Zamknij
REKLAMA

Niebezpiecznie na drodze w Żychowie - remont już się rozpoczął [Interwencje PwS]

12:15, 26.04.2019 | Dawid Ziółkowski
Skomentuj Tak to wyglądało... [Foto: D. Ziółkowski]
REKLAMA

Od dłuższego czasu kierowcy zwracają uwagę na zły stan drogi powiatowej 3015W biegnącej przez miejscowość Żychowo w gminie Raciąż. Najgorzej wygląda to w przypadku odcinka przebiegającego przez las. Swobodne minięcie się tam dwóch aut graniczy z cudem.

Podstawowym problemem jest fakt, że leśny odcinek „powiatówki” jest w niektórych fragmentach bardzo wąski, a asfalt ma sporo ubytków – szczególnie w miejscach gdzie jest dużo wyżej niż pobocze po prostu kruszy się pod ciężarem aut. Nawierzchnia jest co prawda systematycznie naprawiana, a powstałe ubytki uzupełniane kruszywem, jednak ilość takich zabiegów sprawiła, że po jezdni jedzie się jak po kocich łbach (starsi czytelnicy na pewno będą pamiętać czasy wszechobecnego bruku), co bynajmniej nie jest dobre dla zawieszeń aut użytkowników drogi. 

Wspomniana zbyt mała szerokość pasa drogi to jedno, a bardzo nierówne i wyboiste pobocza to drugie. Wielokrotnie można zauważyć, że przy manewrach wymijania jedno z aut musi się czasem zatrzymać, bo przejechanie poboczem, choćby przy prędkości 20 km/h może skończyć się uszkodzeniem samochodu. Największe ubytki w pasie drogowym dodatkowo występują w dwóch najbardziej newralgicznych miejscach drogi 3015W – na dwóch ostrych zakrętach. Okoliczności są jeszcze gorsze, kiedy jedziemy w trakcie, bądź po obfitych opadach deszczu. Pokaźne dziury i wyrwy w poboczach napełniają się wodą, a często kałuże powstają na połowie asfaltowej nawierzchni. Jeśli ktoś nie do końca orientuje się w specyfice tego odcinka, może jadąc zbyt pewnie narobić sobie wielu kosztów. Najlepszym rozwiązaniem byłoby poszerzenie drogi, jednak jest to utrudnione ze względu na bardzo bliskie sąsiedztwo drzew, które po prostu należałoby wyciąć. Sytuacja wydaje się być patowa i trwa już długi czas. A bezpieczeństwo jazdy na tym odcinku nie jest na zbyt wysokim poziomie. 

Zwróciliśmy się do Powiatowego Zarządu Dróg w Płońsku z pytaniem, czy w najbliższym czasie planowane są jakiekolwiek prace na opisanym fragmencie drogi powiatowej. Dyrektor PZD, Marcin Piechocki odpowiedział: - W najbliższym czasie odcinek drogi powiatowej Nr 3015W, przebiegającej przez las, zostanie wyremontowany poprzez zastosowanie grysów i emulsji asfaltowej. Pobocza zostaną wyrównane a na odcinkach najbardziej zdegradowanych będą wzmocnione kruszywem. Powyższe prace planujemy wykonać kwiecień/maj b.r.

Pierwsze prace zaczęły się już wczoraj. Poziom poboczy zrównano z poziomem drogi i poszerzono je, a pokaźne dziury zostały zasypane i wyrównane. O ewentualnych kolejnych pracach na tym odcinku drogi będziemy informować. 

(Dawid Ziółkowski )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (2)

Anonim92Anonim92

1 0

Nareszcie!!! Oczywiście pewnie tylko na ,, chwilę,, to wystarczy.. Na tej drodze już dwa razy uszkodzilam samochód, koszty naprawy nie były małe.. Przejezdzam ta droga niemalże dwa razy dziennie.. Mam nadzieję, że będzie lepiej po tzn. remoncie! 13:12, 26.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

onon

1 0

A może ktoś by się zainteresował drogą w miejscowości Bońki.... Niestety droga wygląda o wiele gorzej niż ta ze zdjęcia:( 14:15, 26.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA