Zamknij
REKLAMA

W Raciążu także rekordowa niedziela z WOŚP [FOTO]

19:42, 13.01.2020 | Dawid Ziółkowski
REKLAMA
Skomentuj
Czerwone serduszka WOŚP w Raciążu były widoczne na każdym kroku, również podczas występów artystycznych [Foto: Dawid Ziółkowski]

W ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbiórka do puszek trwała także na ulicach Raciąża, gdzie znalazł się główny sztab. Działano również w Uniecku, Krajkowie i Koziebrodach. W budynku Miejskiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji odbyły się występy artystyczne i licytacje. 

Tradycyjnie na miejskich ulicach pojawili się wolontariusze z puszkami, do których można było wrzucać datki. Podsztab został zorganizowany w Uniecku, gdzie datki zbierali strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 1863. Skarbony stacjonarne pojawiły się w również w Krajkowie i Koziebrodach. W inicjatywę jak zawsze włączyła się młodzież. 

Jak co roku miejscem zorganizowania finału było Miejskie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. Osoby zebrane w sali widowiskowej w odpowiedni klimat głośną, taneczną muzyką wprowadził DJ Piotrek, a o godzinie 16:30 rozpoczęły się licytacje – w rolę moderatora wcieliła się niezawodna Anna Mika. Do wylicytowania były świąteczno-orkiestrowe gadżety, ale również te przekazane przez ratusz czy miejscowe stowarzyszenia. 

Najwyżej wylicytowany został karmnik-niespodzianka, przekazany przez Państwa Wiśniewskich z Gralewa – uzyskano za niego 180 zł, 10 zł mniej przyniósł zegar ścienny z logiem 28. Finału WOŚP, a podium zamknął przekazany przez dyrektora raciąskiej podstawówki Dariusza Mosakowskiego komplet sportowy reprezentacji Polski (koszulka i czapka) – 145 zł.

W międzyczasie można było obejrzeć pokaz musztry paradnej w wykonaniu strzelców z Jednostki Strzeleckiej 1863 z Uniecka, którzy zaprezentowali także swoje wokalne umiejętności śpiewając wspólnie utwór formacji Put-In pod tytułem ''Horda''. Zaprezentował się również zespół Jasno-Czarni ze swoimi autorskimi piosenkami. Publiczność mogła zobaczyć także umiejętności taneczne dzieci z grupy Skorp, oraz posłuchać dziewczynek z Ogniska Muzycznego Amabile – Nadii Cybulskiej, Natalii Pawłowskiej, Amelii Marciniak oraz Weroniki Hajn. Jednym z ostatnich akcentów był występ grupy Corpus D, z wokalistką Beatą Janczyk na czele. Tym razem ze sceny popłynęły rockowe dźwięki.

Na sali zorganizowano Sercodajnię – miejsce z przekąskami i napojami, zaś w holu budynku MCKSiR znajdowało się stoisko JS z Uniecka z bronią i umundurowaniem – w kinie można zaś było zobaczyć jak składa się i rozkłada broń.

Po podliczeniu wszystkich zebranych pieniędzy okazało się, że w Raciążu padł kolejny rekord. Zebrano 22 517,46 zł – to niemal 2 200 zł więcej niż przed rokiem. Sztab w Raciążu zebrał 12 433,03 zł, podsztab w Uniecku 1770,99 zł, w skarbonach stacjonarnych znalazło się 2 687,45 zł, podczas licytacji zebrano 3 517 zł, zaś podczas pozostałej zbiórki na terenie sztabu do puszek trafiło 2 108,99 zł. Spośród wolontariuszy najwięcej zebrali Filip Gawroński (1780,35 zł), Oliwia Trzpil (1 103,75 zł) oraz Julia Trzpil (920,02 zł). 

Nadesłane: Podsztab Unieck - Jednostka strzelecka 1863 i tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich [Foto: SK]

Więcej zdjęć z Raciąża znajdziecie poniżej. 

(Dawid Ziółkowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone