Zamknij
REKLAMA

Po dziurach nie ma śladu. Asfaltowy 'dywan' rozłożony

09:45, 22.04.2021 | RED
Skomentuj Z miejsca drogowej inwestycji Gminy Płońsk [Foto: Łukasz Wielechowski]
REKLAMA

Dobiega końca inwestycja związana z rozbudową drogi gminnej w miejscowościach Michowo - Szpondowo - Kownaty. Kto korzystał z tego odcinka drogowego ten wie, że przejazd nim wiązał się ze slalomem między powstającymi na szosie pokaźnych rozmiarów dziurami, o czym nie raz i nie dwa pisaliśmy na naszym portalu. Doraźne remonty wystarczały na krótko, tym bardziej może cieszyć okolicznych mieszkańców wyasfaltowanie ponad dwukilometrowego odcinka drogi. - Jeden etap zrealizowaliśmy, następnym będzie ciąg Kownaty w kierunku Drożdżyna - mówi nam wójt płońskiej gminy, Aleksander Jarosławski. 

Wnioski o dofinansowanie inwestycji przebudowy ciągu drogowego Michowo - Szpondowo - Kownaty były składane przez Gminę Płońsk kilkakrotnie. - Wreszcie udało się pozyskać środki na projekt, który był zrobiony w 2016 r., więc działaliśmy według starej wersji dokumentacji - i dobrze, i źle, bowiem nastąpiły pewne zmiany, a czas pokazał, że można było przy tej drodze zrobić coś dodatkowego. Ta droga nie miała szczęścia, aby rozpocząć wcześniej inwestycję i w cyklu trzyletnim zakończyć ją modernizować. Satysfakcja dziś jest, że w końcu to zrobiliśmy, choć może nie do końca o końca nie mamy, bo realizujemy tę inwestycję tylko do drogi powiatowej - wyjaśnia wójt Aleksander Jarosławski.

Zadanie przebudowy drogi na zlecenie Gminy Płońsk realizuje firma "Wapnopol". Wartość inwestycji, zgodnie z umową, opiewa na 697 889, 09 zł brutto, a została ona dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w kwocie ok. 500 tys. zł. - Nie było wskazane, że to dofinansowanie zewnętrzne jest na przedmiotowy odcinek, ale sami doszliśmy do wniosku, że tyle razy składaliśmy te wnioski, że tę drogę trzeba wreszcie zakończyć modernizować, tym bardziej, że odcinek Szpondowa był w bardzo kiepskim stanie - dodaje wójt. - Zostały nam Kownaty - 900 metrów drogi żwirowej do Drożdżyna, do granicy gminy Sochocin. Mamy na to projekt, dokumentację, ale nie wiem, czy uda nam się to w tym roku zrealizować. 

Wójt mówi nam jeszcze o jednym pomyśle. - Chcemy od Michowa przez Poświętne zrobić ścieżkę rowerową i nawiązać do ścieżki, która idzie do Płońska. Droga między działkami a zabudowaniami na osiedlu Poświętne jest nasza. Mieszkańcy z tych miejscowości mogliby bezpiecznie na rowerach wjeżdżać do miasta - taki mamy ambitny plan - dodaje Aleksander Jarosławski.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Mieszkaniec Mieszkaniec

1 0

Fajnie by było, gdyby jeszcze w tym roku odcinek drogi żwirowej był zalany asfaltem. Od lat dziury po deszczach , trzeba uważać aby nie uszkodzić samochodu . Ale i tak super robota szybko i ładnie poszły pracę remontowe. 09:56, 23.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%