Zamknij
REKLAMA

Na ratunek! Nowoczesny sprzęt, który zastąpi ręce ratowników i lekarzy... [VIDEO]

15:29, 19.09.2020 | Łukasz Wielechowski
Skomentuj Nasi ratownicy medyczni prezentują działanie nowych urządzeń do resuscytacji pacjenta [Foto: Łukasz Wielechowski]
REKLAMA

Do płońskiego szpitala trafił nowoczesny sprzęt do resuscytacji. Zastąpi ręce lekarzy i ratowników, którzy w tym czasie będą mogli wykonywać inne ratujące życie czynności. 

Dwa urządzenia ważące ponad trzy kilogramy, każde na pełnej baterii, automatycznie i bezustannie wykonują masaż serca przez 45 minut.

– Dla nas ten sprzęt jest bardzo użyteczny, wręcz bezcenny. Standardowo, według wytycznych, powinniśmy przy uciskaniu klatki piersiowej zmieniać się co około dwie minuty, gdyż gubi się rytm i uciski ratownika stają mniej skuteczne. To urządzenie pozwala na uciśnięcia klatki piersiowej cały czas z tą samą siłą i na tą samą głębokość, co dla osoby poszkodowanej, której udzielamy pomocy, ma wielkie znacznie - wyjaśnia Mariusz Rokicki, ratownik medyczny z Płońska.

Urządzenia o wartości około 80 tysięcy złotych zostały przekazane przez Ministerstwo Zdrowia. Trafiły one do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz karetki typu S. Płoński szpital w sumie ma już cztery takie urządzenia medyczne, a chciałby jeszcze wyposażyć w nie oddział intensywnej terapii oraz karetkę kardiologiczną. 

(Łukasz Wielechowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA