W ostatnią sobotę sierpnia na placu przy Miejskim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu odbył się strażacki piknik rodzinny pod hasłem „Bezpieczeństwo przede wszystkim”. Na mieszkańców czekało sporo atrakcji.
Sobotnie popołudnie w Raciążu było okazją do obejrzenia z bliska sprzętu gaśniczo-ratunkowego, zapoznania się z zasadami udzielania pierwszej pomocy (w tym masażu serca), uratowania misia z zadymionego pomieszczenia i wzięcia udziału w wielu grach i zabawach. Raciąscy strażacy zadbali o wiele atrakcji dla najmłodszych uczestników, którzy oprócz wspomnianego ratowania pluszaka, mogli założyć przygotowany mundur i kask, spróbować swoich sił w zwijaniu strażackiego węża, czy ochłodzić się w uruchomionej kurtynie wodnej. Szczególnie ta atrakcja przypadła obecnym na imprezie dzieciom do gustu. Tradycyjnie oblegane były dmuchane zjeżdżalnie.
Każdy mógł przekonać się, jak czuje się kierowca podczas zderzenia z innym pojazdem zasiadając w specjalnym symulatorze. Funkcjonariusze z raciąskiego komisariatu policji zachęcali do oznakowania swoich rowerów poprzez wygrawerowanie numeru i wydania dokumentu potwierdzającego. To może być pomocne przy odnalezieniu jednośladu po jego ewentualnej kradzieży. Swoje umiejętności zaprezentował także mieszkający na terenie komisariatu w Raciążu pies policyjny "Iwo", który na miejscu imprezy pojawił się wraz ze swoim opiekunem. Na wszystkich obecnych czekały darmowe kiełbaski z grilla.
Organizatorami pikniku „Bezpieczeństwo przede wszystkim” byli Ochotnicza Straż Pożarna w Raciążu, Miejskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu, Gmina Miasto Raciąż i Gmina Raciąż oraz Komisariat Policji w Raciążu.
Więcej zdjęć z wydarzenia znajdziecie poniżej.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu plonskwsieci.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Stacja wspomnień... Przed nami wydarzenie poświęcone od
może zamiast wspominać lata 20 poprzedniego wieku ktoś wreszcie pomysli o linii kolejowej do wawy?
,.,
17:45, 2025-09-18
Policyjne zatrzymania w Płońsku i Raciążu
Dlaczego tacy wielcy drug lordzi, zawsze panikuja na widok zwyklych milicjantow?
Kingpin
16:37, 2025-09-18
Wchodzi w życie ustawa reformująca szpitalnictwo
Szpitale powinny być sprywatyzowane, składki które są nam potrącane powinny być na wirtualnym koncie pacjenta i potrącane z niego w razie leczenia, a nie że bezrobotny czeka tyle samo na nfz jak osoba , która ma 40 lat pracy
Tomek
14:19, 2025-09-18
Stacja wspomnień... Przed nami wydarzenie poświęcone od
podczas minionych wakacji dokonałem tam ejakulacji
kuciaty
12:45, 2025-09-18