Zamknij
REKLAMA

Sprzęt ratowniczy, pokazy pierwszej pomocy, symulatory - piknik strażacki w Raciążu

17:16, 01.09.2019 | DZ
Skomentuj Kto wie, może z tego małego chłopca wyrośnie kiedyś strażak... [Foto: Dawid Ziółkowski]
REKLAMA

W ostatnią sobotę sierpnia na placu przy Miejskim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu odbył się strażacki piknik rodzinny pod hasłem „Bezpieczeństwo przede wszystkim”. Na mieszkańców czekało sporo atrakcji.

Sobotnie popołudnie w Raciążu było okazją do obejrzenia z bliska sprzętu gaśniczo-ratunkowego, zapoznania się z zasadami udzielania pierwszej pomocy (w tym masażu serca), uratowania misia z zadymionego pomieszczenia i wzięcia udziału w wielu grach i zabawach. Raciąscy strażacy zadbali o wiele atrakcji dla najmłodszych uczestników, którzy oprócz wspomnianego ratowania pluszaka, mogli założyć przygotowany mundur i kask, spróbować swoich sił w zwijaniu strażackiego węża, czy ochłodzić się w uruchomionej kurtynie wodnej. Szczególnie ta atrakcja przypadła obecnym na imprezie dzieciom do gustu. Tradycyjnie oblegane były dmuchane zjeżdżalnie. 

Każdy mógł przekonać się, jak czuje się kierowca podczas zderzenia z innym pojazdem zasiadając w specjalnym symulatorze. Funkcjonariusze z raciąskiego komisariatu policji zachęcali do oznakowania swoich rowerów poprzez wygrawerowanie numeru i wydania dokumentu potwierdzającego. To może być pomocne przy odnalezieniu jednośladu po jego  ewentualnej kradzieży. Swoje umiejętności zaprezentował także mieszkający na terenie komisariatu w Raciążu pies policyjny "Iwo", który na miejscu imprezy pojawił się wraz ze swoim opiekunem. Na wszystkich obecnych czekały darmowe kiełbaski z grilla.

Organizatorami pikniku „Bezpieczeństwo przede wszystkim” byli Ochotnicza Straż Pożarna w Raciążu, Miejskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu, Gmina Miasto Raciąż i Gmina Raciąż oraz Komisariat Policji w Raciążu.

Więcej zdjęć z wydarzenia znajdziecie poniżej. 

(DZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA