Zamknij
REKLAMA

Z kościoła do odbudowanej stajenki pod ratuszem. Raciążanie w orszaku [FOTO]

17:00, 06.01.2020 | D. Ziółkowski
REKLAMA
Skomentuj
Orszak Trzech Króli 2020 w Raciążu [Foto: Dawid Ziółkowski]

Uroczystość Święta Trzech Króli w Raciążu rozpoczęła się od nabożeństwa w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, której przewodniczył ksiądz proboszcz Wiesław Kosiński. Podczas Mszy św. wierni otrzymali od dzieci specjalne naklejki i papierowe korony. Odbyły się również przygotowane przez raciąską młodzież jasełka. 

Po wyjściu z kościoła orszak ruszył w stronę ratusza, gdzie stanęła nowa szopka bożonarodzeniowa, zbudowana po decyzji burmistrza Mariusza Godlewskiego - przypomnijmy, że 30 grudnia spłonęła poprzednia szopka wraz z figurami Świętej Rodziny.

Mimo odczuwalnego chłodu, orszak zgromadził wielu mieszkańców, wśród których wyróżniały się dzieci i młodzież, ubranI w czerwone bądź niebieskie peleryny, z koronami na głowach. Obecne były również ubrane w biel anioły z błyszczącymi aureolami. Orszakowi towarzyszył śpiew polskich kolęd, które intonował Robert Szymborski. 

Proboszcz raciąskiej parafii, ksiądz Kosiński dziękował wszystkim za przybycie i wzięcie udziału w orszaku. Duchowny podziękował także burmistrzowi za decyzję o odbudowaniu szopki, by tradycja została zachowana, i jak co roku pochód z królami mógł do niej przybyć. Podziękowania za pomoc otrzymali także dyrektor MCKSiR w Raciążu Artur Adamski oraz rada miejska. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, trójka dzieci mająca najpiękniejsze przebrania otrzymała nagrody z rąk gospodarza raciąskiego ratusza. Pierwsze miejsce zdobyła Dorota Chyczewska, drugie Adam Kłosiński, a trzecie Maciej Nidzgorski. 

Więcej zdjęć z wydarzenia w Raciążu znajdziecie poniżej. 

Już po raz trzeci Orszak Trzech Króli zorganizowano również w Czerwińsku nad Wisłą. Barwny korowód, wspólnie z trzema Mędrcami - którzy tradycyjnie przemierzali drogę ciągnikami - dodarł do Bazyliki ZNMP w Czerwińsku. [Foto: fan page Miasto i Gmina Czerwińsk nad Wisłą]

(D. Ziółkowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone