Do w/w ROZSĄDNEGO - rozsądkiem nie grzeszysz. Co mają maseczki do oczyszczalni ścieków? Swoje żale wylej do przedstawicieli rządu, a nie samorządu. Ale jak widzę różnicy nie chwytasz...... 14:19, 07.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%