Zamknij
REKLAMA

OSP Unieck z nowym garażem

09:03, 22.11.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj
[FOTO: OSP Unieck]

Na początku 2019 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Uniecku oficjalnie zyskała nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Ze względu na to, że jest gabarytowo większy od swojego poprzednika, musiał powstać nowy garaż. Z pomocą Gminy Raciąż to się udało.

Przypomnijmy, że pierwszy krok w kierunku wyposażenia druhów z Uniecka w nowych samochód zrobiono wiosną 2018 roku, kiedy Rada Gminy Raciąż podjęła decyzję o przyznaniu dofinansowania na ten cel. Ostatecznie strażacy ze strony Gminy otrzymali niemal 150 tysięcy złotych. Kolejne pieniądze udało się otrzymać z innych dofinansowań – 440 tysięcy przeznaczył Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, 200 tysięcy Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej ze środków ubezpieczeniowych, a 130 tysięcy Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Całkowity koszt zakupu nowego wozu wyniósł niemal 920 tysięcy złotych. 

Nowo zakupiona scania gabarytowo przewyższa jednak swojego poprzednika i czasowo, dzięki pomocy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, była garażowana w Płońsku. Dlatego niezbędne było wybudowanie nowego garażu. Ten znajdujący się przy strażackiej remizie w Uniecku był po prostu zbyt mały. Koszt wykonania tej ważnej inwestycji wzięła na siebie Gmina Raciąż, a finalnie wyniósł ponad 380 tysięcy złotych. Oprócz garażu, powstała jeszcze wiata, a plac wyłożono kostką brukową. Oprócz miejsca na garażowanie nowego samochodu, dla strażaków przygotowano również zaplecze sanitarne z toaletą i prysznicem. 

Prace budowlane ruszyły w sierpniu tego roku, a od kilku tygodni mieszkańcy Uniecka i druhowie z tamtejszej straży mogą podziwiać już nowy budynek. 

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

StrażakStrażak

3 0

Brawo OSP Unieck 10:06, 22.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone